Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Nem Aşısı

Nem Aşısı

  Nem Aşısı; Cilt kalitesinin desteklenmesi ve cilt sağlığının arttırılması amacı ile uygulana Nem Aşısı cildin kaybetmiş olduğu nemin ve sağlığın yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan hyalüronik asit içerikli nem dolgusu enjeksiyonu olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Nem Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İç ve dış faktörler sonucunda ciltte belirli problemler ve deformasyonlar kendini göstermektedir. Özellikle soğuk ve rüzgarlı kış aylarında görülen en belirgin problem ise cilt kuruluğudur. Cildin nem dengesinin bozulduğu bu problem ilerleyen yaşla beraber hyalüronik asit miktarının azalması ile daha da derin bir tabloya dönüşmektedir. Yaşla birlikte vücutta yeterli oranda üretilmeyen hyalüronik asit yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtında donuk, mat, cansız, çökük, sarkık ve karışık bir görünüme neden olmaktadır. Yani cildin yaşlanma sürecinde önemli bir rol almaktadır.

  Nem Aşısı

  Genetik ve çevresel faktörlerin yanı sıra ciltteki hyalorünik asit miktarının azalması sonrasında cilt atı katmanlarında hidrasyon seviyesi azalmaktadır. Cildin nem kapasitesinin artması ile beraber pek çok cilt problemi bu tabloya eşlik ettiği için cilt kuruluğu giderilmesi, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve cilt sağlığının yeniden kazandırılması amacı ile hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinden yararlanılmaktadır. Hyalüronik asitin su tutma kapasitesinden yararlanıldığı Nem Aşısı ile cildin kaybetmiş olduğu nem, parlaklık ve canlılık yeniden kazandırılmaktadır.

  Hyalüronik asitin bulunduğu alanda su tutma özelliğinden yararlanıldığı canlı ve sağlıklı görünümü yeniden kazandırmaya yönelik uygulanan dolgu tedavisi işlemi öncesinde cilt analizi yaptırarak cilt sağlığına ve cildin nem dengesine uygun tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Soğuk hava koşulları ve zamanın etkisi ile cilt üzerinde oluşan yıkıcı etkileri azaltmaya yönelik uygulanan dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz cilt analizi ve muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Nem Aşısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir işlemdir.

  Nem Aşısı Nedir?

  Nem Aşısı, cildin çevresel etkenler ve zaman içerisinde kaybetmiş olduğu nemi, canlılığı ve parlaklığı yeniden kazandırmaya yönelik uygulanan bir enjeksiyon işlemidir. Hyalüronik asitin su tutma kapasitesinden yararlanıldığı bu enjeksiyon işleminde cilt ve cilt altı katmanlarındaki problemlere yönelik tasarlanan vitamin, mineral, enzim ve antioksidanlardan oluşturulmuş bir aşı karışımı hazırlanmaktadır. Bu kişisel olarak tasarlanan etken maddesi hyalüronik asit olan serum cilt altı katmanlarına iletilerek nem oranındaki azalmaya bağlı gelişen yıkıcı ve olumsuz etkiler azaltılmakta ve geciktirilmektedir.

  Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

  Cilt kuruluğu problemlerinin yaygın olarak görüldüğü boyun, dekolte, yüz ve el sırtına uygulanabilir özellikteki Nem Aşısı işlemi cilt problemlerinin analiz edilmesi ve hyalüronik asite ek olarak diğer etken maddelerinin tasarlanması ile başlamaktadır. Ürün ve formülasyonların tasarlanmasının ardından ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına iletilmek için hazırlanmaktadır.

  Tedavi hazırlıklarının tamamlanması ile birlikte cilt yüzeyi solüsyonlar ile kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Enjeksiyon esnasında batma hissinin en aza indirilmesi ve hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması için lokal anestezik krem sürülerek uyuşma beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile belirli aralıklarda ve derinliklerde etken maddeler cilt altına iletilmektedir.

  Nem Aşısı Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Nem Aşısı seans şeklinde uygulanabilir özelliğe sahiptir. İşlem bölgesi, cilt tipi, cilt kuruluğu, cildin hidrasyon seviyesi ve yaş gibi faktörlere bağlı olarak tek seans şeklinde de uygulanan nem dolgusu, problemin derinliğine göre 2 ila 3 seans aralığında da uygulanabilmektedir. Seans aralığı ise 3 hafta aralıklar ile ya da 4 ila 6 hafta ara şeklindedir.

  Nem Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

  Nem Aşısı ilk seanstan itibaren üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Enjeksiyon işleminden sonra cilt nemini ve esnekliğini yeniden kazanmaktadır. Özel tasarlanmış formülasyonlar ile sağlığını yeniden kazanmış olan cilt daha dinamik ve dinç görünmektedir. Cilt kalitesinin artması ile yüzeyel cilt kırışıklıkları ve güneş lekelerinde belirgin derecede azalmalar izlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nem Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button