Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Oksijen Terapisi

Oksijen Terapisi

  Oksijen Terapisi; Cilt terapisi olarak da adlandırılan ve cildin desteklenmesini sağlayan Oksijen Terapisi güneş, yaşlılık ve kozmetik ürünler gibi faktörlerin yol açtığı cilt sorunlarının giderilmesi amacıyla uygulanan etkin bir cilt terapi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Oksijen Terapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Özellikleri ve Etkinlikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz..

  Oksijen Terapisi ile cilt tedavisi, cilt ve cilt altı dokularının desteklenmesi ve cilt deformasyonlarının tedavi edilmesi için hazırlanan formülasyonların yüksek basınçlı oksijen ile cildin alt katmanlarına indirildiği ve cilt oksijenlenmesinin sağlandığı bir işlemdir. Yüz, boyun, el ve vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen bu terapi; yaşlılık lekeleri, cilt lekeleri, cilt kırışıkıkları, ince çizgi ve akne problemlerinde uygulanan oldukça başarılı, hızlı, basit ve etkili bir tedavidir.

  Alternatif bakım uygulamalarının düzeltemediği pek çok cilt probleminde etkinliğini ortaya koyan oksijen terapi, cilt altı katmanlarını destekleyen formülasyonlar ve oksjienlenme etkisi ile cilt katmanlarındaki sıvı kayıplarını gidererek daha canlı, parlak, sağlıklı ve dolgun bir cilt dokusu oluşturarak, kaybedilen cilt sağlığının yeniden kazanılmasına olanak sunmaktadır.

  Oksijen Terapisi

  Onarıcı, yapılandırıcı ve tedavi edici etkilere sahip oksijen terapi öncesinde cildin ihtiyacına uygun ürün ve formülasyonların hazırlanabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; yapılan cilt analizi doğrultusunda özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cilt bakım yöntemleri ile birlikte uygulanabilen oksijen terapi hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Oksijen Terapisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Terapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Terapisi
  Cilt Terapisi leke, iz ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgi gibi problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan cilt tedavisidir.

  Oksijen Terapi Nasıl Uygulanır?

  Cildin dermiş tabakasına kadar uygulanabilen Oksijen Terapisi öncesinde ilk olarak cilt yüzeyi temizlenerek arındırılmaktadır. Bu arındırma işlemi cilt dokusu üzerindeki gözeneklerin açılması ve daha rahat nefes alabilmesi için uygulanmaktadır. Daha sonrasında cildin ihtiyacına uygun hazırlanan ürün ve formülasyonlar ile bir cilt bakımı uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamanın amacı terapi öncesinde cildin en alt katmanlarına kadar iletilmesini istenen ürünlerin cilt dokusuna yedirilmesidir.

  Cilt bakımı işleminin tamamlanması ile birlikte sistem başlığı aracılığı ile cilt yüzeyine oksijenli basınç uygulanmaktadır. Bu basınç ile hem oksijen hem de hücrelerin yenilenmesini sağlayacak tedavi ürünleri cildin en alt katmanına kadar iletilmektedir. Böylece cilt temizliği ve ardından yapılan bakım ile rahatlamış olan cilt yüzeyindeki ürünler yüksek basınçla birlikte derinlemesine nüfuz etmektedir.

  Oksijen Terapisi Seans Süreleri ve Seans Aralıkları

  Onarıcı ve yapılandırıcı etkilere sahip oksijen terapi tedavisi, pek çok cilt probleminde uygulanmaktadır. Bu nedenle seanslar halinde uygulanabilen bir özelliğe sahiptir. Özellikle akne ve sivilce problemlerinde cilt probleminin derinliğine bağlı olarak özelleştirilmiş seanslar hazırlanmaktadır.

  Kimler Oksijen Terapi Yaptırabilir?

  Güneş, yaşlanma, genetik, kozmetik ürünleri ve diğer pek çok faktöre bağlı gelişen cilt problemlerinde uygulanabilen Oksijen Terapisi, tüm kadın ve erkeklere her yaş grubunda uygulanabilecek oldukça konforlu, güvenilir ve rahatlatıcı bir işlemdir.

  Oksijen Terapisi Sonrası Görülen Etkiler

  Etkisini anında gösteren bu tedavi uzun süreli kalıcı etkilere sahiptir. İlk seans sonrasında cilde doğal oksijenin verilmesi sonrasında kan dolaşımının artmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımının artması ile birlikte cilt altında biriken toksinlerin atılımını da hızlandırmaktadır. Böylece daha canlı ve parlak bir cilt yüzeyi ortaya çıkmış olmaktadır. Öte yandan toksin birikimi sonrasında oluşan siyah nokta ve akne problemlerinin de hafiflemesini hatta ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

  Cildin ihtiyaç duyduğu formülasyonlar ve oksijenlenme ile birlikte cilt ve cilt altı dokuları belirgin derecede iyileşme göstermektedir. Her bir seans sonrasında cilt altı dokularına ilişkin sorunların giderildiği gözlemlenmektedir. Böylece ilk seanstan itibaren cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlaması sonrasında canlı, berrak, gençleşmiş ve dinamik bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

  Oksijen Terapisi Yan Etkileri

  Oksijen Terapisi havada bulunan oksijenen basınçlı bir şekilde cilt yüzeyine uygulandığı bir tedavidir. Bu nedenle herhangi bir yan etkisi ya da komplikasyon riski bulunmamaktadır. Ayrıcı iğnesiz, enjeksiyonsuz ve konforlu bir işlem olması nedeni ile sosyal ve profesyonel hayata kesintisiz devam etme olanağı sunmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Oksijen Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button