Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

El Üstü Lazer Epilasyon

El Üstü Lazer Epilasyon

  El Üstü Lazer Epilasyon; Genellikle Kol Lazer Epilasyon ile birlikte tercih edilen El Üstü Lazer Epilasyon el üzerinde gelişen ve el estetiğine özen gösteren kişiler için rahatsız edici olan kılların yok edilmesini ya da azaltılmasını amaçlayan tedavi olup, cihaz seçimi, test atımı ve seans planlaması öncesinde merak edilen El Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son dönemde hem kadınlar hem de erkekler için el estetiği oldukça önemlidir. Tırnakların bakımı ve eldeki cilt dokusunun sağlığı estetik ve kozmetik açıdan önem taşıdığı gibi el sırtı ve parmaklar üzerindeki istenmeyen tüyler de bu estetik anlayışın içerisine girmektedir.

  Kollardan bileklere, bileklerden parmak üzerine kadar uzanım gösteren el üstü kılları kadınlarda erkeklere göre daha ince yapılı ve açık renkli bir yapıda olsa da erkeklerde daha uzun, koyu renkli ve sert yapılıdır. Estetik ve hatta hijyenik problem olarak görülen bu istenmeyen tüyler ağda, jilet, tüy dökücü kremler ve epilatör gibi klasik tüy alma yöntemleri ile alınmaktadır. Kesin çözüm sunmayan bu uygulamaların her biri tekrarlanan işlemler olmakla birlikte el üzerindeki tüylerin tetiklenerek çoğalmasına ve daha sert yapılı bir karakterde olmasına neden olmaktadır.

  El Üstü Lazer Epilasyon

  Günümüz lazer epilasyon teknolojileri ile istenmeyen tüylere kesin çözüm olanağı sunan lazer epilasyon tedavileri, el sırtı ve parmak üzerinde oluşan tüylerde de üstün etkili sonuçlar vermektedir. Lazerin kök hücrelerinin yapısını bozarak uzama fonksiyonlarını kaybetmesine olanak sunan El Üstü Lazer Epilasyon işlemi ile daha bakımlı, pürüzsüz ve estetik ellere sahip olabilirsiniz.

  El ve parmak üzerine uygun lazer epilasyon cihazları ile istenmeyen tüyler için tedaviden istenilen sonuca göre optimum başarı sağlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene ve ön kontrol gerçekleştirerek test atışı yaptırabilir, özelleştirilmiş seans planlaması oluşturabilirsiniz.

  Günümüz istenmeyen tüylerinde çözüm teknolojisi olarak adlandırılan lazer epilasyon tedavileri, kullanılan cihazlar ve tedaviden elde edilen sonuçlar hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da El Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Kol Lazer Epilasyon
  Tüm Kol Lazer Epilasyon kadın ve erkeklerde farklı yoğunluktaki kol kıllarının yok edilmesi ya da sıklığının azaltılması amacıyla uygulanan tedavidir.

  El Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  El Üstü Lazer Epilasyon işlemi öncesinde el üstündeki tüylerin en az 3 gün öncesinde kılların bir makas ya da jilet yardımı kısaltılması; kıl köklerinin yerinden koparılmasına neden olan ağda, cımbız, epilatör gibi uygulamaların en az 1 ay öncesinden yapılmaması istenmektedir. İşlem esnasında da el sırtındaki tüyler istenilen uzunlukta ise işleme geçilmekte ve ellerin üzeri ıslak bir mendil aracılığı ile temizlenerek kir ve kalıntılardan arındırılmaktadır.

  Her iki el üzerine lokal anestezik krem sürülmektedir. Böylece atışlar esnasında duyulacak ağrı ve acı hissi en aza indirilmiş olmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte lazer epilasyon cihazında doz ayarlamaları yapılmaktadır. El üzerine uygun sistem başlığı alınarak her iki el üzerine düzenli ve kontrollü atışlar yapılmaktadır. İki elin de taranmasının ardından seans sonlandırılmaktadır.

  El Üstü Lazer Epilasyon Seans Süresi Sayısı ve Seans Aralıkları

  El estetiği için tercih edilen ve 10 ila 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan El Üstü Lazer Epilasyon işleminin seans sayısı ve seans sıklığı tedaviden beklenilen etkilere, kıl yoğunluğuna, cilt tipine, kıl karakterine ve kullanılan lazer epilasyon cihazına göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 6 ila 8 seans arasında optimum sonuç alınmaktadır. Seans sıklığı ise 2 aydır.

  El Üstü Lazer Epilasyon Yan Etkileri

  Lazer epilasyon tedavisindeki prensip kıl üreten kök hücrelerinin yapılarını bozmaktır. Bu amaçla kıl köklerindeki melanin ismindeki boya maddesi lazer ışınlarını emmektedir. Bu emilim sonrasında da kıl köklerinde ani yüksek ısı oluşmaktadır. Cilt ve cilt altında ısı artışına neden olan ve bu etki mekanizması ile çalışan lazer epilasyon işlemi sonrasında el üzerinde ısı artışı, kızarıklık ve hassasiyet görülebilmektedir. El Üstü Lazer Epilasyon uygulamalarında görülen bu olası geçici yan etkiler işlem sonrasında görülmesi beklenen etkiler olarak ifade edilmektedir. Cildin nemlendirici ile desteklenmesi ve buz uygulaması ile bu etkiler ortadan kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  El Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button