Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Lekesi Tedavisi

Cilt Lekesi Tedavisi

  Cilt Lekesi Tedavisi; Cilt tonunu, cilt bütünlüğünü bozarak estetik ve kozmetik sorunlara yol açan cilt lekelerinde uygulanan Cilt Lekesi Tedavisi sivilce, yaşlılık ve güneş kaynaklı leke problemlerinin enjeksiyon ve teknolojik yöntemlerle giderildiği cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Leke Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir? Etkinlikleri ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadınların ve erkeklerin ortak sorunlarından biride cilt lekeleri diyebiliriz. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak, cilt lekelerinin oluşumuna neden olmaktadır. Elbette cilt lekelerinin oluşumunda yalnızca güneş ışınları etkili değildir.

  Genetik faktörler, gebelik, yaşlılık, hormonal rahatsızlıklar, solaryum, ağda, doğum kontrol hapları ve ergenlik döneminde oluşan sivilceler gibi birçok etken cilt üzerinde leke oluşumuna neden olmaktadır.

  Cilt Lekesi Tedavisi

  Ciltte oluşan koyu renkli lekeler; deri hücreleri tarafından salgılanan “melanin” adını verdiğimiz ve cilde rengi veren pigmentin, belirli bir bölgede daha çok artması sonucu oluşmaktadır. Cilt lekelerine daha çok boyun, kol, burun, alın, yanak, üst dudak ve çene bölgelerinde rastlamak mümkündür.

  Kliniğimizde Cilt Lekesi Tedavisi yapılmakta olup; aşağıdaki iletişim formunu doldurarak hem cilt lekesi tedavi fiyatları, hem de tedavi hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir, bunun yanı sıra ücretsiz ön muayene fırsatımızdan da yararlanabilirsiniz.

  Lazer ile Cilt Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer ile Cilt Tedavileri
  Lazerle Cilt Tedavileri cilt ve cilt altı dokularının lazerle onarılması, desteklenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlemdir.

  Cilt Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Cilt Lekesi Tedavisi ciltte oluşan lekelerden kurtulmak, daha canlı, daha sağlıklı ve kusursuz bir görünüme sahip olmak için uygulanan tedavi yöntemleridir. Kliniğimizde yapmış olduğumuz cilt lekesi tedavisi öncesinde; ciltte oluşan lekelerin nedeni ve ne türde bir leke olduğu saptanmakta, ciltte oluşan lekenin analizi yapıldıktan sonra kişiye uygun bir tedavi yöntemi seçilmektedir. Cilt lekesi tedavisinde kullanmış olduğumuz tedavi yöntemleri yazımızın devamında yer almaktadır.

  Cilt Lekesi Tedavi Yöntemleri

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling; ciltte var olan lekelerin, ölü derinin ve zaman içinde oluşmuş cilt kırışıklıkları ve sarkmalarının giderilmesinde etkili olan bir yöntemdir. Kimyasal Peeling işlemi sırasında kullanılan kimyasal maddeler yardımıyla, cildin hasar görmüş üst tabakası nazik bir şekilde soyulmaktadır. Bu sayede cilt daha parlak, canlı ve kusursuz bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde etkili sonuçlar veren Kimyasal Peeling işlemi esnasında öncelikli olarak cilt üzerindeki fazla yağlar temizlenir. Daha sonra cilde tamamen doğal ve meyve asitlerinden üretilmiş olan kimyasal madde sürülür. Belirli bir süre bekletildikten sonra, kimyasal madde ciltten temizlenir ve işlem tamamlanmış olur. Kimyasal Peeling işlemi yaklaşık 10 dakika sürmekte olup, işlem esnasında hafif yanma hissedilebilmektedir. Kimyasal Peeling işlemi 6 ila 8 seans arasında devam eden bir işlemdir.

  Karbon Peeling

  Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde sıkça uyguladığımız bir diğer yöntem ise Karbon Peeling tedavisidir. Karbon peeling tedavisi ile cilt lekeleri giderilir, ciltte soyma işlemi yapılmadan dokuların yeniden onarılması sağlanır. Bu sayede daha parlak ve renk tonu eşitlenmiş bir cilde sahip olmanız mümkündür. Karbon peeling yöntemi, esasında lazer ile birlikte kullanılan bir yöntemdir. Lazer işlemi öncesinde sorunlu bölge temizlenir ve karbon sıvısı uygulanır. Yaklaşık 10-15 dakika bekletilerek cildin karbon sıvısını iyice emmesi sağlanır. Bunun nedeni ise gözeneklerin içinde renk artışının sağlanması ve lazer işlemin daha etkili olmasıdır. Karbon maskesi sonrasında lazer işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Karbon peeling tedavisi, cilt lekesi sorunlarında 10 seansa kadar yapılabilmektedir.

