Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dermaroller

Dermaroller

  Dermaroller; İz tedavisi, leke tedavisi, cilt kırışıklıkları, elastikiyet kaybı ve daha çok çeşitli cilt probleminin tedavisinde kullanılan Dermaroller üzerindeki mikro boyutlu iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak cildin alt katmanlarını ve dermis tabakasını uyaran bir aparat olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen DermaRoller Nedir? Nasıl Etki Eder? ve Hangi Bölgelerde Kullanılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz..

  Cilt kırışıklıkları, skar izi, sivilce ve akne problemleri, cilt çatlakları ve saç dökülme problemlerinde bir cilt yenileme tedavisi olarak kullanılan ve cildin kendi kendini onarma sürecini hızlandıran Dermaroller, üzerinde bulundurmuş olduğu mikro boyutlu iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak cildin alt katmanlarını ve dermis tabakasını uyaran bir işlemdir.

  Cilt yüzeyine ve alt dokularına zarar vermeden doku hücrelerini harekete geçiren ve cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçiren derma roller, dönen bir başlığın üzerinde mikro boyutlu simetrik olarak yerleşmiş iğneleri içerisinde bulunduran bir araçtır. Farklı açılarla dönen başlık sayesinde hedeflenen bölgelerin üzerinden geçen bu araç, ciltte mikro boyutlarda kanallar açarak pek çok cilt probleminde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Dermaroller

  Cilt bakımı ve cilt tedavilerinde yenilenme etkisi ile sağlıklı dokunun ortaya çıkmasına olanak sunan mikro iğneleme tedavisi öncesinde cilt problemine ve uygulama bölgesine uygun iğne uzunluklarının tercih edilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Mikro iğneleme tedavisi olarak da adlandırılan derma roller ile cilt yenileme işlemi öncesinde uygulamaya ilişkin soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Dermaroller fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  DermaFrac
  BENZER TEDAVİLER
  DermaFrac
  DermaFrac uygulaması, cildin doğal güzelliğine kavuşabilmesi için ihtiyaç duyulan formülasyonların cilt altına iletilmesini sağlayan bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Dermaroller Nasıl Uygulanır?

  Dermaroller, cilt sorununa göre oluşturulan parametrelere göre uygulanan bir cilt yenileme tedavisidir. Bu amaçla kliniğimizde uygulamış olduğumuz tedavi öncesinde cilt deformasyonuna ve tedaviden beklenilen etkilere göre diğer medikal estetik uygulamalar ile kombine tedavi şeklinde de uygulanabilmektedir.

  Uygulama öncesinde mikro iğneleme yöntemi olduğu için tedavi bölgesine lokal anestezik krem sürülerek beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından mikro iğnelerin üzerinde bulunduğu silindir başlık sorunlu bölge üzerinde farklı açılarak ile gezdirilmektedir.

  Bu işlem sonrasında cilt ve cilt altı dokularının desteklenmesi amacı ile cilt problemine uygun tercih edilen ürün ya da formülasyonlar cilt yüzeyine uygulanabilmektedir. Bu işlem tarama esnasında açılan mikro kanallar aracılığı ile cildin alt katmanlarına ürün iletimini ve işlemin etkinliğinin artmasını sağlamaktadır.

  Kimler Dermaroller ile Cilt Yenileme Tedavisi Yaptırabilir?

  Kliniğimizde diğer cilt tedavisi yöntemleri ile kombine olarak uygulamakta olduğumuz Dermaroller, tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen güvenli bir mikro iğneleme tedavisidir.

  Dermaroller Sonrası Görülen Etikler

  Cilt yüzeyinde gezdirilen Dermaroller ve uygulanan diğer kombine tedaviler sonrasında uygulama bölgesinde hafif kızarıklık, hassasiyet ve şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler dokunun uyarılması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Dokunun mikro kanallar açılarak uyarılması ile kollajen ve elastin gibi doku hücrelerinin aktivitesi hızlanmış olmaktadır. Bu aktivite ile cildin tüm katmanlarında hızlı bir onarım süreci başlamış olmaktadır.

  Uygulamanın etkileri cilt tipine, yaşa, cilt problemine, uygulama bölgesine ve kullanılan diğer kombine tedavilere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak maksimum etkiler ortalama birkaç hafta ya da birkaç ay içerisinde kendini göstermektedir.

  Maksimum etki ile sağlıklı doku hücrelerinin oluşmasının sonrasında sıkılaşma, leke ve pigmentasyon sorunlarında renk eşitleme, yara ve yanık izlerini hafifletme, elastikiyet kayıplarında onarılmış cilt dokusu ile dinamik bir görünüm ortaya çıkarma gibi etkiler ile tedavi edici özelliğini ortaya çıkarmaktadır.

  Dermaroller ile Cilt Tedavisi Yan Etkisi Var Mıdır?

  Pek çok cilt probleminde yaygın olarak kullanılmakta olan Dermaroller, ameliyatsız bir cilt yenileme işlemidir. Tüm vücut bölgesine uygulanabilen bu uygulamanın oldukça güvenli ve yan etkisi bulunmayan bir işlem olduğunu ifade edebiliriz. Ancak işlem sonrasında 1 ila 2 gün süre ile kızarıklık ve şişlik etkisi devam edebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen olası bir etki olmakla birlikte, kendiliğinden hafifleyerek yok olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dermaroller Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button