Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi; Ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olan Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi ton eşitsizliği oluşturan yaşlılık lekelerinin plazma enerjisiyle giderildiği güvenli bir tedavisi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Plazma Enerjisi Nedir? Plazma Enerjisi ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır? Seans Sayısı ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dirençli cilt lekeleri olarak ifade edilen yaşlılık lekeleri, orta yaş süresi sonrasında kendini göstermektedir. 1 – 2 cm boyutlarında açık veya koyu kahve şeklinde yanak, alın, burun, el üzeri, kollar ve saçlı deri bölgelerinde kendini gösteren yaşlılık lekeleri, hem estetik hem de kozmetik sorunları beraberinde getirmektedir.

  Cilt yüzeyinde pigmentasyon sorunlarına neden olan genel olarak iyi huylu olan yaşlılık lekeleri için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri içerisinde başarı oranı en yüksek yöntemin Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi olduğunu söylememiz mümkündür.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi

  Dermakozmetik problemlerin çözümünde kullanılmakta olan ve son teknoloji ile üretilmiş olan plazma enerjisi, sıvılaştırılmış gaz olarak tanımlanmaktadır. Bu teknolojik sistemin başlığında oluşan elektriksel enerji cihaz ve cilt arasındaki havayı iyonize ederek plazma enerjisini ortaya çıkarmaktadır. Bu plazma enerjisi de cilt üzerinde pigmentasyon sorunu olan bölgeyi buharlaştırarak tedavi etmektedir.

  Cilt lekesini süblimleştirerek tedavi eden ve kozmetik sorunlara yol açan yaşlılık lekelerini ortadan kaldıran plazma enerjisi ile leke tedavisi öncesinde leke derinliklerinin, bulunduğu bölgenin ve boyutlarının incelenerek özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaşlılık lekesi ve diğer cilt problemlerinde üstün etkili sonuçlara sahip olan plazma enerjisi ve uygulama yöntemi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plazma ile Çil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Çil Tedavisi
  Plazma ile Çil Tedavisi cihazın ucundan üretilen elektrik enerjisinden yararlanılarak çil lekelerinin ortadan kaldırıldığı bir bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Plazma enerjisi cilt ve cihaz arasındaki potansiyel farkı kullanmaktadır. Bu potansiyel fark, ortamda bulunan havayı plazma enerjisine dönüştürmektedir. Böylece sistem başlığı cilt yüzeyine temas etmeden bir ark oluşturmakta ve cilde temas etmeden yaşlılık lekesinin buharlaşmasını sağlamaktadır.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi esnasında süblimleşme sırasında duyulacak acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi için tedavi bölgesi lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında sistem başlığı aracılığı ile cilt arasında boşluk bırakılarak yüzeyel ve noktasal atışlar yapılmaktadır. 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan bu işlem sonrasında leke anında iyonize olarak buharlaşmaktadır.

  Kimler Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Yaptırabilir?

  Yaşlılık lekeleri genellikle orta yaş sonrasında güneşe fazla maruz kalınması sonrasında görülen bir cilt problemidir. Ancak estetik ve dermakozmetik problemleri beraberinde getiren yaşlılık lekelerinin tedavisinde kullanılan plazma enerjisi her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen güvenli bir işlemdir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Senas Süresi ve Seans Aralığı

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi seans süreleri, seans sayıları ve seans aralıkları; tedavi bölgesinin genişliğine, lekenin derinliğine, lekenin boyutuna ve yerleşim yerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle yüzeyel yaşlılık lekeleri tek seans ile tedavi edilebilirken, derin yerleşimli yaşlılık lekeleri için 2 ila 3 seans gerekebilmektedir.

  Plazma Enerjisi ile Leke Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

  İşlem sonrasında tedavi alanında kızarıklık, hassasiyet ya da hafif ödem görülebilmektedir. Bu durum dokunun süblimleşmesi ile ilgili bir durum olup, görülmesi beklenen olası etkiler içerisindedir. Hassasiyetin arttırılmaması ve pigmentasyon sorunlarının yeniden yaşanmaması için alanın yüksek faktörlü güneş kremleri ile korunması önerilmektedir.

  Tedaviden ortalama 1 ila 2 gün sonrasında lekenin bulunduğu alanlarda küçük kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabuklar süblimleşmeye bağlı olarak gelişmekte olup, yenilenmiş cilt dokusunu ifade etmektedir. Ortalama 7 ila 20 gün içinde kendiliğinden düşmesi beklenmektedir. Nemlendirici ya da merhem gibi ürünlerin bölgeye sürülmemesi ya da kabukların koparılmaması gerekmektedir.

  Yaşlılık Lekesi Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, tek atışta cilt yüzeyini etkileyen ve cilt dokusunda yenilenme hızını arttıran bir işlemdir. Atışlar direkt olarak üst deriyi etkilenirken, aynı esnada plazma enerjisi diğer cilt katmanlarına da ulaşmaktadır. Bu enerji ile minimal ve noktasal hasarlar oluşmaktadır. Hasarlar cilt doku hücrelerini aktive ederken, cildin kendini yenileme mekanizmasını da harekete geçirmektedir. Böylece cilt yüzeyindeki leke problemi ortadan kaldırılırken hem alt hem de üst cilt katmanlarında doku yenilenmesi ile sağlıklı bir cilt dokusu elde edilmiş olmaktadır.

  Plazma Enerjisi ile Leke Tedavisi Yan Etkileri Var Mıdır?

  Plazma enerjisi ortamda bulunan oksijenin plazma enerjisine dönüştürüldüğü bir teknolojik sistemdir. Cilt yüzeyine ya da cilt altına herhangi bir ürün ya da ilaç enjekte edilmemektedir. Ayrıca Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi cerrahi bir işlem olmadığı için yan etki veya komplikasyon riski barındırmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button