Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

  Cilt Bakımı; Cilt analizi sonrasında cilt problemlerine uygun planlanan Cilt Bakımı, cildin ölü tabakadan arındırılması ve daha yenilenmiş bir cilt dokusunun ortaya çıkarılması amacı ile uygulanan işlemler olup, cilt analizi ve kişisel bakım planlaması öncesinde merak edilen Cilt Bakım Uygulamaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan cildi yaşla birlikte deformasyona uğrayan ve kişinin güzel görünmesini önemli ölçüde etkileyen bir parçadır. Bu yüzden cildimizi korumak ve özen göstermek durumundayız. Ciltte meydana gelen sorunlar yalnızca yaşlanma ile birlikte ortaya çıkmamaktadır. Dış etkenlerin cildimize verdiği zararda maalesef cilt sağlığını bozan faktörler arasında yer alır.

  Kozmetik ürünler, güneş ışınları, soğuk veya kirli hava şartları da cildin yapısını önemli ölçüde bozmaktadır. Hem yaşlanma hem de dış etkenler sonucu cilt kuruluğu, cilt lekesi, gözeneklerin tıkanması, cilt kırışıklıkları, siyah nokta ve akne problemi gibi birçok sorunla karşı karşıya kalmaktayız. Bunun sonucunda cilt cansızlaşır ve mat bir görünüme sahip olur.

  Cilt Bakımı

  Cildimizde hem yaşlanma hem de dış etkenlere bağlı oluşan tüm sorunlar için Cilt Bakımı yaptırarak, oluşan sorunların azaltılabilmekte ve daha sağlıklı bir cilde sahip olunabilmektedir. Cildin bakımı için gerekli muayene ve buna yönelik tedaviler için, kliniğimizin ücretsiz ön muayenesinden yararlanabilirsiniz.

  Kliniğimizde yapılacak ücretsiz ön muayene sırasında cildinizde var olan sorunların belirlenmesi ve cilt tipinize uygun tedavi yönteminin belirlenerek tedavi planlaması oluşturabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Cilt Bakımı Fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Medikal Cilt Bakımı
  BENZER TEDAVİLER
  Medikal Cilt Bakımı
  Medikal Cilt Bakımı dermakozmetik ürünler ile cilt ve cilt altı dokusunun yenilenerek daha sağlıklı ve canlı bir yapıya sahip olmasını sağlayan uygulamadır.

  Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Cilt Bakımları öncesinde yapılan ön muayene sırasında kişilerin cilt tipi, cilt sorunları ve buna yönelik uygun tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Cilt Bakımı işlemine geçmeden önce yapışması gereken ilk adım cildin çok iyi bir şekilde temizlenmesidir. Yapılan cilt bakım işlemlerinin etkili olması için cilt üzerinden oluşan ölü derilerin ve tıkanmış gözeneklerin giderilmesi şarttır.

  Birçok kişi evde yaptığı bakımlarla cilt bakım tedavisi yaptığını düşünmektedir. Evde yapılan cilt bakımları kısmen cilt sağlığını korumaktadır. Fakat profesyonel ve medikal cilt bakımları hem yaşlanmayı geciktirmekte hem de cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

  Profesyonel ellerde yapılan cilt bakımları sayesinde cilde uygulanan ürünler cildin tüm katmanlarına ulaşarak etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Cilt bakımında cildin temizlenmesinin ardından, cildin nemlendirilme ve oksijenlenme işlemi yapılarak son olarak cilde uygulanan peeling ile cilt bakım işlemleri tamamlanmaktadır. Sağlıklı ve parlak bir cilt için cilt bakımlarının düzenli olarak yapılması önerilir.

  Lazerle Cilt Bakımı

  Cilt bakımı tedavilerinde en çok tercih edilen ve en etkili yöntemler arasında lazer teknolojisi yer almaktadır. Lazer yöntemi özellikle cildinde kırışıklık, leke ve ton farkı bulunan kişilerde daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Lazerle cilt bakım işlemi ile el, yüz, göğüs ve boyun bölgesinde yer alan leke, kırışıklık ve izlerin giderilmesi için bu bölgelere ışın atımı yapılır ve cilt altına etki eden ısı sayesinde bölgede oluşan hasar ile cildin kendi kendini yenileme aktivitesi tetiklenmiş olmaktadır.

  Lazer ışınları ciltteki kollajen yenilenmesi sağlayarak var olan leke, kırışıklık ve izlerin giderilerek cildin daha gergin, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Lazer ile cilt bakım işlemi ağrısız ve acısız bir işlem olduğundan oldukça konforludur. İşlem öncesinde uygulanan anestezik krem uygulamaları ve işlem sırasında uygulanan soğuk uygulamalar sayesinde hastaların acı ve ağrı hissetmelerinin önüne geçilmiş olunmaktadır.

  Lazerle Cilt Bakımının Etkileri

  Kliniğimizde sıkça uygulamış Lazerle Cilt Bakımı ile etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer ile yapılan cilt bakımlarının cilde etkilerini şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Cilt ölü tabakası temizlenerek tüm gözenekler açılır
  • Cilt komedonlardan temizlenir
  • Cildin yağ dengesi sağlanır
  • Cildin nemlenmesi sağlanır
  • Cildin oksijen ve beslenme oranında artış olur,
  • Cilt yenilenerek daha sağlıklı bir görüme kavuşur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button