Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği 

Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği 

  Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği; Ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme uygulamalarından olan Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği genetik veya yaşlanma ile oluşan kapak düşüklüğü ve sarkma problemlerini ortadan kaldıran cerrahi olmayan bir prosedür olup, Plazma Enerjisi Nedir? Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır? ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz kapağı düşüklüğü adını verdiğimiz estetik bir görünüme etki eden cilt probleminizden kurtulabilmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Göz yapısının estetik bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Biriyle karşılaştığınız zaman dahi herkes hemen gözlerinize bakmaktadır. Öyle ki zaman içerisinde gerek kişinin yaşam standartlarına bağlı olarak gerekse çevresel faktörler sebebiyle göz bölgesinde deformeler oluştuğunu bilmekteyiz. Cilt kırışıklıkları, göz kapağında oluşan sarkmalar göz bölgemizi estetik bir görünümden uzaklaştıran ve bir nevi cildi genç görünümden uzaklaştıran etkenlerdir.

  Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği

  Özellikle 30’ lu yaşların ortalarına doğru bir çoğumuzun göz yapısında torbalanmalar ve  cilt gevşemeleri kendini göstermeye başlamaktadır. Zaman içerisinde ise göz kapaklarının da gerginliğini kaybetmesi sonucunda yağ dokusunun da baskılarıyla torbalanmalar ve göz altı çökmesi gibi belirtiler gün yüzüne çıkmaktadır.

  Estetik görünümün yanı sıra aynı zamanda göz kapağı ameliyatı görme alanının azalmasını ve rahat bir şekilde görme bozukluğuna uğramadan kişinin gündelik yaşantısını devam ettirmeyi sağlamaktadır.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi, cerrahi işleme gerek duyulmadan fazla cilt dokusunun plazma enerjisi ile bölgeden uzaklaştırıldığı bir cilt tedavisidir.

  Göz Kapağı Ameliyatlarının Amacı

  Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği sonucunda sarkık olan göz kapağı kaldırılmaktadır. Bunun yanı sıra gözün altında ve üstünde bulunan ve şişliğe sebep olan torbalar alınmakla beraber göz çevresindeki kırışıklıklar da giderilmektedir. Bu işlem sonucunda kişinin cilt yapısı daha gergin olmakla beraber kişi daha keskin ve daha etkileyici bakışlara sahip olmakta. Hastaların sık sık yakındığı şikayetlerden olan kızgın görünüm, yorgun görünüm ve uykulu görünüm belirtileri de Plazma enerjisi uygulaması sonucunda ortadan kaldırılmaktadır.

  Plazma ile Göz Kapağı Tedavisi Nasıl Yapılır?

  İlk olarak göz kapağını ve çevresini lokal anestezik krem sürerek uyuşturulmaktadır. Yaklaşık olarak göz yapısına göre tedavi 20 ila 40 dakika arasında sürmektedir. Cilt üzerinde sorunlu olan bölgenin dış yüzeyi nokta nokta buharlaştırılır. Bu sayede ameliyatsız bir şekilde göz kapağı tedavisi uygulanmaktadır. Tedavi uygulamasında neşter ve benzeri cerrahi müdahale araç gereçleri gerekmez.

  Tedavi sırasında fazlalık olarak tanımlanan göz kapağı toparlanmaya başlamaktadır. Bu uygulamanın göre ile ilgili herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  Plazma ile Göz Kapağı Estetiği Seans Süresi

  Göz çevrenizde ve yapısında oluşan problemlere göre ayda bir kez olmak üzere bir veya 3-4 seans gerekebilir. Göz yapısında aşırı derece kırışıklık ve sarkma olmayan kişiler için tek seans yeterli sayılıyor. Etnik bir sonuca ulaşmak için profesyonel kişilerce kapsamlı bir muayene işlemi uygulanmalıdır. Bu uygulama kişinin sosyal yaşatısı da göz önüne alınarak uygulanmalıdır.

  Göz kapağının alt ve üst bölgesi başta olmak üzere göz altı torbası, kırışıklıkları ve problemli cildin ameliyat olma zorunluluğunun gerekmediği zamanlarda Plazma enerjisi ile göz kapağı ameliyatı uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra siğillerde, benlerde, arpacık tedavisinde ve kirpik aralarında bulunan siğillerde de ameliyatsız tedavi uygulanmakta. Zaman zaman uygunluk derecesine göre de kozmetik ürün kullanımı sonucunda hafif yara e izlerin tedavisinde de plazma enerjisi ile göz kapağı ameliyatı uygulanmaktadır.

  Plazma ile Göz Kapağı Ameliyatı Kalıcılığı

  Plazma enerjisi kapsamında gerçekleştirilen ameliyatsız uygulama sonucunda kişi uygulamanın etkisinde 5 10 yıl kadar kişi işlemin etkisinde kalmaktadır. Yaklaşık 5 ila 7 gün içerisinde buharlaşma sonucunda oluşan kabuklanma düşmekte ve bölgede iyileşme sağlanmaktadır. Sorunlu olan bölgenin daha kolay iyileşme sağlayabilmesi adına bebek temizlik ve bakım ürünleri ile temizlenmesi önerilir. Bunun yanı sıra kozmetik ürünlerinin ve ilaç kullanımlarının uygulanması önerilmez. İşlem sonrasında kişi sonuçtan memnun kalacaktır.

  Plazma ile Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz?

  Özellikle bağışıklık sistemi sorunu yaşayan kişilere, cilt problemi olanlara, uygulama bölgesinde açık enfeksiyon ve yara olan kişilere bununla beraber gebelik ihtimali olanlara ve gebelere plazma enerjisi ile göz kapağı ameliyatı uygulanmamaktadır.

  Şu bir gerçek ki günümüzde her ne kadar özel hastaneler ve benzeri alanlarda işinde profesyonel hekimler bulunmakta olsa da göz sağlığı bizler için oldukça önemli bir yere sahip olduğundan kolay kolay her yerde tedavi olmaya yeltenemeyiz.

  Bunun için aklınızda soru kalmaması adına ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilmekte olan bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririz.Plazma enerjisi göz kapağı ameliyatı uygulaması sayesinde yeni doku süreci başlatılmış oluyor ve kişi hiç bir şekilde acı ve ağrı duymadan genç ve dinç bir görünüme sahip oluyor.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button