Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi; Çeşitli etkinliği bulunan ve farklı alanlarda kullanılan PRP Tedavisi, kişinin kendi kanının alınıp özel işlemden geçirilmesinin ardından plazma sıvısının tekrar kişiye enjekte edildiği güvenli bir işlem olup, PRP Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Adını “Platet Rich Plazma” teriminin baş harflerinden alan PRP Tedavisi, kişilerin kendi kanlarının alınıp özel işlemlerden geçirilerek tekrar kişiye enjekte edilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. PRP işlemi sırasında enjekte edilen madde içerisinde platet bakımından zengin plazma yer almaktadır.

  PRP Tedavisi

  Plazma ise; kanın pıhtılaşmasında etkin olan platet hücreleri ve protein içeren kan bileşenidir. PRP sayesinde, hasar görmüş dokularda sağlıklı hücre büyümesi sağlanırken, iyileşme süresi de hızlanmış olacaktır.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir işlemdir.

  PRP Tedavisinin Faydaları

  Son yıllarda cilt tedavileri arasında sıkça tercih edilen ve kliniğimizde de uygulamış olduğumuz PRP Tedavisi ile birlikte birçok cilt sorununa çözüm bulmaktayız. Özellikle sivilce, yara izi, cilt kırışıklık, cilt çatlakları, leke problemleri ve bunun yanı sıra saç dökülmesi için PRP tedavisinden yardım almaktayız. Vücudun kendi kendini tedavi edebilme özelliğini ileri teknoloji ile birlikte harmanlayarak çözüm sunan PRP tedavisi sonrasında, kırışıklık ve cilt sarkmalarında gözle görülür azalmalar meydana gelmektedir.

  Sizlerde cilt sorunlarınıza hızlı ve etkin bir çözüm arıyorsanız, kliniğimizde uygulamış olduğumuz PRP tedavisi için ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak PRP Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

  PRP tedavisine başlanmadan önce, hastalardan tedavi yapılacak bölgeye göre yeterli miktarda kan alınmaktadır. Hastadan alınan kan bir tüpte toplanır ve daha sonra bileşenlerinden ayrılmak üzere santrifüj edilir. PRP tedavisi için kandan trombosit bakımından zengin plazmalar elde edilir. Trombositler salgıladığı büyüme faktörü sayesinde, hasar gören dokular üzerinde iyileşme uyarımı gerçekleştirmektedir. PRP tedavisi hastadan kanın alınması, kanın ayrıştırılması ve tekrar hastaya enjekte edilmesi ile birlikte toplamda 30-40 dakika süren bir işlemdir.

  PRP Tedavisinin Etkinliği ve İyileşme Süresi

  PRP tedavisi kolay ve hızlı bir yöntem olduğundan, işlem sonrasında hastalar genel olarak sosyal yaşamlarına hızlı bir şekilde geri dönmektedir. Fakat yinede enjeksiyon işlemi yapılan bölgenin korunması önerilmektedir. PRP tedavisi sonrasında istenilen etkilerin görülebilmesi için, öncelikle büyüme faktörlerinin devreye girmesi gerekmektedir. Bu yüzden tedavinin net sonuçları genel olarak işlemden birkaç hafta sonra ortaya çıkmaktadır.

  PRP işlemi uygulandıktan birkaç hafta sonra uygulanan bölgeye göre kırışıklıklarda azalma, cilt lekelerinde ve izlerinde azalma, ciltte sıkılaşma ve cilt renginde parlaklık görülmeye başlanmaktadır. Saç dökülmesi probleminde uygulan PRP tedavisi sonrasında seyrek bölgelerde yeni saçların çıkması ve saç kalınlığının artması gözlenmektedir.

  PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

  PRP uygulamasında, hastalara kendi kanından elde edilen bir madde tekrar hastaya enjekte edildiğinden herhangi bir alerjik reaksiyon veya yan etki durumuyla karşılaşılması oldukça düşük bir ihtimaldir. PRP uygulaması yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini başlatan basit bir yöntem olduğundan, olumsuz bir durumla karşılaşılmamaktadır.

  PRP Tedavisi Seans Süreleri

  PRP tedavisinde seans süreleri, kişilerdeki hastalık ve ihtiyaç durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 3-8 seans arasında uygulanan PRP Tedavisi, 2 hafta ara ile kişilere uygulanmaktadır. Kişilerin ihtiyacına oranla yılda 1 ya da 2 kez uygulanması gerekmektedir.

  PRP Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

  PRP tedavisi her ne kadar doğal bir tedavi yöntemi olmuş olsa da; daha önce kanser hastalığı geçiren, kan hastası olan, kan sulandırıcı ilaç kullanan, uygulamanın yapılacağı bölgede enfeksiyon bulunan, hamile veya emziren kişilere uygulanmamaktadır.

  Bu rahatsızlıklar dışında PRP , herkese rahatlıkla ve kolay bir şekilde uygulanan tedavi yöntemidir. Kliniğimizde yer alan ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak, PRP tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve tedavi planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden PRP Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  PRP Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button