Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu; Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında en popüler olan Burun Dolgusu burun sağlığı dışında kalan asimetri, burun ucu düşüklüğü, kemerli burun gibi estetik şikayetlerin giderildiği dolgu enjeksiyonu işlemi olup, yüz analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Burun Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır? Etkileri, Avantajları ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Burun Ucu Dolgusu bir ameliyatsız burun estetiği işlemidir. Burun sağlığı ve burun kemik dokusunda herhangi bir değişiklik yapılmadan burun şeklinde değişiklik yapılması amacı ile uygulanan bu tedavi bir dolgu enjeksiyonudur. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı bu uygulama ile burunda istenilen hacim, şekil ve estetiği elde etmek mümkündür.

  Cerrahi olmayan rinoplasti olarak adlandırılan burun dolgu tedavisi burundaki boşlukların doldurulması, girintilerin düzeltilmesi, kontur eksikliklerinin giderilmesi ve asimetrik sorunların çözülmesi noktasında üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Burun Dolgusu

  Ameliyatsız, anestezisiz, kesisiz ve tamponsuz burun estetiği olanağı sunan dolgu tedavisi öncesinde burun formunun alın, göz, dudak, yanaklar ve çene ile olan ilişkisinin değerlendirilmesi burun formunda düzeltilecek alanların tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Burundaki çöküklükler, burun ucu düşüklüğü, kemerli görünüm ve diğer burun estetiği ile ilgili şikayetlerin ortadan kaldırılmasında üstün başarılara sahip olan dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Burun Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Burun Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Burun Kaldırma
  Ameliyatsız İple Burun Kaldırma yöntemi, cerrahi burun estetiği ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan oldukça konforlu bir medikal estetik işlemdir.

  Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Burun Dolgusu bir dermal enjeksiyon işlemidir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altına enjekte edilmesi prosedürü olan işlem ince uçlu iğneler ya da kanüller aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

  Enjeksiyon işleminden önce burun yapısındaki estetik problemler değerlendirilmektedir. Burun ucu düşüklüğü, kemerli burun görünümü, çökükler ve burun kanatlarındaki asimetrik sorunlar değerlendirilerek enjeksiyon alanları belirlenmektedir. Enjeksiyon alanlarının belirlenmesi ile cilt yüzeyi solüsyonlar ile makyaj ve kirden arındırılmaktadır.

  Cilt temizliğinin yapılması ile burun hattına lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte burundaki estetik sorunlara uygun dozlarda hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Küçük dozlarda cilt altına iletilen dolgular istenilen estetik görünüm elde edilene kadar tekrarlanmakta ve daha sonrasında sonlanmaktadır.

  Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Burun Dolgusu kalıcı olmayan tekrarlanabilir özellikli bir enjeksiyon işlemidir. Burun sağlığı dışındaki estetik problemlerin çoğunu düzeltmek, iyileştirmek ve şekillendirmek amacı ile uygulanan bu tedaviden elde edilen estetik görünümün sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması gerekmektedir.

  Burun Dolgusu Kalıcılık ve Etki Süresi

  Hızlı, etkili ve kısa sürede istenilen etkiyi ortaya çıkaran dolgu tedavileri kalıcı değildir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin cilt altında enjekte edildiği bölgelerde kalma süreleri mevcuttur. Bu süre sonrasında cilt tarafından emilerek etkinliği kaybolmaktadır. Burun Dolgusu işlemindeki etkinlik süresi ise kullanılan dolgu maddesinin özelliklerine, dozuna ve cilt yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 12 aydır.

  Burun Dolgusu Hangi Problemlerde Etkilidir?

  Burun Dolgusu işleminin en başarılı sonuç verdiği problem burun kemeridir. Burun sırtında eğri bir görünüme yol açan  bu kemerli yapının düzleştirilmesi ve yeniden şekillendirilmesinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca kemerli görünümün giderilmesi ile beraber ifadede ve genel görünümde estetiğin yakalanmasına olanak sunmaktadır.

  Burun ucu düşüklüğü problemlerinde de etkili bir yöntem olarak tercih edilen dolgu tedavisi, burun ucuna yapılan dolgu ile daha kalkık ve kemer noktasının ucuna çıkarılmış bir burun hattı oluşturmaktadır. Böylece dudak ve burun arasındaki ilişkinin düzeltilmesine yardımcı olmaktadır.

  Burun şekilsizlikleri, burundaki kemik yapıda görülen çöküklüklerin kapatılması, burun sırtı eğrilikleri ve asimetrilerinde de ideal görünüm oluşturulmasında üstün etkili sonuçlara sahiptir.

  Burun Dolgusu Avantajları

  Burun dolgusunun en önemli avantajı cerrahi bir prosedür olmamasıdır. Ridoplasti ameliyatlarından çekinen ya da burun ameliyatı sonrasındaki genel görünümünden tereddüt eden kişilerin tercih etmiş olduğu bu uygulama; kişilerin ameliyat sonrasındaki oluşacak genel görünümleri hakkında fikir sahibi olmalarına olanak sunmaktadır.

  Tüm bunların dışında tampon, göz altı morlukları, ödem ve ağrı gibi şikayetler oluşturmadan burundaki problemlerin giderilmesine olanak sunmaktadır. Uygulama sonrasında sosyal ve günlük yaşama kesintisiz devam etmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Burun Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button