Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?; Mikroneedling Dermapen mikro iğneler aracılığıyla son derece kontrollü bir şekilde uygulanan ve ciltte kontrollü hasar oluşturan cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve uygulama öncesinde merak edilen Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dermalpen bir diğer adı Mikroneedling olan yorgun, mat, oldukça sağlıksız ve cansız görünen cilt yapısı için bunun yanı sıra geçmek bilmeyen akne izleri ve cilt lekeleri için cildimizin yenilenmesini sağlayan ve cilt yapısının kusursuz bir görünüme kavuşmasına etki eden işlemlerden bir tanesidir. Mikro iğneler yardımıyla gerçekleştirilen işlem kapsamında cildin ihtiyaç duyduğu yenilenme işlemi sağlanmaktadır.

  Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Dermapen adı verilen cihaz ile yapılan uygulama son derece kontrollü bir uygulama olup doku onarımını sağlarken aynı zamanda kontrollü bir hasar oluşturmakta ve doku onarımı bu sayede başlamaktadır. Nasıl ki vücudumuzda herhangi bir bölgede bir yaralanma benzeri durum meydana geldiğinde tüm hücreler o noktada bütünleşip etkileşim sağlamakta ise bu işlem de de tıpkı o şekilde bir yol izlenmekte ve kontrollü bir şekilde hasar oluşturularak cilt yapısındaki dokunun iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

  Dermapen
  BENZER TEDAVİLER
  Dermapen
  Dermapen mikro iğneler ile ciltte kontrollü hasar oluşturularak, cildin kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçiren bir cilt tedavisidir.

  Dermapen Cihaz

  Bir nevi görüntüsüyle kalın bir kaleme benzemekte olan Dermapen motorlu bir cihaz olup başlık kısmında 12 tane titanyum iğne bulundurmaktadır. Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır? işleminde kullanılan bu iğneler dikey yapılı olacak şekilde ortalama olarak saniyede 60 atış yapmakta. Bu sebepte ötürü dermapen ile uygulanan işlemin oldukça basit ve hızlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  Mikroneedling Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

  İlk olarak işlem öncesinde cilt temizleme yapılır. İşlem öncesinde cilt yüzeyi temiz olmalıdır. Sonrasında anestezik krem uygulanır. Bu sayede cilt yapısında uyuşmalar oluşur ve kişi uygulama esnasında ağrı acı hissi duymaz. Sonrasında ise titreşimli mikro uçlar aracılığıyla deri üzerinde cilt uyarma işlemi yapılır ve en önemlisi de Dermapen cihazının başlığı sayesinde hassasiyetlik ayarı uygulamada bulunulan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

  Uygulamanın diğer uygulamalar ile birlikte yapılması oldukça verimli bir sonuca ulaştırırken bu işlemlerin özellikle de PRP gibi sıvı kolajen desteği sağlayan işlemlerle bir arada uygulanması verimli bir sonuca ulaşılmasını sağlar. Mikroneedling uygulamasının tüm yüze uygulanması ortalama olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Uygulama sonucunda cildimize yenileyici formda krem uygulamasında bulunulmakta ve buz uygulanmaktadır. İşlem sonucunda cilt yapısında hafif düzeyde kızarıklığın gözlemlenmesi olağan bir durumdur çünkü bir sonraki gün tüm bu etkiler gözle görülür bir şekilde kaybolacaktır.

  Mikroneedling Dermapen Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt yapısı üzerinde iyileşme sağlayan Dermapen son derece aktif bir uygulamadır. Etkileşimi özellikle de kesik izleri, ameliyat izleri, güneş lekeleri, akne izleri üzerinde oldukça etkili bir uygulamadır. İdeal sonuç elde etmek amacıyla uygulanmaktadır. Dermapen uygulaması cilde parlaklık, canlılık katmak amacıyla uygulanmaktadır. Uygulamaların arasında etkili bir sonuca ulaşma amacıyla 2-3 hafta aralıklarıyla uygulanmalıdır. 3 defa tekrarlamak gerekli olan dermapen iki seans arasında olan süreyi hastanın cilt yapısına göre belirlenmektedir.

  Mikroneedling Dermapen Uygulama Bölgeleri

  Yüz, el, boyun, saç, akne, selülit, vücutta doku kaybı, sorunlu bölgelere uygulanmaktadır. Bütün vücuda yapılan dermapen uygulaması ortalama 1 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Cilt yapısı etkili bir şekilde dokuları hızla ve basit bir şekilde onarmaktadır.

  Dermapen Tedavisinin Farkı

  Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır? konu başlığında doku hasarı oluşumunda uygulama kapsamındaki en önemli işlem organizmanındır. Dokunun hasar sonucunda sorun teşkil eden bölgesinde birden fazla doku kaybı oluşturacak etkileri sonucunda doku gelişimi sağlanmakta olup dokular hızla onarılmaktadır.

  Dermapen Tedavisinin Avantajları

  • Derinin gerilmesi ve cilt sıkılaşması
  • İnce çizgilerde azalmalar
  • Akne ve benzeri cilt lekelerinin azaltılması yok edilmesi
  • Deri gevşemelerinin ve çatlaklarının giderilmesi
  • Uygulama sonrasında cildin çok iyi iyileşmesi
  • Lazer ile soyulma işlemi yapılan cilt yapısına uygulanabilme
  • Kolajen artışı sağlanma ve bunun sonucunda da dokunun gelişim sağlaması
  • Her cilt tipine ve her cilt bölgesine uygun olması

  Dermapen Uygulamasının Avantajları

  • Uygulama sonrasında dokular onarılır ve yenilenme sağlanır
  • Yeni kolajen üretimi ve damarsal gelişmeler sağlanmaktadır
  • Büyümeyi tetikleyen faktörler ve hücreler arasında yapının tekrar yenilenmesi sağlanır
  • Uygulama sonucunda taze dokular oluşur
  • Uygulama son derece kolay ve hastaya rahatsızlık vermeyecek formda gerçekleştirilir
  • İşlem kapsamında talep edilen materyalin sağlanması oldukça kolaydır
  • Uygulama tek olarak uygulandığında bir nevi peeling etkisi yaratmakta olup son derece etkili ve güvenli bir uygulamadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mikroneedling Dermapen Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button