Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

  Gençlik Aşısı; Anti aging tedaviler içerisinde yer alan Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir prosedür olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Gençlik Aşısı Özellikleri Nedir? İçeriği, Seans Sayısı, Etkinliği ve Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı, bir mezoterapi türüdür. İçerisinde yüksek oranlarda hyalüronik asit, peptid, antioksidan ve aminoasitler barındıran bu gençleştirme aşısının serumu; cilt ve cilt altı katmanlarında nem dengesini sağlayan, cilt elastikiyetini yeniden kazandıran, yaşlanma etkilerini geciktiren ve cilt gençleştirme etkisi olan bir enjeksiyon işlemidir.

  Genetik ve çevresel faktörler sonucunda yaşlanma ile birlikte kendini gösteren cilt problemlerinin ve deformasyonlarının geciktirilmesi, hafifletilmesi ve cilt sağlığının desteklenmesi amacı ile uygulanan bu medikal enjeksiyon tedavisi, cilt yüzeyinde ve cilt altı katmanlarında oluşturduğu geri dönüşüm etkisi ile bir cilt yenileme işlemi olarak da ifade edilebilmektedir.

  Gençlik Aşısı

  Cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit ve diğer ürünlerin serum halinde küçük dozlar şeklinde cilt altına enjekte edilerek kaybedilen cilt sağlının yeniden kazanılmasına ve cildin gençleşmesine olanak sunan bu işlem öncesinde cilt analizinin yapılması ve cildin ihtiyacına uygun serumun hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Etken maddesi hyalüronik asit olan serumun kullanıldığı cilt gençleştirme aşısı hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Gençlik Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  EPN Elektroporasyon İğnesi
  BENZER TEDAVİLER
  EPN Elektroporasyon İğnesi
  EPN Elektroporasyon İğnesi yani EPN Kalem, cilt ve cilt altı dokularındaki problemlerde cilt yenileme etkisi için solüsyon iletimi sağlayan bir cihazdır.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine uygulanabilen Gençlik Aşısı, ince uçlu iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen bir enjeksiyon tedavisidir. Cildin ihtiyacına göre hazırlanan kokteylin uygulama bölgesinde belirlenen alanlardan cilt altına enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

  İşlem esnasında iğne giriş yerlerinde hissedilen ağrı ve acı hissinin en aza indirilmesi ve işlemin daha konforlu sürdürülebilmesi için lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşma elde edildikten sonra kişiye özel hazırlanmış gençlik serumu iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işleminin bitmesinin ardından sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür.

  Kimler Gençlik Aşısı Yaptırabilir?

  Cilt gençleştirme aşısı olan bu Gençlik Aşısı serumu, cildin kendi moleküllerinin yapısındadır. Bu nedenle oldukça güvenli bir uygulamadır. Ayrıca tüm cilt tiplerinde ve her yaş grubunda uygulanabilir özelliğe sahiptir. Genç ciltlerde yaşlanmayı geciktirirken, orta ve ileri yaş gruplarında da yaşlanma belirtilerini hafifletici, tedavi edici ve koruyucu etkisi bulunmaktadır.

  Gençlik Aşısı Seans Süresi ve Seans Aralığı

  Güvenli, hızlı sonuç veren ve kolay uygulanabilen bu işlem; cilt problemine, yaşa ve cilt kalitesine göre bir ya da birkaç seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans sayısı ve seans aralıkları ise ön kontrol esnasında yapılan cilt analizine göre şekillendirilmektedir.

  Gençlik Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

  Gençlik Aşısı serumu içerisindeki etken madde hyalüronik asittir.  İşlem esnasında cilt içerisine enjekte edilen hyalüronik asit cilt altında çapraz bir bağ kurarak uzun vadede kalıcılığını sürdürmesini sağlamaktadır. Bu etkinlik sayesinde de ilk işlem anından itibaren cildin savunma sistemini arttırmaktadır. Böylece yaşlanma etkilerini hafifletmekte, cildin yukarı doğru yapılanmasını sağlamakta ve hacim kazandırmaktadır.

  İşlemin maksimum etkileri cildin durumuna ve yaşa bağlı olarak değişmekte olup, uygulama sonrasında geçen her süre içerisinde cilt doku tonusu daha kaliteli, parlak ve canlı bir görünüm kazanmaktadır. Bu etkiler sonrasında da hacim kazanmış, kırışıklıkları açılmış, renk tonu eşitlenmiş, hasarlı dokuları tamir edilmiş ve nem dengesi arttırılmış bir cilt dokusu ile daha genç bir ifade ortaya çıkmaktadır.

  Gençlik Aşısı Yan Etkisi Var Mıdır?

  Cilt gençleştirme, cilt yenileme ve bir antiaging tedavi olan Gençlik Aşısı serumu içerisinde cilt dokusunun temel yapı taşlarından oluşan hücrelerin tetiklenmesine yönelik ürünler ve etken maddeler bulunmaktadır. Bu ürünler cilt ve cilt altı dokularını desteklerken, yan etki ya da komplikasyon riski içerisinde barındırmamaktadır. Ancak işlem sonrasında enjeksiyona bağlı olarak hafif kızarıklık ya da küçük ödemler oluşabilmektedir. Bu etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası etkiler olup, uygulamanın hemen ardından hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Gençlik Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button