Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Kaş Askısı

Kaş Askısı

  Kaş Askısı; Ameliyatsız İple Kaş Kaldırma olarak adlandırılan Kaş Askısı çözünebilir özel kılçıklı iplerin belirli açı ve yönlerde cilt altında yerleştirilerek germe etkinliği oluşturulan minimal invaziv tedavi olup, cilt analizi, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kaş Askılama Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik faktörler ve çevresel faktörlerin yanı sıra kronolojik yaşlanma ile birlikte cilt yüzeyinde deformasyonlar ve problemler ortaya çıkmaktadır. Dış ve iç faktörlerden direkt olarak etkilenen yüz bölgesi de bu cilt problemlerini ilk gösteren vücut bölgesidir. Alın, göz çevresi, gaz kapakları ve kaş hattında beliren bu problemler elastikiyet, hacim ve esneklik kaybına bağlı kırışıklık, sarkma ve gevşeme şeklinde yüzün üst bölgesinde yerini almaktadır.

  Yüzün üst bölgesinde kendini gösteren cilt yaşlanması sorunları bireylerin ifadesinin değişmesine daha yaşlı, yorgun, agresif ve mutsuz bir ifade kazanmasına sebep olmaktadır. Temelinde cildin aşağı doğru sarkmasının neden olduğu bu sorunlar cerrahi ve medikal estetik işlemler içerisinde yer alan cilt germe tedavileri ile düzeltilebilmekte ve hatta geciktirilebilmektedir.

  Kaş Askısı

  Cerrahi ameliyatların ve anestezinin içerisinde barındırdığı riskler nedeni ile tercih edilen pratik ve konforlu ve hızlı etkili cilt germe estetiği işlemleri içerisinde yer alan Kaş Askısı en popüler medikal estetik uygulamadır. Hedeflenen alanlarda kullanılan ipler ile sarkan cilt dokusunu yukarı kaldırarak kaşlara yeniden form oluşturmakta ve göz çevresi, göz kapağı ve alın hattındaki dokuyu yukarı kaldırarak lifting etkisi oluşturmaktadır.

  Kaş ve göz çevresinde yerleştirildiği alanlarda hem cilt hem de cilt altında sıkılaştırma etkisi oluşturmasının yanı sıra doku hücrelerini aktive ederek etkinliğini gösteren Ameliyatsız Kaş Kaldırma Askısı öncesinde cilt deformasyonlarının ve problemlerinin doğru analiz edilerek çalışılacak alanların tespit edilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Genel anestezi gerektirmeden çok kısa sürelerde minimum iyileşme süreci ile yüzde germe ve lifting etkisi oluşturan ameliyatsız kaş askılama işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Askısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fransız Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Fransız Askısı
  Fransız Askısı diğer adı ile Dinamik Yüz Askılama kırışıklık ve sarkma gibi problemlerde esnek medikal iplerin kullanıldığı bir cilt germe tedavisidir.

  Kaş Askısı Nasıl Uygulanır?

  Kaş Askısı ya da kaş germe tedavisi oldukça pratik ve minimal invaziv bir işlemdir. İşlem öncesinde çalışılacak alanlar solüsyon ile temizlenerek kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında iplerin yerleştirileceği alanlara lokal anestezi uygulanarak uygulama esnasında oluşabilecek batma ve acı hissi en aza indirilmektedir.

  Yeteri uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte ipler kaş çevresinden cilt altına bir iğne ya da kanül kullanılarak yerleştirilmektedir. Yerleştirilen bu kılçıklı ipler belirli açılar ve yönlerde cilt altında kılçıklı yapısı sayesinde tutunmaktadır. Bu tutunum sonrasında istenilen gerginlikte kaşlar yukarı askılanmaktadır. Her iki kaşa da aynı prosedürün uygulanması ile kesi ve dikiş gerçekleştirilmeden işlem sonlandırılmış olmaktadır.

  Kaş Askısı Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi

  Kaş Askısı kalıcı bir cilt germe tedavisi değildir. Cilt altına yerleştirilen iplikler çözünebilir özelliktedir. Ortalama 3 ila 6 içerisinde çözünen bu ipliklerin bulunduğu alanlardaki cilt germe ve yenileme etkinliği ise 1 ila 3 yıl süre ile devam etmektedir.

  Kaş Askısı Sonrasında Görülen Etkiler

  Kaş Askısı işlemi sonrasında kaş düşüklüğünün neden olduğu ifade hızlı bir şekilde değişmektedir. Yüzde oluşan lifting etkisi dinamik ve genç bir yüz hattı oluştururken aynı anda göz çevresindeki kırışıklıkların açılmasını, alındaki cilt sarkmasını ve derin çizgileri de hafifletmektedir. Alın yan ve orta bölgelerindeki derin ışınlı çizgileri yukarı toplama etkisi ile açması sonrasında da estetik, iyileşmiş ve daha genç bir görünüm oluşmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra cilt altına yerleştirilmiş olan çözünebilir özellikteki özel ipler emilim öncesi ve sonrasında kollajen üretiminin tetiklenmesini başlatmaktadır. Doku hücrelerinin aktive olmasını ve cildin onarım mekanizmasını çalıştırması sayesinde cilt problemlerinin düzeltilmesi ve geciktirilmesini sağlayarak cildi yenilemektedir.

  Kaş Aksısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Medikal estetik uygulamalar arasında en sık tercih edilen Kaş Askısı cilt germe tedavisi düşük riskli bir işlemdir. Cerrahi cilt germe ameliyatlarına kıyasla komplikasyon riski çok düşük olan bu işlemde olası geçici yan etkiler görmek mümkündür. İplerin yerleştirildiği alanlarda hassasiyet, kızarıklık ve ender durumlarda morarma görülebilmektedir. Hafif ağrının da eşlik ettiği bu tablo herhangi bir müdahale olmadan hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Askısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button