Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Fransız Askısı

Fransız Askısı

  Fransız Askısı; Cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Fransız Askısı diğer adı ile Dinamik Yüz Askılama kırışıklık ve sarkma gibi problemlerde esnek medikal iplerin kullanıldığı bir ameliyatsız cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fransız Askı ile Cilt Germe Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kronolojik yaşlanma, güneşin zararlı etkileri, beslenme alışkanlıkları ve daha pek çok etken sonrasında cilt dokusu üzerinde deformasyonlar görülmektedir. Cilt kırışıkları, elastikiyet kaybı ve cilt gevşemeleri şeklinde kendini gösteren bu deformasyonlar cilt yaşlanması olarak ifade edilmektedir. İç ve dış pek çok etken sonucunda gelişen bu problemler cerrahi estetik ameliyatlar ile hafifletilebilir ve düzeltilebilirken; ameliyatsız medikal estetik uygulamalar ile de üstün başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

  Günümüzde en popüler cilt germe ve cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan Fransız Askısı işlemi bir ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme tedavisidir. Cerrahi cilt germe ameliyatlarına alternatif olarak hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu uygulama sonrasında ifadede ve yüz hatlarında belirgin derecede bir dinamik görüntü elde edilmektedir. Cildi gererken aynı anda cilt doku hücrelerinin de aktive olmasını sağlayan bu işlem iyileşme ya da yatış sürecine ihtiyaç duyulmadan istenilen estetik görünümün elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Fransız Askısı

  Ciltteki kırışıklıkları askılama tekniği ile açarak düzelten ve gevşek cilt problemini lifting etkisi ile toparlayan Fransız askılama tedavisi bir diğer adı ile dinamik askı işlemi öncesinde cilt analizi ve klinik muayene yaptırarak askılama yapılacak olan alanların belirlenmesine olanak sunabilirsiniz. Cilt analizi ve klinik muayene için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen cilt gençleştirme uygulaması Fransız askı ile cilt germe işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Fransız Askısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Hifu ile Cilt Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Hifu ile Cilt Germe
  Hifu ile Cilt Germe tedavisi odaklanmış ses dalgalarının kullanıldığı medikal estetik bir ameliyatsiz cilt sıkılaştırma, toparlama ve gençleştirme yöntemidir.

  Fransız Askısı Nedir?

  Fransız Askısı bir cilt germe ve yüz askılama işlemidir. Ameliyatsız cilt germe tedavisi olarak da anılan bu işleme Dinamik Yüz Askılama da denilmektedir. Dış yapısı silikon, içi ise polyester özellikli esnek medikal iplerin kullanıldığı bu tedavi cilt yüzeyinde sarkma, gevşeme ve kırışıklık oluşan bölgelerde çalışılarak cildin toparlanması ve gerginleştirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

  Yanak, elmacık kemikleri, çene ve çene hattı, yüzün oval kısımları, kaş ve boyun bölgelerindeki cilt gevşemelerinde uygulanabilir özelliğe sahip olan bu işlem öncesinde cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin kir ve kozmetiklerden arındırılmasının ardından klinik muayene ve cilt analizi sonrasında belirlenen çalışma bölgelerine lokal anestezik uygulanmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından 45 – 60 dakika gibi bir sürede tamamlanan askılama işlemine geçilmektedir. Çalışma yapılacak bölgeden girilerek medikal ipler cilt altından yürütülmektedir. Daha sonrasında kulak üzerine ya da kafa içerisine tutturulmaktadır. Böylece iplerin bağlanma noktaları kulak üzerine veya saçlı deri bölgesine saklanmış olmaktadır.

  Fransız Askısı Sonrası Görülen Etkiler

  Cilt germe işlemi olan Fransız Askısı sonrasında ilk etkiler hemen ortaya çıkmaktadır. Kırışıklık, elastikiyet kaybı ve gevşeme problemi olan bölgelerde çalışılmasının ardından cilt yaşlanması olan yüz bölgelerinde gerilme ve kırışıklıklarda açılma izlenmektedir. Bununla birlikte yüzde lifting etkisi oluşturarak yüzün ovalini ortaya çıkarmaktadır.

  Doğal mimiklerin kaybolmadan yalnızca deformasyonlar üzerinde çalışılmasına olanak sunan dinamik askının en önemli etkisi ise iplerin yerleştirildiği alanlardaki hücre aktivitesini desteklemesidir. Medikal askılama ipleri cilt altında kollajen üretimini destekleyen ve rejenerasyon sürecini başlayan etkiye sahiptir. Yani cildin toparlanmasını ve gerginleşmesini sağlarken aynı anda cilt sağlığını da destekleyerek gençleştirici etki ortaya çıkarmaktadır.

  Fransız Askısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Fransız Askısı işleminin etkisi ciltteki deformasyon derecesine, mimik kaslarının kullanım yoğunluğuna, cilt kalitesine ve işlem yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak tedavinin ortalama etki süresi 5 ila 10 yıl arasındadır. Ayrıca kalıcı bir uygulama olmaması sayesinde işlemden birkaç yıl sonra dahi arzu edildiğinde ipler çıkartılabilir ve tekrar gerdirilebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fransız Askısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button