  Altın Maske

  Cilt lekeleri, kırışıklık, sivilce ve akne izi gibi tüm cilt sorunlarında tercih ettiğimiz yöntemler arasında altın Maske tedavisi de yer almaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan Altın Maske tedavisini, hamile ve emziren annelerde de rahatlıkla uygulayabilmekteyiz. Altın maske tedavisi cildin ölü hücrelerden arınmasına, kırışıklıkların giderilmesine, cildin nem oranının artmasına ve özellikle cilt lekelerinin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

  Lazer Tedavileri

  Cilt Lekesi Tedavisi işlemlerinde uyguladığımız ve en yaygın tedavi yöntemlerinden biri de Lazer tedavisidir. Lazer tedavisi ile güneş lekesi, doğum lekesi, yaşlılık lekesi, çiller, et beni ve sivilce izleri gibi birçok sorun kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Lazer tedavisi; deri altına gönderilen ışınların sıcaklık yaratarak buharlaşma sağlaması ve derinin üst tabakasının soyularak var olan leke problemlerinin ortadan kaldırılması işlemidir. Lazer tedavisinde seans süresi lekelerin cinsi, derinliği ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra uygulayacağımız lazer türü kişilerin cilt tonu ve lekelerin türüne uygun seçilmektedir.

  Cilt Terapisi

  Cilt lekesi tedavilerinde yardım aldığımız bir diğer etkili tedavilerimizden biri de Cilt Terapisidir. Cilt terapisi esasında, cilde oksijen ile bakım yapılmasıdır. Güneş lekeleri, siyah nokta, sivilce, kırışıklık ve gözaltı torbaları gibi birçok cilt sorununa cilt terapisi ile birlikte çözüm sunmaktayız. Cilt terapisi sırasında kullanmış olduğumuz ve içerisinde A,C ve E vitaminlerinin de yer aldığı kozmetik ürün oksijen ile birlikte cildin sorunlu olduğu bölgeye püskürtülür. Basınçla birlikte püskürtülen bu özel karışım, cildin alt katmanlarına kolayca ulaşacağından tedavi etme başarısı da oldukça hızlı ve yüksek olacaktır.

  Mavi Peeling

  Cildin alt ve üst katmanında meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, ince kırışıklık, çil ve siğil gibi sorunların tedavisinde uyguladığımız yöntemler arasında Mavi peeling tedavisi yer almaktadır. Mavi Peeling, cildin hasar gören üst katmanını kontrollü bir şekilde soyma işlemidir. Bu işlem sonucunda cilt yapılanmış, daha parlak ve sıkı bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Tüm cilt tiplerinde güvenle tercih ettiğimiz Mavi Peeling tedavisi yüz, el, kol, boyun ve göğüs bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Dermaroller

  Cilt Lekesi Tedavisi içinde uygulanan ilaç ve kozmetik ürünlerinin etki edebilmesi için; cildin en alt katmanına ulaşmak, bu sayede istenen etkinin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir. Dermaroller tedavisi ise; cilt lekeleri, kırışıklık, sivilce izi ve ciltte var olan çukurların giderilmesinde yardım aldığımız yöntemlerin başında gelmektedir. Dönen bir silindir üzerinde yer alan 2 mm’lik iğneler sayesinde cilt üzerinde mikro kanallar açmaya yarayan bir yöntemdir. Cilt üzerinde açılan bu mikro kanallar sayesinde sorunlu cilt uyarılacak ve böylece ciltte yeniden onarım süreci başlayacaktır. Bunun yanı sıra Dermaroller işleminden sonra uygulanan krem ya da kozmetik ürünler cildin alt katmanına daha hızlı ulaşacağından, tedavi oldukça hızlı ilerleyecektir.

  Dermapen

  Cilt lekesi tedavisinde etkin bir diğer yöntem, Dermapen tedavisidir. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz bu yöntem ile birlikte yalnızca cilt lekeleri değil yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar, gözenekler, sivilce izi, cilt yenileme ve çatlak gibi birçok cilt sorunu tedavi edilebilmektedir. Dermapen, cilde titreşimli iğneler sayesinde birden fazla mikro kanal açma yöntemidir. Bu sayede açılan mikro kanallar ile cilt uyarılmış olacak ve kendi kendini yenileme sürecini başlatacaktır. Ayrıca işlem sonrasında cilde uygulanan kozmetik ürün, vitamin ve enzimler açılan mikro kanallardan hızlı bir şekilde deri altına ulaşacağından tedaviden hızlı ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

  DermaFrac

  Kliniğimizde Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde uygulamış olduğumuz bir diğer yöntem ise DermaFrac tedavisidir. Cilt lekeleri, kırışıklıklar, doğum sonrası oluşan çatlak oluşumu ve cilt gençleştirme üzerinde oldukça etkili olan DermaFrac yöntemi ile franksiyonel lazer yöntemleri ile sağlanan etkilere eşdeğer sonuçlar almak mümkündür. DermaFrac işlemi sırasında özel başlık sayesinde cilt vakumlanırken, aynı zamanda mikro iğnecikler ile medikal içerikler cilde enjekte edilir. İşlem sonrasında Led ışığı ile uygulanan Led terapi sayesinde tedavinin etkinliği arttırılmaktadır.

  Plazma Tedavisi

  Üstün teknoloji ile geliştirilmiş ve oldukça mucizevî bir ürün olan Plazma tedavisini; kliniğimizde cilt lekeleri, cilt yenileme, sıkılaştırma, çatlak, kırışıklık, akne ve akne izi, ben ve siğillerin alınması gibi birçok sorunun tedavisinde uygulamaktayız. Plazma uygulaması cihazın deriye noktasal atışlar yaparak, problemli bölgede buharlaşma sağlanması yöntemidir. Plazma tedavisi ile birlikte, ciltte var olan sorunlarda kısa süre zarfında etkili sonuçlar elde etmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button