Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı; Cilt sağlığına ve güzelliğine özen gösterenlerin tercihi Medikal Cilt Bakımı dermakozmetik ürünlerle cilt ve cilt altı dokusunun yenilenerek daha sağlıklı ve canlı bir yapıya sahip olmasını sağlayan uygulamalar ve prosedürleri içermekte olup, cilt analizi ve kişisel bakım planlamasının oluşturulmasından önce merak edilen Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dermokozmetik ürünler aracılığıyla yapılan ve cildin tekrar canlı görünmesine, siyah nokta, yağ ve makyaj artıklarından arındırılmasına, cildin kaybetmiş olduğu nemi tekrar takviye ederek sağlıklı bir görünüme kavuşturulmasına neden olan yöntem Medikal Cilt Bakımı uygulamasıdır.

  Zaman içerisinde cilt yanlış beslenme, sigara, makyaj, güneş ışınları ve strese bağlı olarak sağlıklı görünümünü kaybetmeye başlamaktadır. Ciltte oluşan cilt kırışıklıkları ve deformasyonların önlenebilmesi için ise, cildin düzenli bir şekilde temizlenmesine ve bakıma ihtiyacı vardır.

  Medikal Cilt Bakımı

  Medikal bakım öncesinde yapılan ayrıntılı cilt analizi ve kişinin cilt yapısına uygun ürünlerin tercih edilmesi sonucunda başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz cilt bakımı öncesinde, ücretsiz ön muayene fırsatımızdan yararlanarak cilt analizinizi yaptırabilir ve işlem sırasında uygulanacak ürünlerin ve cihazlarının belirlenerek tedavi planlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve Medikal Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Cilt Terapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Terapisi
  Cilt Terapisi leke, iz ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgi gibi problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan cilt tedavisidir.

  Medikal Cilt Bakımının Faydaları

  Cildin sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olması için düzenli olarak Medikal Cilt Bakımı yaptırılması gerekmektedir. Cilt bakımı ile birçok cilt problemi de ortadan kalkmaktadır. Düzenli olarak uygulanan cilt bakımı ile giderilen cilt problemleri ise şöyledir;

  • Akne ve sivilce oluşumu engeller
  • Ciltte aşırı yağlanma ya da kuruluk yüzünden meydana gelen deri döküntülerinin önüne geçilir
  • Ciltte kırışıklık oluşumunu azaltır
  • Ciltte biriken toksinlerin kan dolaşımını hızlandırarak dışarı atılmasını sağlar
  • Cildin yağ ve nem dengesini düzenler
  • Cildin elastikiyeti koruma altına alır
  • Ciltte meydana gelen leke ve çil problemi ile oluşumunu gidermede oldukça etkilidir.

  Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Medikal Cilt Bakımı öncesinde, ücretsiz ön muayene esnasında kişilerin cilt analizi yapılarak, cilt sorunları ve ihtiyaçları belirlenmektedir. Cildin ihtiyaçları doğrultusunda Medikal cilt bakım işlemine başlanmaktadır. İşleme başlanmadan önce, cilt tüm makyaj artığı ve yağlardan arındırılarak peeling uygulamasına hazır hale getirilir.

  Peeling için tercih edilen dermokozmetik ürünler aracılığıyla cilt ölü hücrelerden tamamen arındırılmaktadır. Sonrasında uygulanan buhar terapi yardımıyla da,  cildin gözeneklerinin açılıp yumuşatılması sağlanır. Bu sayede ciltteki siyah nokta ve yağlarda ciltten arındırılmış olacaktır.

  Tamamen temizlenmiş olan cilt dezenfekte edildikten sonra, cildin ihtiyaç duyduğu oranda kolajen dokunun uyarılması sağlanır. Bu esnada var olan cilt sorunlarına uygun olarak oksijen terapi ve serumlar aracılığıyla cilt altının beslenmesi sağlanır.

  Ardından cilt tipine uygun olarak uygulanan maske ile cildin sıkılaşması sağlanmaktadır. Son olarak yine cilt tipine uygun nemlendiriciler ile masaj yapılarak, güneş koruyucu uygulaması ile medikal cilt bakım işlemi sonlandırılır. Gerekli görüldüğü takdirde cilt yapısına uygun farklı tedavi ve bakım işlemleri de uygulanabilmektedir.

  Medikal Cilt Bakımı Yan Etkiler

  Profesyonel cilt bakımı sonrasında kişilerin cilt yapısının hassasiyetine bağlı olarak hafif kızarıklık, kabarıklık ve kabuklanma görülebilmektedir. Ciltte oluşan kızarıklık 24 saat içerisine normale dönerken, kabuklanmalar ise 1 hafta içerisinden kendiliğinden düşerek iyileşmektedir. Daha önce hiç cilt bakımı yaptırmayan kişilerde işlem sonrasında az da olsa akne problemi görmek mümkündür.

  Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Medikal Cilt Bakımı yapıldıktan sonra en dikkat edilmesi gereken nokta, cildin düzenli bir şekilde nemlendirilmesi olacaktır. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunması için, mutlaka yüksek korumalı güneş koruyucular ile korunması gerekmektedir.

  Güneş koruyucu krem kullanılması kırışıklık ve cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra cilt temizliğinde alkol içerikli maddeler, pH derecesi yüksek sabunlar ve kese gibi yöntemlerden uzak durulması gerekmektedir.

  Sizler de sağlıklı, parlak ve genç bir cilt dokusuna sahip olmak için kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak  cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Medikal Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Medikal Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button