Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

  Diode Lazer Epilasyon; Lazer epilasyon teknolojilerinden biri olan Diode Lazer Epilasyon dalga boyu 800 – 810 nanometre, cilt katmanlarının derinlerine nüfuz ederek etkinliğini kanıtlamış yeni nesil lazer sistemi olup, cilt analizi, test atımı ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Diode Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? Hangi Bölgelere Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Diode Lazer Epilasyon teknolojisi, cilt katmanlarının derinlerine kolayca nüfuz ederek etkinliğini kanıtlamış yeni nesil bir lazer sistemidir. Dalga boyu 800 ila 810 nanometre olan bu teknolojik lazer sistemi, her atışta süper devamlı dalga boyu homojenize edilmiş enerjiyi göstermektedir.

  Pulse süresinin ayarlanabilir özellikte olması sayesinde koyu cilt tipleri dahil tüm cilt türlerinde lazer epilasyon tedavisi yapılmasına olanak sunmaktadır. Bununla birlikte sistem içerisinde bulunan safir soğutucu cildin en üst katmanında güçlü soğutma sağlarken, acı ve ağrı hissini minimuma düşürerek işlemin konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

  Diode Lazer Epilasyon

  İnce tüy karakterlerinde en etkili lazer epilasyon yöntemi olarak tercih edilmekte olan ütüleme lazer epilasyon, yüz bölgesi başta olmak üzere pek çok vücut bölgesinde etkinliğini kanıtlarken; ince tüyleri uyarmaması sayesinde büyük avantaj sunmaktadır.

  İstenmeyen kıl ve tüyleri çoğaltmadan etkileyerek tüylenme sorununa çözüm sunan Diode lazer teknolojisi öncesinde uygulama bölgesine uygun tedavi planlamasının oluşturulması ve test atışlarının yapılması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Vücudun her bölgesinde konforlu bir şekilde uygulanabilen lazer epilasyon sistemi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ve Diode Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nd Yag Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Nd Yag Lazer Epilasyon
  Nd Yag Lazer Epilasyon 1064 nanometre dalga boyu ile kıl köklerini besleyen damarlara ulaşarak büyüme özelliklerine etki eden yeni nesil lazer teknolojisidir.

  Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Tedavi öncesinde ortalama 1 ila 2 gün öncesinden jilet ile uygulama bölgesinin temizlenmesi istenmektedir. Böylece lazer ışınlarının kıl köklerini görmesi ve kıl köklerinin lazer ışınlarını daha kolay emebilmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle işlem öncesinde kesinlikle ağda, epilatör ya da cımbız gibi klasik yöntemler ile kılların köklerinden alınmaması istenmektedir.

  Uygulama sistem başlığının cilt yüzeyine bastırılarak uygulanması esasına dayanmaktadır. Bu nedenle ütüleme lazer epilasyon olarak da adlandırılmaktadır. Bu esnada sistem başlığından çıkan ışık enerjisi, dalga boyu sayesinde kıl köklerine derinden girmektedir. Lazer ışını kıl folikülleri tarafından emilirken bu esnada hasarlar oluşmakta ve büyüme özelliklerinin yitirilmesi sağlanmaktadır.

  Diode Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

  Diode Lazer Epilasyon sistemi dalga boyu ve cildin en alt katmanlarına kadar nüfuz etme özelliği nedeni ile genellikle kalın yapılı kıl karakterlerinde tercih edilmektedir. Özellikle koyu cilt tiplerinde en etkili yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

  Hangi Vücut Bölgelerinde Uygulanır?

  Kalın kıl karakterlerinde tercih edilen ve ince kıllarda uyarılma olmadan etkinliğini kanıtlayan ütüleme lazer epilasyon tüm vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir. Yüz bölgesine uygulanacak epilasyon tedavilerinde de ince ve zayıf karakterli tüylerin siyah çıkmasını engelleme özelliğine sahiptir.

  Diode Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayısı

  Diode Lazer Epilasyon teknolojisi ortalama 6 seans sonrasında başarısını gösteren bir lazerdir. Yüz lazer epilasyon uygulamalarında 1 aylık seans aralıkları ile uygulanırken vücut bölgelerinde 2 ay seans arasına ihtiyaç vardır. Ancak bu sayı ve süreler kıl tipi, cilt tipi ve kıl yoğunluğu gibi parametrelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Diode Lazer Epilasyon Avantajları

  Bu lazer teknolojisinin en önemli avantajı sarı ve ince karakterli kılları uyarmadan tedavi açısından olumlu etkileyerek azaltmaktadır. Bunun yanı sıra lazer epilasyon cihazı içerisindeki soğutucu sistem sayesinde lazer atışları esnasında cilt altında ve cilt yüzeyinde oluşan ısı artışı mimumum seviyeye çekilmektedir. Bunun sonucunda da atış esnasında oluşan sıcaklığa bağlı gelişen acı hissi hafiflemektedir. Bununla birlikte ısı artışına bağlı gelişebilecek yanık ve endikasyon risklerini de ortadan kaldırmaktadır.

  Diode Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diode Lazer Epilasyon tedavisi sonrasında lazer epilasyon bölgelerinde ısı artışına bağlı olarak kızarıklık oluşabilmektedir. Bu durum genellikle işlemden sonra azalarak kaybolmaktadır. Bu aşamada önerilen nemlendirici kremler haricinde herhangi bir uygulama yapılmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca 24 saat boyunca bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Diode Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button