Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Nem Dolgusu

Nem Dolgusu

  Nem Dolgusu; Cilt kuruluğu ve matlaşma gibi problemler ile birlikte hacim kaybı ve cilt sağlığının düzenlenmesi amacı ile uygulanan Nem Dolgusu ciltteki hyalüronik asit miktarının arttırılması ve cildin nem dengesinin yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan dolgu enjeksiyonu olup, cilt analizi ve klinik muayene öncesi merak edilen Nem Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nem Dolgusu Etkileri Nelerdir? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt kuruluğu iç ve dış pek çok etken sonucunda ortaya çıkan önemli bir cilt sorunudur. Cildin en yüzeyel katmanı epidermisin nem oranının düşmesi ve yeterli oranda su bulunmaması sonucunda ortaya çıkan bu problem özellikle kış aylarında daha büyük cilt sorunu haline dönüşmektedir. Yüz, dudaklar, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ve dirsekler kendini göstermeye başlayan bu cilt kuruluğu sorunu, yaygın olarak orta yaş ve üzerinde görülen bir problem olmasının yanı sıra ciltte pütürlü görünüm, hacim kaybı, kızarıklık, pigmentasyon problemleri, ciltte soyulma ve cilt çatlağı gibi pek çok belirtilere ve kozmetik sorunlara neden olmaktadır.

  Çoğu kişide görülmekte olan cilt kuruluğu mevsimsel ya da beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak geçici bir durum olabilmektedir. Ancak bazı bireylerde sürekliliği olan kronik bir soruna dönüşebilmektedir. Bu durumlarda beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi, su tüketiminin arttırılması ve nemlendirici desteği gibi uygulamalar epidermis katmanındaki nem oranını dengeleyememektedir. Bu aşamada ise cildin hidrasyon seviyesinin arttırılmasına yönelik uygulamalara ya da tedavilere başvurulmaktadır.

  Nem Dolgusu

  Cildin kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazandırılması, ciltte su tutma özelliği bulunan hyalüronik asitin zamanla azalması sonrasında oluşan cilt kuruluğunun hyalüronik asit enjeksiyonu ile arttırılması ve takviye etken maddeler ile cildin desteklenmesi amacı ile uygulanan Nem Dolgusu en çok tercih edilen medikal estetik işlemler arasında yerini almaktadır. Cilt kuruluğunun beraberinde getirdiği cilt problemlerinin de azaltılmasını hedefleyen bu dolgu enjeksiyonu öncesinde cilt analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Ciltteki nem dengesinin bozulması ile birlikte oluşan kırışıklık, hacim kaybı, gevşeme ve cilt lekesi gibi sorunların cildi yenileyerek ve tazeleyerek geciktiren, düzenleyen ve onaran nem aşısı hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, cilt analizi ile ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayene randevusu talep etmek ya da Nem Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nem Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Nem Aşısı
  Nem Aşısı cildin kaybetmiş olduğu nemin ve sağlığın yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan hyalüronik asit içerikli nem dolgusu enjeksiyonudur.

  Nem Dolgusu Nasıl Uygulanır

  Nem Dolgusu hyalüronik asit destekli bir nem aşısıdır. Cildin nemlendirilmesi, hidrasyon seviyesinin arttırılması ve cilt kuruluğu sonucu oluşan hasarların onarılması amacı ile uygulanan bu tedavide vitamin, mineral, aminoasit, yağ asitleri ve daha pek çok etken maddenin kullanıldığı kokteyller hazırlanmaktadır. Bu tasarımlar ise cilt kuruluğuna ve probleme uygun olarak kişisel olarak tasarlanmaktadır.

  Nem aşısı içeriği klinik muayene ve cilt analizi sonrasında elde edilen bulgular doğrultusunda oluşturulmaktadır. Daha sonrasında ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına iletilmek için hazırlanmaktadır. İşlem öncesinde ise cilt kir ve kozmetiklerden arındırılarak lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından belirli aralıklar ile düşük dozlarda nem dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir.

  Nem Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Nem Dolgusu cilt kuruluğunun yaygın olarak görüldüğü yüz, boyun, dekolte bölgesi, gıdı ve el sırtına uygulanabilir özelliktedir. İç, dış ve soğuk hava gibi faktörlerin neden olduğu derin cilt kuruluğu problemini hızlı bir etki ile ortadan kaldırmakta; parlak, nemli ve canlı bir cilt dokusu ortaya çıkarmaktadır.

  Nem Dolgusu Etkileri ve Kalıcılık Süresi

  Nem Dolgusu sonrasında cilt yüzeyinde belirgin derecede düzelme gözlemlenmektedir. Uygulamadan hemen sonra etkilerini göstermeye başlayan bu enjeksiyon uygulaması ile ciltte yenilenme ve gençleşme etkisi oluşmaktadır. Cilt kuruluğu ile oluşan kırışıklıklar, hacim kayıpları ve pigmentasyon problemleri ise aşının etkinliği ile birlikte azalarak tekrar oluşumu önlenmektedir.

  Nem aşısı kalıcı etkili bir işlem değildir. Ancak tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Kullanılan doza, etken maddelere, cilt problemine ve yaşa bağlı olarak etkinlik süresi değişmekle birlikte genellikle 18 ila 24 ay boyunca etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Tedaviden elde edilen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi için de etkinlik süresi sonunda işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nem Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button