Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma ile Ben Alma

Plazma ile Ben Alma

  Plazma ile Ben Alma; Cerrahi herhangi bir prosedürün bulunmadığı Plazma ile Ben Alma tedavisi, cilt yüzeyinde bulunan et benlerinin plazma enerjisi ile buharlaştırılarak ciltten uzaklaştırıldığı bir tedavi yöntemi olup, Plazma Enerjisi Nedir? Cilt Tedavisi ve Ben Alma Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudunun bazı bölgelerinde siyah nokta halinde lekeler oluşabilmektedir. Bu lekelere ben adı verilmektedir. Sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmeyen ancak bulunduğu yere göre kişilerin hem estetik hem de psikolojik açıdan sorun yaşamasına yol açan et benleri medikal estetik yöntemler ile tedavi edilerek ortadan kaldırılabilmektedir.  Plazma enerjisinin kullanıldığı bu yöntemde cilt üzerindeki ben noktasına ısı akışı sağlanarak, benlerin buharlaşma yolu ile kaybolması sağlamaktadır.

  Plazma ile Ben Alma

  Plazma ile Ben Alma tedavisinde benlerin vücut üzerinde buharlaşması sağlanırken bölgede 1800 derecelik bir sıcaklık artışı elde edilmektedir. Bu sıcaklığın etkisi ile istenmeyen dokular iyonize olmakta ve buharlaşarak kaybolmaktadır. Plazma enerjisini oluşturan cihazın uç kısmında biriken enerji, dokuda ki yüzeysel farktan dolayı ortamdaki gazlarla birlikte oksijenin iyonizasyonuyla ark oluşturulmakta ve bu çalışma mekanizması ile etkinliğini göstermektedir.

  Ben alma tedavisi öncesinde kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanıp, tedavi öncesinde ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak, Plazma ile Ben Alma fiyatları hakkında bilgi edinmek ve tedaviye ilişkin merak ettiğiniz sorularınıza yanıt almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ben Aldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Ben Aldırma
  Ben Aldırma dermal ve epidermal katmanda bulunan melanin kaynaklı benlerin lazer teknolojisi ile yara izi oluşturmadan alındığı bir cilt tedavisidir.

  Et Beni

  İnsan vücudundaki ben sayısı kişinin genetik yapısını belirlemekte diyebiliriz. Genetik yapı içerisinde herhangi bir cilt hastalığı varsa ben sayılarında artış gözlemlenebilmektedir. Yani insan vücudunda ben sayılarının fazla olması ve rakam olarak 100’ün üzerine çıkması durumunda cilt hastalıklarından şüphelenmek kaçınılmazdır. Ayrıca güneş ışığına fazla maruz kalmak da ben sayısının armasına yol açan bir diğer önemli faktördür. Bu nedenle cilt yüzeyinde bulunan ve bir pigmentasyon sorunu olarak da değerlendirilen ben probleminde güneş ışınlarından korunmak için güneş kremi sürülmesi önemlidir.

  Plazma Enerjisi ile Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Plazma ile Ben Alma İşlemine başlamadan önce işlem konforunun en üst seviyeye çıkarılması amacı ile tedavi bölgesine lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında Plexr adı verilen sistem başlığı benin üzerinde noktasal taranarak, hedeflenen noktalarda benden daha ince bir tabakanın buharlaşması sağlanmaktadır.

  İşlemin etkisi yalnızca deri ile cihaz arasındaki havanın iyonize olmasından kaynaklı olduğu için ciltte bir hasar oluşturmamaktadır. Benin altındaki deri seviyesine gelene kadar işlem bu şekilde devam etmektedir. Ben katmanlarının tamamen yok edilmesi ile ben tedavi sonlandırılmaktadır.

  Plazma ile Ben Alma tedavisi genel olarak tek seans şeklinde uygulanan ve bu tek seansta sonlanması hedeflenen bir uygulama olmakla birlikte, bazı durumlarda benin bulunduğu cilt katmanı yüzeyinde kahverengi lekelerin varlığı ile ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Plazma ile Ben Alınırken Acı Hissedilir Mi?

  Plazma ile Ben Alma işlemi başlamadan önce lokal anestezi işlemi yapıldığından herhangi bir acı hissetmeden ben alma işleminiz tamamlanmaktadır. Ben alınacak bölgeye uyuşturucu kremlerin sürülmesi acının hissedilmemesine neden olacak farklı bir faktördür.

  Plazma ile Ben Alma Tedavisi İyileşme Süreci?

  Plazma enerjisi ile ben aldırma tedavisi sonrasında benin alındığı noktada hafif bir kabuklanma oluşmaktadır. Bu durum tedaviden sonra beklenilen bir durup olup, iyileşme süreci içerisinde yer almaktadır. Yani cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını çalıştırdığını söyleyebiliriz. Bu kabuklanmanın birkaç hafta içerisinde düşmesi ile birlikte bölge diğer renk tonuna göre daha pembemsi bir görünüm almakta ve iyileşme sürecinin sonunda ise cilt tonu eşitsizliği ortadan kalkarak tedaviden optimum sonuçlar alınmaktadır.

  Plazma ile Ben Alma Yan Etkileri

  Plazma ile Ben Alma işlemi oldukça güvenli bir işlemdir. Ben alımı sırasında herhangi bir cerrahi müdahale, kesi ya da dikiş işlemi olmadığı için kanama, komplikasyon riski gibi faktörleri içerisinde barındırmamaktadır. Ayrıca yalnızca noktasal düzeyde etki etmesi nedeni ile çevre dokulara herhangi bir şekilde zararı söz konusu değildir. Bununla birlikte benin alındığı bölgede hafif kaşıntı ve kızarıklık gözlemlenebilmektedir. Bu durum herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Plazma ile Ben Alma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button