Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon; Erkek Yüz Lazer Epilasyon uygulamaları içerisinde en sık tercih edilen Sakal Üstü Lazer Epilasyon işlemi elmacık kemiklerine uzanarak kirli bir görünüm oluşturan derin yerleşimli kılların yok edilmesini amaçlayan tedavi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Sakal Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?, Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sakal erkeklerin ifadesinde ve görünümde önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte en az kadınlar kadar bakımına özen gösteren erkekler de sakallarına ve sakal çizgilerine dikkat etmektedirler. Özellikle elmacık kemiklerine doğru uzanım gösteren ve kirli bir görünüme yol açan sakal kıllarını düzenli olarak tıraş ederek daha temiz ve estetik bir ifadeye sahip olmaya çalışırlar.

  Bakımlı ve temiz bir görünüm elde edebilmek için sakal çizgisinden daha yukarı elmacık kemiklerine doğru yayılan sakal kıllarının tıraş makinası, ip, cımbız, ağda ya da jilet gibi uygulamalar ile alınması sürekli tekrarlayan bir işlem olması nedeni ile zahmetli olabilmektedir. Bununla birlikte bu klasik kıl alma yöntemleri bu bölgedeki kılların daha sert ve koyu renkli bir yapıya sahip olmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle elmacık kemiklerine doğru uzayarak kirli bir görünüme yol açan sakal üstü bölgesindeki kılların ortadan kaldırılmasında en etkili yöntemin lazer epilasyon tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon

  Yanak üstlerinde yani elmacık kemiklerinde düzensiz olarak kendini gösteren kılları, kök hücrelerini tahrip etme etkisi ile ortadan kaldıran Sakal Üstü Lazer Epilasyon işlemi ile daha pürüzsüz bir cilde ve daha estetik bir sakal çizgisine sahip olmak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ile sakal üstündeki istenmeyen tüylerden kalıcı ve üstün etkili sonuçlar ile kurtulmayı sağlayan tedavimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Sakal Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Lazer Epilasyon
  Çene Lazer Epilasyon genetik veya hormonal kaynaklı gelişen istenmeyen kılların lazer teknolojisi ile yok edilmesinin hedeflendiği epilasyon tedavisidir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tüm vücut bölgelerinde olduğu gibi sakal üzeri lazer epilasyon işlemi öncesinde de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Elmacık kemikleri yüz bölgesinde ve güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan açık bir alan olduğu için işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar oldukça önem taşımaktadır.

  Elmacık kemikleri üzerindeki cilt dokusu hassas bir yapıya sahip olması nedeni ile epilasyon işlemi esnasında cilt dokusunda leke oluşumunun önüne geçmek ve yan etki oranını azalmak için seanstan en az 1 ila 1.5 ay öncesinde bronzlaşma olmamalı ve solaryuma girilmemesi istenmektedir. Güneşin dik ışınlarından elmacık kemikleri direkt olarak etkilendiği için işlemin yaz aylarında tercih edilmemesi de bir tercih olabilmektedir.

  Diğer dikkat edilmesi gereken husus ise işlemden en az 1 ay öncesine kadar sakal üstündeki kılların köklerinden koparılmamasıdır. Lazer ışınları kıl köklerinde bulunan malenin pigmentlerini hedef alarak etkinliğini gösterdiği için lazer etkinliğinin arttırılması ve işlemden optimum başarı elde edilmesi için bu husus oldukça önemlidir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  İşlemden önce cilt temizlenip arındırılmaktadır. Daha sonrasında acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi ve hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için elmacık kemikleri üzerine lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından uygulama bölgesine lazer epilasyon cihazına bağlı olarak jel sürülmektedir.

  Gözlerin lazer ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmesi için koruyucu gözlüklerin takılması ile birlikte işlem alanına uygun sistem başlığı kullanılarak düzenli ve kontrollü atışlar ile tarama yapılmaktadır. Her iki elmacık kemiği üzerinde sakal çizgisi oluşturularak yapılan tarama atışları sonrasında işlem sonlandırılmaktadır. Elmacık kemikleri üzerinde görülen hassasiyetin yatıştırılması için nemlendirici sürülmesi ile Sakal Üstü Lazer Epilasyon seansı bitirilmektedir.

  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları

  Düz bir sakal çizgisi ile daha şık bir görünüm oluşturan Sakal Üstü Lazer Epilasyon işleminin seans süresi oldukça kısadır. 10 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan bu işlemin seans sıklığı ise bölgedeki kılların uzama hızına bağlı olarak ortalama 4 haftadır. Optimum başarı elde edilebilmesi için de genellikle 10 seans uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Sakal Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button