Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çene Lazer Epilasyon

Çene Lazer Epilasyon

  Çene Lazer Epilasyon; Genellikle Kadın Lazer Epilasyon işlemlerinde yüz uygulamaları içerisinde yer alan Çene Lazer Epilasyon genetik veya hormonal kaynaklı gelişen istenmeyen kılların lazer teknolojisi ile yok edilmesinin hedeflendiği epilasyon tedavisi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans takviminin oluşturulmasından önce merak edilen Çene Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Çene Lazer Epilasyon Riskli Midir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yüz Lazer Epilasyon işlemlerinde en çok tercih edilen bölge olan Çene Lazer Epilasyon, özellikle çene altı bölgesindeki siyah köklü ve kalın karakterli kılların yok edilerek daha pürüzsüz bir cilt hattının oluşması amacı ile uygulanmaktadır.

  Genel olarak kadınlar tarafından tercih edilen bu lazer epilasyon bölgesinde, genetik ve hormonal etkilerden kaynaklanan kıllanmalar görülmektedir. Rahatsız edici bir görünüme yol açan bu kıllanma durumu, seyrek olabildiği gibi daha yaygın da olabilmektedir. Ayrıca uygulanan epilasyon yöntemine bağlı olarak da kıllanma durumunun yaygınlığında artışlar da gözlemlenebilmektedir.

  Çene Lazer Epilasyon

  Rahatsız edici bir görünüme yol açan ve klasik tüy alma yöntemlerinden beklenilen sonucun elde edilmediği ve bölgede daha fazla tetiklenmenin yaşandığı durumlarda en ideal epilasyon yöntemi olarak tercih edilen Çene Epilasyon işlemi hakkında detaylı bilgi almak, ön kontrol gerçekleştirmek ve seans planlaması oluşturmak için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir risk oluşturmadan yalnızca kıl köklerinde ısı artışı oluşturarak köklerin uzama fonksiyonlarını ve yapılarını bozan lazer epilasyon tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, Çene Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Yüz Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Yüz Lazer Epilasyon

  Çene Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Lazerin kıl köklerini tahrip etme etkisinden yararlanarak daha pürüzsüz, hijyenik ve estetik bir cilt dokusu ortaya çıkaran Çene Lazer Epilasyon tedavisi seansları oldukça çok kısa süren ve 5 dakika içerisinde tamamlanan sürelere sahiptir.

  İşlem öncesinde çene bölgesindeki kılların köklerinden koparılmadan jilet yardımı ile kısaltılması istenmektedir. Lazer ışınlarının kıl köklerine ulaşarak istenilen tahrip etkisi oluşturabilmesi için tüylerin kısaltılması ve koparılmaması oldukça önemlidir.

  Seans esnasında kıl karakterine, cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve uygulama bölgesine göre tercih edilen lazer epilasyon cihazında doz ayarlamaları yapılır. Daha sonrasında da cihazın sistem başlığı kullanılarak çene bölgesi düzenli ve kontrollü atışlar ile taranmaktadır.

  Çene Altı Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Sayısı

  Her lazer epilasyon tedavisinde olduğu gibi işlem yapılacak bölgenin genişliği seans süresinde önemlidir. Diğer vücut bölgelerine kıyasla daha küçük bir alana sahip olan çene hattı ortalama 5 dakika gibi kısa bir seans süresine sahiptir. İşlemin seans sıklığı ise kılların uzama hızına bağlı olarak değişmekle birlikte 4 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Seanslar ise kıl karakterine bağlı olarak 6 – 8 seans arasında tamamlanmaktadır.

  Çene Bölgesi Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Çene Lazer Epilasyon işlemi sonrasında bölgede ısı artışına bağlı olarak hassasiyet, kızarıklık ve kabarıklık görülebilmektedir. Bu durum işlem sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler olarak ifade edilebilir. Cildin nemlendiriciler ile desteklenmesi ve buz uygulaması sonrasında bu etkiler ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Tüm bunların dışında lazer epilasyon etkinliğinin sürdürülebilmesi ve işlem başarısının ortadan kaldırılmaması için uygulama sonrasında en az 2 gün boyunca güneş ışınlarına maruz kalınmaması istenmektedir. Ayrıca peeling uygulamaları ve duşta keseleme gibi tahriş edici işlemlerin yapılmaması gerekmektedir.

  Çene Bölgesi Lazer Epilasyon Riskli Midir?

  Dalga boyu prensibi ile çalışan lazer epilasyon, cilt ve cilt dokusu üzerinde her hangi bir etki oluşturmadan direkt olarak kıl köklerindeki siyah renkli melanin pigmentleri tarafından emilmektedir. Kıl köklerinde ısı artışına yol açarak kılların karakterlerini ve uzama fonksiyonlarını bozan bu işlem Çene Lazer Epilasyon işleminde de oldukça güvenle tercih edilmektedir. Yeni nesil teknolojik  cihazlar ile uygulanan lazer epilasyon tedavilerimizde düşük risk ve optimum sonuçlar ile başarı elde edilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çene Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button