Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu; Son dönemde en popüler ameliyatsız estetik uygulamalar arasında yer alan Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına veya çevresine dermal dolgunun enjekte edilmesiyle dudak konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan bir işlem olup, Dudak Dolgu Tedavisi Nasıl Uygulanır? Etkileri, Kalıcılığı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına ya da çevresine dermal dolgu enjeksiyonu ile yeniden şekillendirilmesidir. İnce dudakların daha dolgun olmasını sağlayan bir estetik türüdür. Kliniğimizde dudağını yeniden şekillendirmek isteyenler için en uygun dozlarda doğal görünümlü dolgu tedavisi yapılmaktadır.

  Dudak Dolgusu

  Dermal dolgunun dudağa enjekte edilmesi ile birlikte dudaklara yeniden şekil verilmesi ve daha hacimli bir görünüme sahip olmasına Dudak Dolgusu adı verilir. Hyaluronik asidin de bulunduğu dolgu malzemesi ile birlikte dudakların daha pürüzsüz ve bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Cilt dokusu ile uyumlu olan hyraluronik asit sayesinde dudağın yapısı ve dokusu bozulmazken aynı zamanda dolgunun kısa sürede dudağa adapte olması da oldukça kolaydır.

  Nazolabial Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Nazolabial Dolgu
  Nazolabial Dolgu, gülme çizgisi olarak bilinen ağız kenarındaki çizgilerin dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile giderildiği bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Herkesin yüz ölçüleri ve dudak yapısı birbirinden farklı olduğundan dolayı dolgu yapmadan önce elde edilmesi istenen yeni dudak formu için, yüz şekline en uygun dudak yapısı belirlenir. Ağrılı bir işlem olduğu için kişinin daha az ağrı yaşaması için işlemden en az yarım saat öncesinden ağrı kesici anestezik bir krem uygulanır. Bu krem ile birlikte işlem boyunca hastanın daha konforlu olması sağlanır. Dudak yapısına göre farklı dozajlarda ayarlanan dolgu maddesi, ince bir iğne ile dudağa uygulanır. Dudak Dolgusu işlemi ortalama olarak 30 dakika süren bir yöntemdir.

  Dudak Dolgusu Sonrasında Görülen Yan Etkiler Nelerdir?

  Dudak Dolgu Tedavisi, uygulandığı andan itibaren etkisini gösteren bir estetik türüdür. Uygulamanın ardından, işlem gören bölgelerin şişmesi, kızarması ve morarması ise oldukça normaldir. Özellikle dudak ile ten arasında kalan kontur bölgesi adı verilen alan son derece hassas olduğundan dolayı bu bölgelerde yaşanan şişlik ve morarmaların yaşanması olağandır.

  Bu gibi yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçse de kişinin hassasiyetine bağlı olarak bir haftaya kadar uzayabilir. Yan etkilerin geçmesi ve dolgunun dudağa adapte olmasının ardından gerekli kontroller yapılır ve uygun görülmesi hâlinde birtakım rötuşlar yapılabilir. Çok çok ince olan dudaklara uygulanan dolgularda, dudakların zarar görmemesi için tek bir işlem yerine birkaç seans da uygulanabilir.

  Dudak yapınıza en uygun dolguyu yaptırmak ve ücretsiz ilk muayenemizden faydalanmak isterseniz, kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ve Dudak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Dudak dolgusu basit bir işlem olmasına rağmen neticede bir estetiktir. Kliniğimizde uygulanan dolgu enjeksiyonu işlemlerinden sonra herhangi bir sağlık problemi görülmemektedir. Fakat yine de dolgunun dudağa adapte olması ve sorunsuz bir süreçten geçebilmek için, işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlar şu şekildedir;

  • İşlem sonrasını takip eden ilk 2 saat boyunca herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Aynı zamanda içerisindeki kimyasalların işlem görmüş dudağa zarar verebilme ihtimalinden dolayı ruj gibi kozmetik ürünler de kullanılmamalıdır.
  • Dudak dolgu enjeksiyonu sonra oluşabilecek şişliğin daha kısa sürede geçmesi için işlem gören bölgeye buz koyulabilir.
  • Alkol tüketimi vücuttaki ödemi arttırdığından dolayı şişlikler inene kadar alkollü içecekler tüketilmemelidir.
  • Tüketilen içeceklerin çok sıcak ve çok soğuk olmasından kaçınılmalı, yiyeceklerin ise sert çiğneme hareketleri ile değil daha yavaş ve yumuşak hareketler ile tüketilmesi gerekir.
  • Dudak dolgu tedavisi yaptırdıktan sonra özellikle ilk birkaç gün çok sert ve yoğun tempolu sporların yapılmaması gerekmektedir.
  • İşlem tarihinden itibaren 2 hafta boyunca deniz, havuz, sauna ve hamam gibi faaliyetlerden uzak durulması gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button