Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezolifting

Mezolifting

  Mezolifting; Yüz Mezoterapisi olarak da adlandırılan Mezolifting cilt ve cilt altı katmanlarındaki hasarların onarılması ve desteklenmesi amacıyla etken maddelerin enjekte edildiği cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Yüz Mezoterapisi Nedir? Mezolifting Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt yüzeyinde iç ve dış etkenlere bağlı olarak deformasyonlar ve problemler görülmektedir. Zamana bağlı gelişen ya da güneş, beslenme alışkanlıkları sigara ve alkol tüketimi gibi olumsuz faktörler sonucunda oluşan bu problemler cilt yaşlanması olarak ifade edilebilmektedir. Cilt atı doku hücrelerinde oluşan hasarlar ile kendini gösteren bu yaşlanma etkileri cilt sarkması, gevşeme, hacim kaybı, kırışıklık ve pigmentasyon problemleri yani cilt lekesi olarak kendini göstermektedir.

  Günümüzde hem erkek hem de kadınlarda estetik ve kozmetik problemlerin yanı sıra psikolojik sorunlara da neden olan cilt yaşlanmasında yaşlanma etkilerinin azaltılması ve geciktirilmesi için temel etmenlere bağlı olarak uygulanan pek çok tedavi ve yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler içerisinde yaşlanmanın neden olduğu problemleri iyileştirme aşamasında üstün etkiler ortaya çıkaran en başarılı işlemlerden biri ise Mezolifting tedavisidir.

  Mezolifting

  Cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulamaları arasında yaygın olarak tercih edilen cilt mezoterapisi yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtı gibi yaşlanma etkilerinin ilk olarak gözlemlendiği alanlardaki etkileri geciktirerek ve hasarları onararak daha dinamik, sağlıklı, parlak ve genç bir cilt dokusu oluşturmaktadır.

  İç ve dış etkenlerin neden olduğu problemleri hedef alarak oluşturulan özel formülasyonların cilt altına mikroenjeksiyon tekniği ile iletilmesi esasına dayanan cilt mezoterapisi öncesinde cilt analizi yaptırarak kişisel tedavi planlamanızı ve formüle ürünlerin oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Sorunlu bölgeye yapılan enjeksiyonlar ile cilt ve cilt altı dokularında önemli bir iyileşme ortaya çıkaran mezoterapi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezolifting fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme etken maddeler ve özel karışımlarla cilt sağlığını destekleyerek doğal yaşlanma sürecini geciktiren antiaging tedavidir.

  Mezolifting Nedir?

  Mezolifting cilt ve cilt altı katmanlarındaki problemlerin onarılması amacı ile oluşturulan kokteyllerin ve etken maddelerin mikroenjeksiyon yöntemi ile cilt altına enjekte edildiği bir cilt gençleştirme ve yenileme tedavisidir. Akupunktur tekniğine benzeyen bu işlemde mikroenjeksiyon yöntemi kullanılmaktadır.

  Hyalüronik asit, vitaminler, aminoasitler, folik asit ve daha pek çok seyreltici maddenin kullanıldığı bu işlemde cildin ihtiyaç duyduğu ürünler tercih edilirken aynı anda fibroblast hücrelerindeki kollajen sentezini tetikleyerek cildin kendi kendini onarım mekanizmasını aktif etmek amaçlanmaktadır.

  Mezolifting Nasıl Uygulanır?

  Mezolifting cilt problemine ve yaşlanma belirtilerine göre oluşturulan özel ve kişisel tasarlanmış kokteyller ile uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem öncesinde cilt analizi gerçekleştirilerek cilt ve cilt altındaki tüm problemler analiz edilmektedir. Cilt analizi sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda etken maddeler tek başına ya da formüle edilerek mikroenjeksiyon iğneleri hazırlanmaktadır.

  İşlem hazırlık aşamasında cilt yüzeyi kir ve kozmetiklerden arındırılmak için solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülerek batma hissinin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ciltteki probleme göre belirli aralıklar ile cildin epidermis katmanına ya da dermis içerisine belirli açılar ile ürünler iletilmektedir. Mikroenjeksiyon işlemi tüm problemli alanlara uygulandıktan sonra herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmeden seans tamamlanmaktadır.

  Mezolifting Seans Sayısı ve Seansa Aralıkları

  Cilt mezoterapisi yani Mezolifting cilt problemine, yaşa, cinsiyete ve tedaviden beklenilen etkilere göre uygulanan kişisel bir tedavi protokolüdür. Bu nedenle işlem esnasında hazırlanan kokteyller kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi seans sayısı ve seans aralıkları da değişkenlik göstermektedir. Ancak optimum başarı ve gençleştirici etki için 4 ila 6 seanslık kürler halinde uygulanması önerilmektedir. 10 ila 15 günlük seans aralıklarında 2 ya da 3 seans şeklinde başlanarak daha sonrasında ayda 1 kez olacak şekilde toplam 6 seansta tamamlanabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezolifting Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button