Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme; Mezolift olarak da adlandırılan Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme etken maddeler ve özel karışımlarla cilt sağlığını destekleyerek doğal yaşlanma sürecini geciktiren antiaging tedavi olup, cilt analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlamasının belirlenmesi öncesinde merak edilen Yüz Gençleştirme Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? Etkileri ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çeşitli iş ve dış faktörler sonucunda cilt yüzeyinde ve cilt katmanlarında problemler, hasarlar ve deformasyonlar gözlemlenmektedir. Zamana bağlı olarak gerçekleşen bu olumsuz etkiler cilt yaşlanması olarak ifade edilebilmektedir. Günümüzde hem kadınlarda hem de erkeklerde estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara yol açan cilt yaşlanması yaşlanmaya neden olan temel etmenlerin belirlenmesi sonrasında geciktirilebilmektedir.

  Cilt yaşlanmasının geciktirilmesi amacı ile uygulanan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Zaman içerisinde dokularda ve doku hücrelerindeki değişikliklerin, hasarların ve cilt sağlığının yeniden kazanılmasına yönelik uygulanan bu uygulamalar içerisinde en sık tercih edilen işlem ise Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme işlemidir.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

  Güneş hasarları, beslenme bozuklukları, stres, geçirilmiş hastalıklar, kullanılan ilaçlar, kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı ve genel cilt sağlığındaki problemler gibi pek çok iç ve dış etken sonucunda oluşan cilt yaşlanması sorununun altında yatan faktörleri analiz ederek yaşlanma belirtilerinin kontrol altına alınmasını sağlayarak gençleştirici etki ortaya çıkaran cilt gençleştirme mezoterapisi öncesinde klinik muayene gerçekleştirmek ve cilt analizi ile kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Etken maddeler ve özel karışımlar ile cilt sağlığını destekleyerek doğal yaşlanma sürecini geciktiren yüz gençleştirme mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir işlemdir.

  Cilt Gençleştirme Mezoterapisi Nedir?

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme tedavisi bir mikroenjeksiyon işlemidir. Cildin ihtiyaç duymuş olduğu vitamin, mineral, enzim, aminoasit ve diğer takviye etken maddelerden oluşturulmuş karışımların akupunktur tekniğine benzeyen bir yöntemle cildin orta ya da derin katmanına iletilmesini sağlayan oldukça güvenilir ve üstün etkilere sahip bir antiaging işlemdir.

  Geniş uygulama yelpazesine sahip olan mezoterapinin maksimum etkinliğinden yararlanıldığı bu cilt gençleştirme tedavisi ile cilt dokusundaki yapılar ve hücreler uyarılarak hasarlı bölgelerin onarımı, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve cilt sağlığının yeniden düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme işlemi kişisel tedavi planlamasının oluşturulduğu özel bir tedavi protokolüdür. Cilt problemlerine, problemlerin derecesine, yaygınlıklarına ve yaş, cinsiyet gibi parametrelere göre oluşturulan bu tedavi öncesinde klinik muayene ve cilt analizi oldukça önemlidir.

  Etken maddelerin ve formülasyonların oluşturulabilmesi için işlemden hemen önce cilt analizi gerçekleştirilerek elde edilen değerler doğrultusunda vitamin, mineral, enzimler ve hyalüronik asit gibi pek çok bileşenin bulunduğu mezoterapi karışımı hazırlanmaktadır. Etken maddelerin hazırlanması ile birlikte cilt yüzeyi makyaj ve kirden arındırılabilmek için solüsyonlar ile temizlenmektedir.

  Mikroenjeksiyon işlemi esnasında hissedilecek olan batma hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte iğne girişleri esnasında acı ya da batma hissi oluşmadan işlem konforlu bir şekilde tamamlanmış olmaktadır.

  Mikroenjeksiyon işlemi mikro iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kişisel olarak hazırlanmış olan karışımlar belirli aralıklar ile cildin orta ya da derin katmanına enjekte edilmektedir. İşlem derinlikleri problemin derecesine ve yaygınlığına göre belirlenmektedir.

  Yüz Gençleştirme Mezoterapisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  30 ila 40 dakika gibi çok kısa bir seans süresine sahip olan Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme tedavisi, seans şeklinde uygulanan işlem prosedürüne sahiptir. Cilt problemlerinde hedeflenen başarının elde edilebilmesi için kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber birer hafta ya da dörder hafta aralıklar ile 4 ila 6 seans uygulanabilmektedir. Tedaviden elde edilen maksimum etkinin sürdürülebilmesi için de 3 ya da 6 ayda bir işlem tekrarı önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button