Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Ben Aldırma

Ben Aldırma

  Ben Aldırma; Estetik ve psikososyal sorunlara neden olabilen cilt benlerinin tedavisinde kullanılan Ben Aldırma Tedavisi dermal ve epidermal katmanda bulunan melanin kaynaklı benlerin lazer teknolojisi ile yara izi oluşturmadan alındığı bir cilt tedavisi prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Lazerle Ben Alma Nasıl Uygulanır? Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ben tıptaki ismiyle Nevüs; oval veya yuvarlak şeklinde, çoğunlukla kahverenginde ve vücudun hemen her yerinde oluşabilen ve iyi huylu olarak nitelendirilen oluşumlardır. Benler, deriye renk veren pigmenti üreten melanosit hücrelerinden oluşmaktadır.

  Ben Aldırma

  Çoğunlukla genetik olan benler, kişilerde doğuştan veya gençlik dönemlerinde de görülebilmektedir. Şayet ben oluşumu genetik ise benlerin oluşumu yaşam boyu devam edecektir.

  Plazma ile Ben Alma
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Ben Alma
  Plazma ile Ben Alma tedavisi, cilt yüzeyinde bulunan et benlerinin plazma enerjisi ile buharlaştırılarak uzaklaştırıldığı bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Benlerin Özellikleri

  Benler çoğunlukla açık kahve ve kahverenginde olduğu gibi, pembemsi, siyah veya cilt renginde de görülebilmektedirler. Şekil itibariyle oval ve yuvarlak hatlarda olup, düz veya deriden hafif kabarık şekilde de oluşabilirler. Benler gebelik, güneşe maruz kalma veya ergenlik gibi durumlarda çoğalabilir veya olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşabilirler.

  Vücudun çeşitli yerlerinde ve özellikle sonradan oluşan benlerde nadiren kanser riski görülebilmektedir. “Melanom” adı verilen deri kanserinde oluşan ve normal benler ile oldukça benzer özelliklere sahip oluşumlar kişileri oldukça endişelendirmektedir. Bunun dışında benlerin sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkisi olmasa da, görünümleri birçok kişiyi rahatsız edebilmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Ben Alma Tedavisi ile istenmeyen benlerden kurtulabilirsiniz. Buna ek olarak benlerin yapısında meydana gelen değişikliklerde, kaşıntı veya kanama durumlarında olası bir kanser riskini göz önünde bulundurarak benin araştırılması açısından mutlaka çıkartılması gerekecektir. Ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak tedavi planlaması yapabilir, aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Ben Aldırma Tedavisi fiyatları hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

  Ben Aldırma Tedavisi

  Benlerin iyi huylu olup olmadığı, kliniğimizin ücretsiz ön muayenesinde belirlendikten sonra lazer tedavisi yöntemiyle alınabilmektedir. Lazer yöntemiyle Ben Aldırma epidermal ve dermal benler için kullanılmaktadır. İstenmeyen benler lazer yöntemiyle tek seferde alınırken, cilt yenilenmesi gerçekleştiği için cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

  Lazerle Ben Aldırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle Ben Aldırma esnasında  ışınlardan arındırılmış lazer, koyu renkteki benler üzerinde etkili olmaktadır.  İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanır ve bu sayede işlem esansında hiçbir şekilde acı veya ağrı hissetmeyecektir.

  Lazerle ben alma tedavisi ile hızlı bir şekilde tek seferde 30 ila 40 adet ben alınabilmektedir. Ben üzerine uygulanan lazer ile bölgede yaklaşık 130 derecelik bir ısı oluşmaktadır. Koyu renge sahip olan benler, lazerin vermiş olduğu ısıdan yüksek oranda hasar görerek ciltten ayrılır. Bu sayede ortaya altta yer alan temiz ve pürüzsüz cilt çıkacaktır.

  Lazerle ben alma tedavisi sonrasında, benin alındığı bölgede yara oluşumu görülmektedir. Yara oluşumun ardından oluşan kabuklanma 3-5 gün içerisinde kendiliğinden düşecektir. Kabuklanma sonrasında benin alındığı bölgede hafif kızarıklık görülebilir ve bu durum 2-3 ay içerisinde yeniden cilt rengine dönerek iyileşme sağlanmış olacaktır.

  Lazerle Ben Aldırma Tedavisinin Avantajları

  Lazerle Ben Alma Tedavisi ile istenmeyen benlerden hızlı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bunun yanı sıra lazer ile ben alma yönteminin sağladığı avantajları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Lazer hem cilt seviyesinde hem de deriden kabarık olan benler üzerinde etkilidir.
  • Hızlı ve pratik bir işlem olduğundan, tek seferde 30-40 adet ben toplamak mümkündür.
  • Büyük benler haricinde, lazer uygulanan bölgede iz kalmamaktadır.
  • Lazer tedavisi sonrasında iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir.

  Lazerle Ben Aldırma Tedavisi Zararlı mıdır?

  Lazerle ben alma tedavisinin zararı bulunmamaktadır. Aksine lazer ile alınan benlerin kanser riski taşıyıp taşımadığı araştırılarak, erken teşhis olanağı da sunmuş olacaktır. Bu yüzden kökü derin olan benlerin dışında yüzeysel benlerin lazer yöntemiyle alınmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Ben Alma Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları ve gerekli analizleri, ücretsiz ön muayene esnasında öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak randevu talebinde bulunabilir ve Ben Aldırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ben Aldırma Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button