Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mezolift

Mezolift

  Mezolift; Etkin ve başarılı bir cilt tedavisi yöntemi olan Mezolift yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt problemlerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran enjeksiyon yöntemine dayalı tedavi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mezolift Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde cilt kırışıklıkları, sarkma ve gevşeme problemlerinin giderilmesi ve geciktirilmesi amacı ile uygulanan Mezolift, bir cilt germe tedavisidir. Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan cilt problemlerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu tedavi, cilt gençleştirme uygulamaları arasında en doğal ve en yaygın kullanılan yöntemdir.

  Cilt altına cilt dokusunun desteklenmesi amacı ile oluşturulan ürünlerin mikro enjeksiyon yöntemi ile iletilmesi prensibine dayanan bu işlem, cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden oluşturulmuş formülasyonların ve karışımların ince uçlu iğneler kullanılarak enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  Mezolift

  Cilt dokusunun tüm katmanlarında doku hücrelerini aktive eden, hasarları onaran ve destekleyerek cilt kalitesini arttıran bu enjeksiyon tedavisi öncesinde yaş, cilt tipi, cilt kalitesi, cilt problemleri ve tedaviden beklenilen sonuçlara göre oluşturulacak karışımların hazırlanması ve tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Antiaging etkili cilt germe tedavisi olan yüz mezoterapisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Mezolift fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  PRP Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  PRP Tedavisi
  PRP Tedavisi, kişinin kendi kanının alınıp özel işlemden geçirilmesinin ardından plazma sıvısının tekrar kişiye enjekte edildiği güvenli bir işlemdir.

  Mezolift – Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

  Bir enjeksiyon tedavisi olan bu işlem cilt problemine uygun karışımlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu karışımlar ön kontrol esnasında yapılan cilt analizine göre belirlenmekte olup; hyalüronik asit, vitimanler, mineraller ve proteinlerden oluşturulmuş bir formülasyon hazıranmaktadır.

  İşlem öncesinde enjeksiyon giriş bölgelerinde duyulacak acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi amacı ile anestezik etkili kremler ile bölge uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında hazırlanmış olan bu özel karışımlar ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilmektedir.

  Kimler Mezolift Yaptırabilir?

  Mezolift, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi ve cilt yenileme etkisi elde edilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Bu nedenle 35 yaş ve üzeri kişilerde daha belirgin sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ancak cildin güneş, yaş ve diğer etkenlere karşı korunması ve cilt dokusunun desteklenmesi için genç ciltlerde de uygulanabilmektedir. Böylece yaşlanmaya karşı önlem alınırken, cilt kalitesi arttırılmış olmaktadır.

  Mezolitf Seans Süreleri, Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

  Yüz mezoterapisi cilt problemine göre seanslar şeklinde uygulanabilmektedir. Tek bir seans şeklinde de uygulanabilen tedavinin seans süreleri ve seans sayıları cilt problemine, yaşa ve tedaviden alınan yanıtlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle seans planlamasının yapılabilmesi için uygulama öncesinde cilt analizinin yapılması önerilmektedir.

  Yüz Mezoterapisi Sonrası Görülen Etkiler

  Mezolift ile cilt tedavisi ilk seanstan itibaren etkisini gösteren bir cilt germe işlemidir. İşlemden hemen sonra cilt dokusunda belirgin derecede canlılık ve yenilenme ortaya çıkmaktadır. Cilt hasarlarına uygun hazırlanan karışımlar cildin orta katmanını yukarı kaldırırken mimik çizgilerini de doldurmaktadır. Bu kaldırma ve toparlama etkisi ise her enjeksiyon sonrasında cilt germe olarak etki etmektedir.

  İşlem sonrasında elde edilen maksimum etki ile cilt elastikiyetini yeniden kazanmaktadır. Doku hücrelerini aktive etmesi ile de cilt dokusunun yenilenmesini ve tazelenmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda da nem dengesi sağlanmış, pigmentasyon ve iz problemleri çözümlenmiş hacimli bir cilt yüzeyi ortaya çıkmaktadır.

  Mezolift ile Cilt Germe Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

  Mezolift tedavisi, cilt dokusuna yarar sağlayacak ürünlerin direkt olarak cilt altına enjekte edilmesidir. Bu işlem esnasında kullanılan ürünler cilt ve cilt doku hücrelerini destekleyici ürünler olması nedeni ile herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak işlem sonrasında enjeksiyon işlemi olması sebebi ile iğne giriş yerlerinde küçük çaplı kızarıklıklar ya da hafif ödem gelişebilmektedir. Bu olası etkiler uygulama sonrasında görülmesi beklenen durumlar olup, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezolift Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button