Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

  Çene Dolgusu; Ameliyatsız Çene Estetiği işlemi olan Çene Dolgusu yüz konturunu ve formunu oluşturan çenedeki estetik problemlerin dolgu enjeksiyonu ile giderildiği ve hafifletildiği estetik bir prosedür olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dolgu Tedavisi Nedir? Çene Dolgu Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yüz formunu, konturunu oluşturan ve yüz formunu oluşturan alanlardan olması nedeni ile estetik görünümü tamamlayıcı bir alandır. Bu nedenle keskin çene hattı oluşturulması amacı ile estetik uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen işlemlerden birinin Çene Dolgusu olduğunu ifade edebiliriz.

  Uzun, kısa, geride ya da önde olan çene şeklinin düzeltilmesi, çene eşitsizliğinin giderilmesi, çene ucundaki belirginliğin arttırılması ve mevcut ise asimetri sorunlarının eşitlenmesi amacı ile uygulanan bu dolgu tedavisi, yüz konturundaki negatif etkilerin azaltılarak daha uyumlu bir yüz formunun oluşturulmasına olanak sunmaktadır.

  Çene Dolgusu

  Çene yapısı bozukluklarının dolgu enjeksiyonu ile giderilmesini sağlayan bu tedavi öncesinde burun, yanak, alın, elmacık kemiği ve çene orantısının incelenerek uygun enjeksiyon alanlarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Çene ucu dolgusu olarak da adlandırılan bu enjeksiyon tedavisine ilişkin sorularınızı ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Çene Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına veya çevresine dermal dolgunun enjekte edilmesiyle dudak konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işlemidir.

  Çene Ucu Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  Çene Dolgusu uygulamasından yüz formuna uygun başarılı bir sonucun alınabilmesi için ön kontrol oldukça önemlidir. Ön kontrol esnasında yüz konturu analiz edilmekte ve altın orana uyumlu bir çene hattının oluşturulabilmesi için yüz üç bölümde ele alınmaktadır. Saç çizgisinden burun köküne, burun kökünden burun ucuna, burun ucundan da çene ucuna kadar olan mesafelerin eşitlikleri değerlendirilerek, işlem için enjeksiyon alanları ve ihtiyaç duyulan dolgu oranına karar verilmektedir.

  İşlem esnasında enjeksiyona bağlı acı hissinin en aza indirilmesi amacı ile lokal anestezik kremler ile bölge uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında 30 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde ince uçlu iğneler yardımı ile dolgu maddesi belirlenen enjeksiyon alanlarından cilt altına enjekte edilmektedir. Küçük miktarlarda yavaş bir şekilde enjekte edilen dolgu maddesi ile çene formundaki değişiklikler belirgin bir şekilde kendini göstermektedir.

  Kimler Çene Ucu Dolgusu Yaptırabilir?

  Dolgu uygulamaları genellikle 18 yaşını doldurmuş kişilere önerilen bir tedavidir. Bu nedenle 18 yaşını tamamlamış çene hattında bozukluk ve asimetri sorunları bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özellikte olduğunu söyleyebiliriz.

  Çene Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

  Çene Dolgusu uygulaması sonrasında enjeksiyona bağlı olarak iğne giriş yerlerinde hafif kızarıklık gelişebilmektedir. Bu durum tedavi sonrasında görülmesi beklenen olası etkiler olup, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Tedavinin etkileri ise; uygulama anında kendini göstermekte olup, maksimum etkiler ortalama 1 hafta içerisinde belirginleşmektedir. 12 ila 15 ay kalıcılık süresi bulunan dolgu maddelerinin etkinlik süresi boyunca cildi işten dışa doğru doldurması nedeni ile çene hattında istenilen başarılı etkiyi oluşturmaktadır. Çenenin yeninden şekillendirilmesi amacı ile uygulanan bu tedavi aynı esnada cilt üzerinde bulunan kırışıklık ve cilt sarkmalarında da etkili olup, bu cilt deformasyonlarının giderilerek iyi bir görünüm kazanmasına katkı sağlamaktadır.

  Çene Dolgusu Tedavisinde Kullanılan Maddenin Özellikleri

  Cilt dolgusu tedavilerinde kullanılan ve Çene Dolgusu uygulamasında da tercih edilen dolgu maddeleri hyalüronik asit içeriklidir. Vücudun tüm bağ dokularında, eklemlerde ve cilt dokularında yer alan hyalüronik asit cilt altında etkinlik süresi boyunca herhangi bir yan etki oluşturmadan tedavinin olumlu etkilerini istenilen çene formunun oluşturulmasına katkı sağlayarak desteklemektedir. Cildin ve dokusunun düzenlenmesinde ve suyun yakalanarak korunmasında önemli rol oynayan hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin etkinlik süresi sonrasında dahi uygulama bölgelerinde olumlu etkilerini görmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çene Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×