Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Terapisi

Cilt Terapisi

  Cilt Terapisi; Cilt tedavisi ve cilt bakım prosedürü olan Cilt Terapisi leke, iz ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgi gibi problemlerin ortadan kaldırılması için uygulanan işlem olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir? ve Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cildimiz yaş ilerledikçe güneşin zararlı ışınları, sigara, alkol, yanlış beslenme, yanlış kozmetik kullanımı ve serbest radikallerin artmaya başlamasıyla birlikte kırışmaya, cilt lekesi oluşmaya ve yıpranmaya başlayacaktır. Tüm bu faktörler cildin ışıltısını kaybetmesine, oksijen ve besin seviyesinin düşmesine ve buna bağlı olarak da cildin oldukça yorgun görünmesine neden olacaktır.

  Cilt Terapisi

  Ciltte meydana gelen cilt kırışıklıkları, leke, cilt incelmesi ve yıpranma sorunları yalnızca Cilt Terapisi uygulanarak giderilebilmektedir. Cilt Terapi uygulanan cilt hem daha sağlıklı hem de yenilenmiş olacaktır. Kliniğimizin ücretsiz muayene fırsatından yararlanarak sizlerde cildinizin yorgun ve yaşlı görünümü Cilt Terapi  tedavisi ile son verebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Cilt Terapi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Oksijen Terapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Oksijen Terapisi
  Oksijen Terapisi güneş, yaşlılık ve kozmetik ürünler gibi faktörlerin yol açtığı cilt sorunlarının giderilmesi amacıyla uygulanan cilt terapi yöntemidir.

  Cilt Terapisinin Faydaları

  Cilt Terapi cildin pürüzsüz, genç ve taze bir görünüm kazanmasına neden olan tedavi yöntemidir. Elbette cilt terapinin faydaları yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Cilt Terapi faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Cilt terapi ile cilde uygulanan oksijen, cildin alt katmanlarına ulaşarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede vücutta biriken toksinler atılmış olacak ve sivilce, siyah nokta ve akne problemleri de ortadan kalkacaktır.
  • Cildin nem oranı dengelenmiş olur.
  • Cilt terapi  ile cildin kolajen ve elastin seviyesi artar.
  • Gözaltı oluşan göz torbaları ortadan kalkar.
  • Ciltte sarkan bölgeler onarılarak daha gergin bir görünüm elde edilir.
  • Kırışıklıklar büyük oranda azalır.
  • Cilt terapi  ile cilde uygulanan A,C ve E vitaminleri antioksidan etkisi gösterir.

  Cilt Terapisi Nasıl Uygulanır?

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Cilt Terapisi yöntemine başlamanda önce, cilt iyi bir şekilde arındırılır ve temizlenerek tedaviye hazır hale getirilir. Daha sonra cilde uygulanan 1 bar basınç sayesinde oksijen verilerek, derinin alt katmanlarına ulaşması sağlanır. Cilde uygulanan oksijen sayesinde han dolaşımı da hızlanmaya başlayacaktır.

  Cilt terapi tedavisi sırasında cilde uygulanan oksijen haricinde cildin ihtiyacı dâhilinde gerekli olan vitaminlerde karışım olarak deriye püskürtülmektedir. Bu sayede cilt olduğundan daha parlak, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Cilt terapi bakımı esnasında herhangi bir enjeksiyon işlemi olmadığından, kişiler acı hissetmemekte ve işlem sonrasında sosyal hayatlarına rahatlıkla geri dönmektedirler.

  Cilt Terapisinin Etkileri

  Cilt Terapisi uygulanan cilt işlem sonrasında oldukça rahatlamış olacaktır. Bu tedavi yöntemiyle birlikte siyah nokta, sivilce ve akne gibi problemlerden krtulmak mümkün olmaktadır. Ciltteki kan dolaşımı düzenlenir ve nem oranı artar. Bu sayede cilt eski ışıltısına ve sağlığına yeniden kavuşmuş olacaktır. Cilde sağlanan nem takviyesi sayesinde cildin kendini iyileştirme dinamikleri tetiklenerek renk farklılıkları ve ince çizgilerin giderilmesinde de önemli rol oynar.

  Cilt Terapisinin Seans Süresi ve Sayıları

  Cilt terapi  uygulaması öncesinde, kliniğimizdeki ücretsiz ön muayene sırasında cildin analizi yapılarak gerekli seans süresi ve aralığı belirlenebilmektedir. Ciltte var olan sorunlara yönelik belirlenen seans süresi doğrultusunda işlem uygulanmaktadır. Genel olarak 3 ila 10 seans arasında değişen seanslar, haftada 1 ya da 4 günde bir şeklinde de uygulanabilmektedir. Cilt Terapi  yaklaşık 1,5 saat süren bir işlemdir.

  Cilt terapisi ile kırışıklık, leke, sivilce ve yaşlanma belirtilerinden kurtulabilmeniz mümkündür. Sizlerde oksijen destekli Cilt terapi yönteminden yararlanmak istiyorsanız kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak cilt analizi yaptırabilir ve tedavi planlamasını oluşturabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Cilt Terapi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve Cilt Terapisi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button