Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu; Kırışıklık Tedavisi olan Nazolabial Dolgu gülme çizgisi olarak bilinen ağız kenarındaki çizgilerin dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile giderildiği bir enjeksiyon uygulaması olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Nazolabial Nedir? Dolgu Enjeksiyonu Nasıl Yapılır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörler ile birlikte cilt sarkmaları, cilt gevşemeleri ve ince cilt kırışıklıkları gibi birbirinden farklı deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Ağız kenarında meydana gelen ve estetik açısından oldukça rahatsız edici bir görüntüye sahip olan çizgilere ise Nazolabial çizgi adı verilmektedir. Bu çizgilerin derinleşmesi kişilerin yüz ifadesini olumsuz yönde etkilemektedir. Gülme çizgisi olarak da bilinen bu çizginin tedavisi için en uygun yöntem ise Nazolabial Dolgu uygulamasıdır.

  Nazolabial Dolgu

  Mimik yapma durumunda çok daha belirginleşen ve estetik bütünlüğü oldukça bozan bu çizgilerin tedavisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve ücretsiz ön muayeneden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Nazolabial Dolgu fiyatları hakkında bilgi almak ve en uygun tarih için randevu planı oluşturmak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Elmacık Kemiği Dolgusu
  Elmacık Kemiği Dolgusu hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin ince uçlu iğneler yardımı ile bölgeye enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

  Dolgu işlemine başlamadan önce kişinin daha konforlu bir tedavi süreci geçirmesi ve bu süre boyunca herhangi bir ağrı yaşamaması için işlem yapılacak olan bölge temizlenmekte ve anestezik kremler uygulanarak bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Çizginin derinliğine göre en uygun dolgu miktarı ayarlanmaktadır. Uyuşmanın sağlanması ile birlikte ince uçlara sahip mikro iğneler yardımı ile çizgilerin giderilmesi sağlanmaktadır.

  Nazolabial Dolgu işlemlerinde en önemli detay, ilk seansta dolgu miktarının tamamen uygulanmamasıdır. İlk olarak belirlenen dolgu miktarının yarısı uygulanmaktadır. Bunun nedeni ise, tüm dolgu miktarının ilk seferde uygulanması kişi tarafından hissedilmekte ve rahatsız edici bulunmasıdır. Bu sebeple de kalan dolgu, işlem sonrasında yapılan ilk kontrolde duruma göre uygulanmaktadır.

  10 dakika kadar kısa bir süre içerisinde tamamlanan dolgu işlemi sonrasında gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır. İşlem sonrasında kişi direkt olarak günlük hayatına devam edebilmektedir.

  Nazolabial Dolgunun Etkileri

  Nazolabial Dolgu uygulamasının hemen ardından normal hayata devam etmek mümkündür. İlk olarak işlem sonrasında bir kızarıklık ve cilt yapısına bağlı olarak şişlik görülmesi normaldir. Bu etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Hyalüronik asit içeren özel dolgu maddesinin uygulandığı bu çizgilerin oluşmasındaki en önemli etken nem kaybıdır ve uygulanan işlem ile kaybolan nem ihtiyacının yeniden kazandırılması sağlanır. Çünkü bu dolgunun, vücuttaki nemi tutma yeteneği oldukça fazladır ve bu sebeple de sonuç son derece tatmin edici olmaktadır.

  Nazolabial Çizgi Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Nazolabial Dolgu oldukça kısa süreli ve yan etkisi neredeyse yok denecek kadar az olan bir işlem olmasına karşın, işlem sonrasında birkaç detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir problem yaşanmaması adına, işlemi takip eden ilk 5 ile 8 saat boyunca herhangi bir kozmetik ve kimyasal içeriğe sahip olan ürünün kullanılmaması önerilmektedir. Bunun yanı sıra ağır egzersizlerden ve işlem gören bölgenin darbe alabileceği etkinliklerden uzak durulmalıdır. İşlem sonrasında ilk birkaç gün sauna ve Spa gibi etkinliklerden de kaçınılmalıdır.

  Nazolabial Dolgu Yan Etkileri

  Yapılan dolguda kullanılan madde Hyalüronik asit olduğundan dolayı herhangi bir yan etki görülme ihtimali oldukça azdır. Fakat kişinin cilt yapısına bağlı olarak morluk ve şişlik gibi geçici durumlar gözlemlenebilmektedir. Oluşan şişlikler bir diğer ifade ile ödemler maksimum 48 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

  Yapılan işlem dudak kenarının her iki tarafına da uygulandığından dolayı asimetrik olarak milimetrik hatalar görülebilir. Bu durum ise ilk kontrolde ortadan kaldırılmaktadır. Nazolabial Dolgu, hem uygulama bölgesi hem de kullanılan dolgu maddesinden dolayı en risksiz dolgu çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple de gülme çizgilerinin giderilmesinde kullanılan en yaygın yöntem olmaya devam etmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nazolabial Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button