Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Dolgusu Tedavisi

Cilt Dolgusu Tedavisi

  Cilt Dolgusu Tedavisi; Cilt kusurlarının hafifletilmesi ve estetik görünümün yeniden kazandırılmasını amaçlayan Cilt Dolgusu Tedavisi ciltteki deformasyonların giderilmesi amacı ile belirli dozlarda ve alanlarda Hyalüronik Asit içerikli dolgu maddesinin enjekte edildiği konforlu bir işlem olup, cilt analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde Cilt Dolgusu Uygulama Alanları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Zaman içerisinde cildin elastik özelliği işlevini yitirir, hyalüronik asit azalır ve ciltteki kolejen lifler giderek azalmaktadır. Tüm bunlar ise cildin kırışmasına, sarkmasına ve çeşitli cilt deformasyonlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi ise bu gibi cilt problemlerinin ortadan kalkmasına ve cildin çok genç, sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi

  Herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğu için, cilt dolgusu tedavisinde de öncelikle cilt yapısının analiz edilmesi ve yaşanan probleme uygun bir işlemin yapılması gerekmektedir. Kliniğimizde ücretsiz ön muayenemizden ve cilt tipinize en uygun cilt dolgusu tedavisinden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda Cilt Dolgusu Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve uygun bir tarih için randevu almak isterseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

  Dudak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına veya çevresine dermal dolgunun enjekte edilmesiyle dudak konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işlemidir.

  Cilt Dolgusu Tedavileri

  Cilt üzerinde meydana gelen deformasyonlar ya da kişilerin istediği estetik görünüm birbirinden farklı olduğu için uygulanan Cilt Dolgusu Tedavisi de birbirinden farklı olmaktadır. Kliniğimizde de kişilerin cilt yapıları analiz edilerek, onların da istekleri göz önünde bulundurularak aşağıdaki tedavi yöntemlerinden uygun olanı uygulanmaktadır.

  Nazolabial Dolgu

  Burun kenarından dudakların kenarın doğru inen çizgilere, “Nazolabial Çizgi” adı verilmektedir. Yaşlanma ile birlikte daha belirgin bir şekilde ortaya çıkan bu çizgi, kişilerin çok daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmasına sebep olmaktadır. Nazolabial dolgu tedavisi ile birlikte bu çizginin doldurulması sağlanmaktadır. İnce uçlu iğneler ile uygulanan bu işlemde, hedef bölgedeki çizgi içerisine hyalüronik asit içeren bir dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Çok kısa süren bu işlemden sonra kişiler günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Yaşlanma ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ile birlikte elmacık kemiği hatlarının kaybolması ve cildin yanak bölgelerinin sarkması meydana gelmektedir. Kısa sürede yapılan elmacık kemiği dolgusu uygulanırken ince uçlu iğneler ile uygun dolgu maddesi elmacık kemiğinin olduğu bölgelere enjekte edilmektedir. Bu işlem sayesinde yüz hatları daha belirgin bir forma kavuşmakta ve bu da kişilerin yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.

  Çene Dolgusu

  Yaşlanma ve sarkmanın yanı sıra simetrik olmayan ve yüz tipine uygun olmayan çene şekillerinin değiştirilmesine ve daha uygun bir forma dönüştürülmesinde çene dolgusu uygulanmaktadır. İnce uçlu iğneler ve uygun dolgu maddesinin kullanılması ile uygulanan bu dolgu yönteminde, kişiler herhangi bir acı hissetmemektedir. İşlem sonrasında çok daha simetrik ve yüz tipine uygun çene görünümüne kavuşmak mümkün olmaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu

  Genetik faktörlerden ya da yaşlanma ile birlikte gözaltlarının daha mor, yorgun ve kötü görünmesi gibi durumlarda gözaltı ışık dolgusu sıklıkla kullanılan bir dolgu tedavisidir. Gözaltında meydana gelen çökme ve morarmaların giderilmesi için çok ince uçlu iğneler eşliğinde gözaltına dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu işlemden önce hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir pansuman ya da ilaç kullanımına gerek bulunmamaktadır.

  Yüz Dolgusu

  Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkma, kırışıklıklar ve yüzde oluşan diğer tüm cilt deformasyonlarında yüz dolgusu uygulanmaktadır. Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi, kaşın kaldırılması, burun ucunun kaldırılması ya da çene şeklinin uygun hâle getirilmesi gibi işlemler yüz dolgusu kapsamında yapılmaktadır. Kişinin yüz tipine uygun olan altın oranın belirlenmesi ile birlikte hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi, ince uçlu iğneler ile birlikte hedef bölgeye enjekte edilmekte ve oldukça kısa bir süre içerisinde işlemler tamamlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Dolgusu Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button