Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dermapen

Dermapen

  Dermapen; Cilt bakımı ve cilt terapilerinde uygulanan Dermapen mikro iğneler ile ciltte kontrollü hasar oluşturularak, cildin kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçiren bir cilt tedavisi işlemi olup, DermaPen Tedavisinin Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Süreleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt sorunların etkili bir yöntem olarak geliştirilen ve son yıllarda sıkça tercih edilen tedavi yöntemlerden biri de Derma pen uygulamasıdır. Derma pen uygulaması cildin en üst tabakası olan epidermisin işlemden hiçbir şekilde zarar görmeden fakat cildin alt katmanlarına kadar ulaşmasını sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. İşlem sırasında kişiye özel başlıklar sayesinde, mikroskobik iğnelerin 90 derecelik açıyla cilt üzerinde çok sayıda kanal açması sağlanmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde kontrollü bir hasar oluşturularak, cildin kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçirmiş olacaktır.

  Dermapen

  Derma pen uygulaması genel olarak cilt yenileme, cilt sıkılaştırma, sivilce izleri, cilt çatlakları, gözenekler, güneş lekeleri ve ince çizgiler için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama el, yüz, boyun ve saç bölgelerinde kullanılmakta olup, doku kaybı meydana gelen bölgelerde kollajen artırımı sağlayarak cildin yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Hasarlı dokular derma pen uygulaması ile aktive edilirken, cilt hızlı bir şekilde kendini onarmaya başlayacaktır.

  Kliniğimizde cilt tedavileri alanında uygulamış olduğumuz Derma pen uygulaması için ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak ön kontrol ve uygulama hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Dermapen Fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Dermaroller
  BENZER TEDAVİLER
  Dermaroller
  Dermaroller üzerindeki mikro boyutlu iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak cildin alt katmanlarını ve dermis tabakasını uyaran bir aparattır.

  Derma-pen Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Kliniğimizde cilt tedavilerinde sıkça tercih ettiğimiz Derma pen tedavisinin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kollajen üretimini arttırır.
  • Cilt gençleştirme alanında ameliyatsız bir işlem olduğundan sıklıkla tercih edilir.
  • Her cilt tipi için uygun olan bir tedavi yöntemidir
  • Doku hasarı oluşan bölgelerde, sağlıklı dokuların oluşmasını sağlar
  • Ciltte sıkılaşma sağlar
  • Cilt ve akne lekeleri giderir.
  • İnce çizgileri ve çatlakları yok eder.
  • Kısa sürede iyileşme sağlar.

  Dermapen Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Dermapen tedavisine uygulamaya geçmeden önce, cildin makyaj artıklarından ve fazla yağlardan tamamen arındırılıp temizlenmesi gerekmektedir. Doku kaybı meydana gelen bölgeye öncelikle anestezik krem uygulaması yapılarak, bölgenin işlem sırasında acı veya ağrı hissetmesinin önüne geçilmektedir. Ardından doku kaybı olan bölgeye hyaluronik asid uygulanır ve cildin üst tabakası olan epidermise 90 derecelik açıyla, içinde mikro iğneler bulunan cihaz sayesinde mikroskobik kanallar açılmaktadır. Epidermiste açılan bu kanallar sayesinde, cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmaları tetiklenmiş olacaktır.

  İşlem sonunda cildin tedavi sonrasını kendini toparlaması için maske uygulaması yapılarak işlem sonlandırılmaktadır. Toplamda 30-40 dakika süren Dermapen uygulaması ile cildin elastik yapısını koruması ve daha sıkı bir görünüme kavuşması için gerekli olan kollajen ve elastin sentezi de sağlanmaktadır. Dermapen uygulaması ile kan dolaşımı da arttırılmış olacaktır.

  Dermapen Tedavisi Seans Süreleri

  Kliniğimizde yapılan ön kontrol esnasında, hastaların cilt problemlerine uygun olarak tedavi planlaması yapılmaktadır. Her hastanın cilt sorunu ve cilt yapısı farklı olduğundan seans süreleri de kişiye özel belirlenmektedir. Fakat Dermapen tedavisi genel olarak minimum 5 seans yapılmaktadır. Derma pen tedavileri 4 hafta ara ile uygulanmaktadır.

  Dermapen Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Derma pen tedavisi esnasında cilde mikro iğneler ile kanallar açıldığından , işlem sonunda ciltte pembe bir görünüm olması normaldir. Bu pembe görünüm 2-3 gün içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. İşlem sonrasında ciltte yeni bir cilt lekesi oluşumunu engellemek için, mutlaka seans süresince ve tedavi bittikten sonraki ilk 1 ay içinde cildi güneşten mümkün olduğunca korumak gerekmektedir.

  Sizlerde cilt sorunlarınıza Derma pen tedavisi ile son vermek istiyorsanız, kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanabilir ve tedavi planlaması oluşturabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak, Dermapen tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dermapen Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button