Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dudak Nem Aşısı

Dudak Nem Aşısı

  Dudak Nem Aşısı; Dudaklardaki hidrasyonu arttırmaya yönelik uygulanan Dudak Nem Aşısı ince ve hassas dokulu dudakların kaybetmiş olduğu nemi ve hacmi yeniden kazandırmak amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemi olup, nem dozunun ve enjeksiyson alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edile Dudak Nem Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Özellikle kış aylarında kendini gösteren dudak kuruluğu günümüzde tüm kadın ve erkeklerin yaşamış olduğu önemli bir sorundur. Bu sorunun beraberinde getirdiği hacim kaybı, dudak rengindeki siliklik ve dudak çatlaması estetik problemlerin yanı sıra oldukça acılı bir tabloya dönüşmektedir. Bu tablo genellikle ciddi bir sorundan kaynaklanmamakta olup; dudak nem ve hidrasyon seviyesinin azalması ile doğru orantılıdır.

  Dudak cilt bütünlüğünün bozulması, cilt tonunun değişmesi ve hacim kaybı gibi pek çok olumsuz etkilere neden olan dudak kuruluğunda yoğun nemlendiriciler kullanılmaktadır. Ancak dudak dokusundaki nem seviyesinin azalması nedeni ile bu yöntemler geçici etkilidir. Cilt katmanlarındaki nem seviyesini ve hidrasyon düzeyini dengeleyebilmek için uygulanan en etkili işlem ise Dudak Nem Aşısı enjeksiyonudur.

  Dudak Nem Aşısı

  Genellikle kış aylarında soğuk hava koşulları sonucunda kendini gösteren dudak kuruluğunu doku katmanlarını destekleyerek gideren ve dudakların kaybetmiş olduğu rengi ve hacmi yeniden kazandıran nem aşısı öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek kuruluk ve çatlama problemlerine uygun etkin tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  İnce ve hassas dokulu dudakların kaybetmiş olduğu nemi yeniden kazandırmak için uygulanan nem aşısı hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz klinik muayene ve tedavi planlaması için randevu talep etmek ya da Dudak Nem Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nem Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Nem Aşısı
  Nem Aşısı cildin kaybetmiş olduğu nemin ve sağlığın yeniden kazandırılması amacı ile uygulanan hyalüronik asit içerikli nem dolgusu enjeksiyonudur.

  Dudak Nem Aşısı Nedir?

  Dudak Nem Aşısı hyalüronik asit destekli bir enjeksiyon uygulamasıdır. Hyalüronik asit ile birlikte dokunun desteklenmesini sağlayacak vitamin, mineral, aminoasit ve diğer etken maddelerin kişiye özel tasarlandığı bu enjeksiyon uygulaması ile cilt ve cilt altı dokularındaki nem dengesi ve hidrasyon seviyesi düzenlenmektedir. Tüm bunların yanı sıra dudak kuruluğuna eşlik eden renk problemleri ve hasarlar onarılarak düzeltilebilmektedir.

  Dudak Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

  Dudak aşısı oldukça pratik, zahmetsiz ve hızlı bir işlem prosedürüne sahiptir. Dudaklardaki nem kuruluğuna bağlı hedef problemlere uygun tasarlanan formülasyonların tasarlanması ile işleme geçilmektedir. İşlem sırasında lokal anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak iğne girişi esnasında batma hissinin en aza indirilip hasta konforunun üst seviyeye çıkarılabilmesi için lokal anestezik krem sürülebilmektedir.

  Kişiye özel tasarlanmış olan karışım ince uçlu iğneler aracılığı ile dudak konturlarından itibaren belirli aralıklar ile cilt altına iletilmektedir. Belirli açılar ile hassas dudak dokusunun altına iletin bu karışım sonunda işlem 15 ila 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Dudak Nem Dolgusu Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Dudak Nem Aşısı tek seans uygulanmaktadır. Ancak tekrarlanabilir özelliktedir. Dudaklarda elde edilen üstün etkinin sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonunda işlem tekrar yapılabilmektedir. Böylece dudakların sağlıklı görünümü korunmuş olmaktadır.

  Dudak Nem Aşısı Kalıcılık Süresi

  Kalıcı etkili olmayan Dudak Nem Aşısı etki ve kalıcılık süresi hyalüronik asitin ve diğer etken maddelerin özelliğine, dozuna ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Tedaviden elde edilebilecek maksimum etki ise genel olarak 4 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir.

  Dudak Nem Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

  Dudak nem dolgusu işleminde kullanılan hyalüronik asit sayesinde kaybedilen nem desteği sağlanmış olmaktadır. Nemini ve hacmini yeniden kazanan dudaklar eski volümlü ve konturlu haline geri dönmektedir. Ancak bu aşamada ifade etmek gerekir ki aşı işlemi dolgu enjeksiyonu olmadığı için işlem sonunda dudaklarda ve konturunda büyüme olmamaktadır.

  İşlem esnasında tasarlanan etken maddeler sayesinde ise çatlama sonrasında oluşan hasarlar cilt ve hücre yenilenme etkisi ile hızlı bir şekilde onarılmaktadır. Doku hücrelerinin aktive edilmesini ve desteklenmesini sağlayan bu etken maddeler ile dudaklar daha nemli ve canlı bir görünüm almaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Nem Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button