Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

  Jawline Dolgu; Çene dolgusu olarak da adlandırılan Jawline Dolgu çene ve çene ucu dolgusu olup yüz dinamiği ile uyumlu bir çene şeklinin oluşturulması amacı ile uygulanan bir dermal enjeksiyon işlemi olup, yüz ve cilt analizi, enjeksiyon alanlarının belirlenmesi ve kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasından önce merak edilen Jawline Nedir? Çene Dolgusu Nasıl Yapılır? Kalıcılığı ve Etkisi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çene ve çene ucu dolgusu olan Jawline Dolgu yüz dinamiği ile uyumlu bir çene şeklinin oluşturulması amacı ile uygulanmaktadır. Yüz hatlarının daha dengeli olmasına olanak sunan bu işlemle çene çizgisi ve hattı yeniden oluşturulabilmektedir.

  Çene hattı belirgin olmayan, yuvarlak bir yüz yapısına sahip olan ve çene ucu görünümünden şikayetçi olan kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen bu popüler dolgu enjeksiyonu sonrasında ameliyatsız ve iyileşme süreci olmadan istenilen estetik görünüme kavuşmak mümkündür.

  Jawline Dolgu

  Çene ve yüz hatlarının ideal formunu oluşturmak amacı ile uygulanan ameliyatsız çene estetiği öncesinde klinik muayene ile doğru doz ve enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin yüz estetiğindeki avantajlarından yararlanılarak gerçekleştirilen jawline yani çene dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak ya da Jawline Dolgu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Dolgusu
  Çene Dolgusu yüz konturunu oluşturan ve yüz formunu oluşturan alanlardan olması nedeni ile çene dolgusu,en sık tercih edilen uygulamalar arasındadır.

  Jawline Dolgu Nedir?

  Jawline Dolgu çene ucundan kulak ön bölgesine kadar uzanım gösteren hattaki kemik boyunca uygulanan bir dolgu tedavisidir. Bir ameliyatsız çene estetiği işlemi olan jawline bir dermal dolgu enjeksiyonu işlemidir. İnce uçlu iğne ya da kanüller kullanılarak acısız, ağrısız ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilmektedir.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı jawline, yüzün V şekline kavuşması ve çene hattının belirginleştirilmesine olanak sunarken yüz boyun ve gıdı hattında oluşan kırışklık, gevşeme ve sarkma gibi cilt deformasyonlarının giderilmesinde de üstün etkili sonuçlara sahip bir işlemdir.

  Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

  Çene ucunun ve çene konturunun yeniden şekillendirilmesi, belirginleştirilmesi ve düzeltilmesi amacı ile uygulanan Jawline Dolgu enjeksiyonu öncesinde klinik muayene gerçekleştirilmektedir. Analizlerin ve detaylı değerlendirmelerin yapıldığı bu muayene esnasında burun ucundan dudak çizgilerine, dudak köşelerinden çene ucuna uzanım gösteren çizgilerin açıları değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonrasında da dolgu enjeksiyon alanları belirlenmekte ve ideal çene formu için uygun dolgu dozuna karar verilmektedir.

  Enjeksiyon alanlarının belirlenmesinin ardından cilt makyaj ve kozmetik kalıntılarından arındırılabilmek için solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında çene hattına lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile kanül ya da ince uçlu iğne kullanılarak hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi küçük dozlarda cilt altına iletilmektedir.

  15 dakika gibi çok kısa sürede gerçekleştirilen bu işlem dolgunun cilt altı ve çene kemiği üzerine küçük dozlarda enjekte edilmesi şeklinde ilerlemektedir. Çene yapısında istenilen formun kazanılması sonrasında işlem sonlandırılmaktadır.

  Jawline Dolgu Etki Süresi ve Kalıcılığı

  Diğer tüm dolgu enjeksiyonlarında olduğu Jawline Dolgu işlemi de kalıcı etkili bir tedavi değildir. Tekrarlanabilir özelliği olan bu çene estetiği uygulamasının etki süresi kullanılan dolgu maddesinin özelliğine, dozuna ve cilt karakterine göre değişiklik göstermektedir. Ancak enjekte edildiği andan itibaren ortalama 12 ila 18 ay etkinliğini sürdürmektedir. Bu süre sonunda işlemi tekrarlayarak elde edilen estetik görünüme tekrar kavuşmak mümkündür. Ayrıca işlemin tekrarlanması bir sonraki etkinlik süresinin uzamasına katkı sağlamaktadır.

  Jawline Dolgu Sonrasında Görülen Etkiler

  Jawline Dolgu yalnızca çene ucu ve çene hattının belirginleştirilmesi amacı ile uygulanmakta olsa da işlem sonrasında yüzün genel görünümünde olumlu etkiler ortaya çıkarmaktadır. Özellikle belirginleşen çene hattı sayesinde yüzdeki yuvarlak görünüm yerine V şekline bırakmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra dolgu maddesinin lift etki yaratması ile gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybı ya da cilt sarkması gibi problemler azalarak toparlanmaktadır. Yanaklardaki sarkma seviyesini de yukarı kaldırma etkisi ile azaltan işlem sonrasında hem daha dinamik bir yüz hattı oluşmakta hem de cilt kırışıklıkları, gevşeme ve sarkma sorunları da ortadan kalkmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Jawline Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button