Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları

Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları

  Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları; Son dönemde etkin sonuçları ile popüler uygulamalar arasında yer alan Altın İğne Tedavisi cilt üzerinde ortaya çıkan leke, kırışıklık, gevşeme gibi pek çok probleme etki eden bir cilt gençleştirme ve yenileme tedavisi olup, Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları gibi önemli konu başlıklarına ve yanıtlara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Teknoloji alanında özellikle de teknolojinin estetik ve cilt bakım işlemiyle buluştuğu alanda yapılan yenilikler giderek artış göstermekte. Cilt gençleştirmede sınırları kaldıran en yeni ve en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden bir tanesi de ”altın iğne” adını verdiğimiz estetik uygulamasıdır. Peki nedir bu altın iğne?

  Altın iğne olarak adlandırdığımız uygulama fraksiyonel radyofrekansı içeren bir uygulamadır. Cilt tamamen temizlendikten sonra işlem başlatılmaktadır. Estetik alanında kullanılan cihazımızın içine 49 adet iğne koyularak cilt yapısına hiçbir şekilde zarar vermeyerek uygulanır ve cihaz cildin 4 mm kadar alt tabakasına inebilmektedir.

  Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları

  Sadece cildimizi gençleştirmeye yönelik etkisi olmayan bu uygulama yöntemimiz aynı zamanda cilt lekesi açma ve akne izlerini giderme gibi bir çok alanda da oldukça etkilidir. Cildinize uygulama yapılmadan önce bir krem sürülerek uyuşturulma sağlanmaktadır. Bu sebebiyetle altın iğne uygulamasının ağrısız acısız bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  Uygulama esnasında kullanılanlar tek kullanımlık ve kişiye özeldir. Cilt gençleştirme işlemi yapılırken cildimiz adeta tomografik bir alet gibi katmanlar halinde taranmaktadır. İşlem süresi ortalama olarak 30 dakika kadar sürmektedir.

  Altın İğne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Altın İğne Tedavisi
  Altın İğne Tedavisi radyofrekans enerjisinin mikro boyutlu altın iğnelerle cilt altına iletildiği ve onarım sürecinin tetiklendiği bir cilt tedavidir.

  Altın İğne Kimlere Uygulanabilir / Uygulanmaz

  Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları içerisinden de anlaşılacağı üzere cilt yapısında bulunan küçük akne izi problemi olanlar, cildini gençleştirmek isteyenler veya hamilelik dönemlerinde de olduğu üzere cilt yapısında hamilelik lekeleri oluşan sağlıklı kişilere uygulanabilmektedir.

  16 yaşının üzerinde olan herkes altın iğne uygulamasına tabi olabilir.

  • Epilepsi hastaları
  • Hamile bireyler
  • Kalp pili olanlar ve kalp hastaları
  • Kanda pıhtılaşma sorunu olan kişilere uygulanmamaktadır.

  Altın İğnenin Faydaları Nelerdir?

  • Altın İğne Tedavisi ile ilk seans sonrasında gözle görünür bir şekilde etkili sonuca ulaşabilirsiniz
  • Seanslar devam ettikçe uzun süreli ve kalıcı bir başarı söz konusu olur
  • Sadece cilt gençleştirme değil cilt renklerinde ve lekelerinde de tedavi edici niteliktedir
  • Seans sonrası 1 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilir
  • İnce kırışıkların dahi giderilmesine katkı sağlanmaktadır
  • Cilt gençleştirme yöntemi sayesinde gözeneklerde sıkılaşma, göz altı halkalarının giderilmesi, çukurlukları ve yara izlerinin giderilmesi sağlanmaktadır
  • Boyun ve dekolte bölgelerinde toparlama yapma adına da altın iğne yöntemi fayda sağlamaktadır.

  Altın İğnenin Yan Etkileri Nelerdir?

  • Seans sonrasında ciltte ödem oluşması
  • Cilt yapısı üzerinde oluşan kızarıklıklar ve çalışılan bölgede damara rast gelinmesi üzerine morluklar
  • Vücut direnci düşük olan kişilerde uçuk oluşumu

  Altın iğne seansı öncesinde bu tarz durumlar göz önünde bulundurulmakta ve işlem öncesinde ilaçla bu tarz yan etkilerin önüne geçilebilmektedir.

  Altın İğne Öncesi Ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Uygulamaya girmeden yaklaşık olarak 2 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar dahil olmak üzere tüm ilaçlar kesilmeli
  • Vücut direnci düşük olan bireyler uçuk çıkma ihtimali doğrultusunda antiviral haplar kullanmalıdır.
  • Seans sonrasında sağlıklı bir sonuca ulaşmak için muhakkak ki dermaloğunuz önerilerini dikkate almalısınız
  • Spor yapılmamalı
  • 3-4 gün kadar sürekli olarak nemlendiriciler ile minik kabuklanmalar olan bölgeleri cilt bakımı uygulamalısınız
  • Havuza ve denize girilmemelidir

  Altın İğne Yaptıranların Yorumu

  Cilt gençleştirme alanında gözle görülür bir etki oluşmasından dolayı uygulama yöntemini tercih edenlerin paylaştığı yorumlar olumlu sonuç vermektedir. Öyle ki yapılan uygulamalar sonucunda kişinin kısa süre sonra normal hayat dönmesi hem iş hem de normal yaşantısını etkilememesi üzerine pozitif etki yaratmaktadır.

  Bunun yanı sıra kadınların özellikle büyük sorunu olan hamilelik döneminde meydana gelen lekelerin giderilmesi ve sivilce izi tedavisi alanında gözle görülebilir bir şekilde yok olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Lakin bu işlem her  ne kadar cerrahi bir operasyon gerektirmeyen bir işlem olmuş olsa da muhakkak ki seçeceğiniz doktor işinin ehli biri olmalıdır.

  Aksi takdirde cildinizin iyileşme sürecinden uygulama öncesi ve sonrası bakım işlemlerine kadar bir çok noktada sağlık açısından sıkıntılı süreçler geçirebilirsiniz. Sağlığınız açısından estetik uygulamaları alanında profesyonel kurum olan kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı ve daha güzel bir cilt yapısına çok kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

  Altın iğne uygulaması öncesinde bireye yapılacak olan uygulama hakkında bilgi verilmektedir. Sonrasında cilt analiz işlemi yapılır ve cilt yapısında oluşan cilt probleminin kaç seansta giderilebileceği saptanarak bilgilendirme yapılır.

  Seans öncesi ve sonrasında yaşanacak problemler bunun öncesinde yapılması gereken işlemler dikkat edilmesi gereken (ilaç kullanımı kesilmesi) gibi durumlarda göz önünde bulundurularak kişi seansa hazırlanır. Sonucunda önerilerde bulunarak bu sürecin en sağlıklı şekilde geçirilmesi sağlanarak profesyonel bir çalışma kliniğimiz kapsamında gerçekleştirilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Altın İğne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button