Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu; Hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik uygulama olan Göz Altı Işık Dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, yapılandırılması ve morlukların giderilmesi amacı ile uygulanan dolgu enjeksiyonu işlemi olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz altı ve göz çevresindeki yağ dokusunda genetik, çevresel ve yaşlanmaya bağlı etkiler sonucunda hacim kayıpları oluşabilmektedir. Bu hacim kayıpları ve yağ dokusundaki değişiklikler ise göz altı torbası, göz altı morarması, göz altı çöküklüğü ve cilt katlanmaları gibi problemlere yol açabilmektedir. Bunun sonucunda da yaşlı, yorgun, gölgeli ve soluk bir ifade ortaya çıkmaktadır.

  Yaşlı ve yorgun bir ifadenin ortaya çıkmasına yol açan bu göz altı problemleri günümüzde pek çok tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Göz altı çevresindeki hacim kaybının giderilmesine olanak sunan bu işlemler içerisindeki Göz Altı Işık Dolgusu, estetik cerrahi işlemlere kıyasla en çok tercih edilen ve iyileşme süreci gerektirmeden daha dinamik ve genç yüz formunun oluşmasına olanak sunan bir enjeksiyon tedavisidir.

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin gözaltı bölgesinde hacim kayıplarının bulunduğu alanlardan cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem öncesinde enjeksiyon alanlarının tespit edilmesi ve kullanılacak dolgu oranının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Gözaltının ışığı yeniden yansıtma özelliğini arttıran bu dolgu enjeksiyonu hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
  Plazma ile Göz Torbası Tedavisi, cerrahi işleme gerek duyulmadan fazla cilt dokusunun plazma enerjisi ile bölgeden uzaklaştırıldığı bir cilt tedavisidir.

  Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Göz altındaki hacim kayıplarının giderilmesini sağlarken aynı esnada cilt rengini eşitleyen Göz Altı Işık Dolgusu tedavisi ince uçlu iğneler yardımı ile enjeksiyon yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle işlem öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanmaktadır.

  Yeterli uyuşma elde edildikten sonra ön kontrol esnasında belirlenen enjeksiyon bölgelerinden ince uçlu iğne ile girilerek dolgu maddesi cilt altına verilmektedir. Bu işlem 15 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleşmekte olup, dolu maddesinin yavaş bir şekilde verilmesi ve göz altındaki hacim artışının takip etmesi ile ilerlemektedir. Her bir göz altına eşit dozlarda dolgunun enjekte edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır.

  Kimler Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırabilir?

  Göz altında genetik ya da yaşlanmaya bağlı hacim kaybı, mor halkalar ve çökme bulunan; bu problemler nedeni ile mat ve yorgun bir ifadeye sahip olan tüm kadın ve erkekler bu göz altı dolgu enjeksiyonunu güvenli ve konforlu bir şekilde yaptırabilirler.

  Gözaltı Işık Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Göz Altı Işık Dolgusu etkileri enjeksiyon işlemi yapıldığı andan itibaren etkilerini gösteren bir işlemdir. Eşit şekilde enjekte edilen dolgu sayesinde göz altındaki hacim kayıpları giderilirken, bu çökük görünüm sonucunda ortaya çıkan halka ve morluklar da ortadan kalkmaktadır.

  Göz altı ışık tedavisinin en önemli etkisi ise; hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin özelliği sayesinde bölgedeki sıvı yani hidrasyon seviyesini arttırmasıdır. Bu etkisi ile yalnızca enjeksiyon alanında dolgunluk oluşturmak yerine cilt beyazlatma etkisi ile cilt rengi eşitlemekte, dokunun esnekliğini kazandırmakta ve ışık etkisi ile göz çevresinin gençleşmesine olanak sunmaktadır.

  Tüm bunların dışında yine dolgu maddesinin içeriğindeki yeniden yapılandırıcı etkiler sayesinde göz altı ve çevresindeki cilt dokusunun sağlığı ve kalitesi arttırıldığı için, cilt probleminin yol açtığı mat görünüm de ortadan kalkmaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu Etkinlik Süresi

  Diğer tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi Göz Altı Işık Dolgusu tedavisi içerisinde kullanılan etkin madde hyalüronik asit içerikli dolgu maddesidir. Bu madde göz altına enjekte edildiği andan itibaren etkinliğini gösteren ve homojen bir şekilde yayılarak ışık etkisini gösteren bir özelliğe sahiptir. 8 ila 12 ay etkinlik süresine sahip olan bu uygulama tekrarlanabilir özellikte olup, etkinlik süresi sonrasında dolgunun etkilerinin sürdürülebilmesi ve kazanılan ifadenin korunabilmesi için işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button