Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma ile Siğil Tedavisi

Plazma ile Siğil Tedavisi

  Plazma ile Siğil Tedavisi; Ameliyatsız Siğil Alma Yöntemi olan Plazma ile Siğil Tedavisi ciltteki siğilin yakılarak tedavi edilmesi yerine buharlaştırılmasını sağlayarak ortadan kaldıran bir cilt tedavisi yöntemi olup, tedavi öncesi merak edilen Plazma Enerjisi Nedir? Plazma ile Siğil Alma Tedavisi Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cildimizin en üst katmanında bulunan ya da mukozaya yerleştirilmiş olan Human Papilloma Virüs (HPV) olarak isimlendirilen virüse Siğil adı verilmektedir. Siğiller bulundukları bölgelere göre farklı şekillerde olabilmektedir. Aynı zamanda cilt ile aynı renkte olan bu ciltten kabarık oluşumlar sert bir görüntüye sahiptirler ve estetik görünümde probleme yol açabilmektedirler.

  Plazma ile Siğil Tedavisi

  HPV virüsüne ait olan infeksiyon kaynaklı oluşan siğillerden ağrısız ve kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.  Tertemiz, pürüzsüz ve beyaz bir cilt dokusuna sahip olunması amacı ile kısa süre içinde acı ya da ağrı hissi oluşturmadan gerçekleştirilen Plazma ile Siğil Tedavisi siğil probleminde kullanılmakta olan en etkili tedavi yöntemidir.

  Kliğimizin ücretsiz ön muayene olanağından yararlanabilir, plazma enerjisi ile siğil tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sayfanın sonunda yer alan iletişim formunu kullanarak; sorularınızı bizlere yönlendirebilir, Plazma ile Siğil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Lazerle Siğil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Siğil Tedavisi
  Lazerle Siğil Tedavisi cildin en üst tabakasında ciltten kabarık bir yapıya sahip olan siğillerin lazer teknolojisi ile alındığı bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Siğil Çeşitleri

  Ciltten kabarık ve ağrısız ve bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Cilt yüzeyinde uzun zaman kalıcı olabilen siğiller, karnabahar görüntüsüne sahip olabilmektedir. Bunun yanında siğiller 4 ana grup altında incelenebilmektedir.

  • Yaygın Siğiller (Verruca Vulgaris)
  • Ayak Tabanı Siğilleri (Plantar Warts)
  • Düz Siğiller (Flat Warts)
  • Etek Siğilleri (Genital Warts / Kondiloma)

  Yaygın Siğiller( Verruca Vuglaris)

  Parmak, el, tırnak çevresinde yer ala siğil grubudur. Bununla birlikte en yaygın siğil türü olarak geçer. Tırnak koparma ve yeme gibi durumlar sonucunda bozulan deride ortaya çıkmaktadır. Küçük yaşta kişilerde daha fazla görülmektedir.

  Ayak Tabanı Siğilleri (Plantar Warts)

  Tek veya çoklu olarak ciltte bulunabilmektedir. Deri içinde gömülü görünümleri nedeniyle, diğer siğil türlerinden farklıdır. Ağrı yapan bir siğil türü olduğu için, Plazma ile Siğil Tedavisi işlemi için başvurulan bir siğil türüdür. Ağrının boyutu siğil derinliği ve büyüklüğüne bağımlı olarak farklılıklar göstermektedir. Bunun yanında üstünde siyah ve kırmızı noktacıklar bulunabilmektedir.

  Düz Siğiller (Flat Warts)

  Küçük ve yumuşak olmakla birlikte üstü düz olan siğil türleridir. Vücudun her yerinde çıkabilme ihtimalleri vardır ve çok sayıda olabilmektedir. Yüz bölgesinde ve saçlı deride ortaya çıkma ihtimalleri daha yüksek olduğu gibi çok fazla dikkat çekmeyen düz bir yapıya sahiptirler.

  Etek Siğilleri (Genital Warts / Kondiloma)

  Etek siğilleri, yetişkinlerde ortaya çıkmaktadır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Tedavi ile ortadan kaldırılması gerekli olan bir siğil türüdür. Etek siğilleri, farklı boyutta ve sayıda olmakla birlikte, genital bölge dışında ve kadınların iç genital bölgelerinde görülmektedir.

  Plazma Enerjisi ile Siğil Tedavisi

  Siğil tedavisi için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan Plazma ile Siğil Tedavisi, son teknoloji kullanılarak yapılan bir cilt tedavisi yöntemidir. Plazma enerjisinin kullanıldığı bu tedavi yönteminde cerrahi herhangi bir işlem yapılmadığı için oldukça konforlu ve hızlı bir işlem olanağı sunulmaktadır.

  Plazma Enerjisi, siğilin yakılarak tedavi edilmesi yerine buharlaştırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede siğil plazma enerjisinin buharlaştırma etkisi ile iyonize edilerek ortadan kalmaktadır. Buharlaşma sonrasında siğilin bulunduğu bölgede kabuklaşma meydana gelmektedir. Bu durum beklenilen etki olmakla birlikte iyileşme süreci sonrasında kabuk kendiliğinden dökülmektedir. Kabuğun dökülmesinin ardından yeni bir cilt dokusu oluşmakta ve iz kalmadan hızlı bir yenilenme gerçekleşmektedir.

  Plazma ile Siğil Tedavisi Sonrası İyileşme

  Plazma ile Siğil Tedavisi, ortalama 10 ila 15 dakika gibi çok kısa bir sürede tek seansla tamamlanan bir işlemdir. Tedavi sonrasında 1 haftalık iyileşme süreci sonrasında pürüzsüz bir cilt yüzeyinin oluşması için siğilin bulunduğu bölgede oluşan kabuğun düşmesi beklenmektedir.

  Buharlaşıp kabuk haline gelen doku ise 7 – 20 gün arasında herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden düşmektedir. Kabuğun düşmesinin ardından yeni pembe bir doku oluşmaktadır. Bu görünüm ise 2 – 3 hafta içinde diğer cilt dokusu ile eşitlenerek normal halinde dönmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Siğil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button