Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

İple Burun Kaldırma

İple Burun Kaldırma

  İple Burun Kaldırma; Ameliyatsız İple Burun Kaldırma yöntemi, cerrahi burun estetiği ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan oldukça konforlu bir medikal estetik işlem olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen İple Burun Askılama Estetiği Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız İple Burun Kaldırma veya bir diğer adı ile burun asma yöntemi, cerrahi burun estetiği ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan oldukça konforlu bir medikal estetik işlemdir. Burun dokusunda ve burnun genel yapısında değişim yapılmadan özellikle burnun genel görünümünün yüz formuna uygun bir şekilde düzenlenmesine olanak sunan bu işlem, kişinin istediği estetik sonucu herhangi bir kesi, dikiş, tampon ya da iyileşme süreci olmadan hızlı ve konforlu bir şekilde elde etmesine olanak sunmaktadır.

  Özellikle burun ucu düşüklüğü probleminde tercih edilen ve burun ucunun kaldırılması ile birlikte burun kemerinin hafifletilmesi ve burun hava geçişinin kolaylaşmasına olanak sunan bu işlem; kısa süreli iyileşme avantajı nedeni ile sosyal ve profesyonel hayatında kesinti yaşamak istemeyen, cerrahi operasyonların beraberinde getirdiği komplikasyon risklerinden ve yan etkilerinden çekinin kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  İple Burun Kaldırma

  Burun ucu düşüklüğünün askılama yöntemi ile ortadan kaldırıldığı, yüz formuna uygun daha estetik bir burun ucu hattının oluşturulduğu ameliyatsız burun estetiği öncesinde burun ve total yüz formunun incelenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; burun ucu ve genel burun yapısındaki problemlere uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cerrahi burun estetiği ameliyatlarına alternatif olarak uygulanmakta olan iple burun asma hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da İple Burun Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe
  İple Yüz Germe – İple Yüz Asma yöntemi, ameliyat ipleri kullanılarak cildin sarkan bölgelerinin daha elastik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

  İple Burun Kaldırma Nasıl Yapılır?

  Burun kemik yapısındaki problemlerin dışında kalan ve kapsamlı burun estetiği operasyonlarının gerekmedi burun ucu düşüklüklerinde uygulanan İple Burun Kaldırma işlemi öncesinde, yüz formu ve burun yapısı incelenmektedir. Bu inceleme sonrasında total yüz biçimine uygun kalkıklığın elde edilebilmesi için uygun açılara karar verilmekte ve işleme geçilmektedir.

  İşlem esnasında hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılması amacı ile burun lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte burun içerisine ince uçlu aletler yardımı ile girilerek burun ucu kıkırdakları burundaki kıkırdak desteğe asılmaktadır. Cilt askılama işleminin 10 ila 20 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmasının ardından işlem sonlanmaktadır.

  Kimler İple Burun Kaldırma Yaptırabilir?

  İple Burun Kaldırma işlemi, genellikle burun ucu düşüklüğü gibi burun dokusundaki problemlerin iyileştirilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Bu nedenle burun kemik yapısı ve burun sağlığı ile ilgili sorunların dışında kalan estetik sorunların iyileştirilmesini hedef alması sebebi ile burun ucu düşüklüğü problemi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanmaktadır.

  İple Burun Kaldırma İyileşme Süreci

  Burun askılama işleminin en önemli avantajı hızlı iyileşme sürecine sahip olmasıdır. Cerrahi bir işlem olmaması nedeni ile burun estetiği sonrasında görülen morarma, tampon ya da ödem gibi etkileri içerisinde barındırmamaktadır. Bununla birlikte ağrı şikayeti işlemden sonra çok az görülmekte olup, dikiş ya da burun alçısı gibi takip gerektiren bir iyileşme sürecine de sahip değildir. Bu nedenle uygulama sonrasında da konforlu bir iyileşme süreci ile istenilen sonuca ağrısız ve acısız ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Buna bağlı olarak sosyal ve profesyonel hayata ertesi gün dönüş yapılabilmekte ve istenilen görünümün işlemden hemen sonra elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  İple Burun Kaldırma Sonrası Görülen Etkiler

  İple Burun Kaldırma estetiği yalnızca burun düşüklüğünün giderilmesini sağlayan bir işlem değildir. Burun ucunun düşüklüğüne bağlı olarak estetik görünümde probleme yol açan burun kemeri görünümünün de iyileşmesine olanak sunan bir işlemdir. Yani burun ucunun kaldırılması ile birlikte kemerli görünüm daha az dikkat çekmektedir. Bununla birlikte burun ucu düşüklüğünde sık görülen solunum probleminin de giderilmesine olanak sunmaktadır. Burun ucunun kaldırılması ile beraber burun deliklerinden daha iyi hava geçişi sağlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Burun Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button