Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Erkek Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

  Erkek Cilt Bakımı; Erkekler tarafından periyodik olarak yaptırılan Erkek Cilt Bakımı cilt sağlığının desteklenmesi, cilt kalitesinin arttırılması ve problemlerin geciktirilmesi amacı uygulanan profesyonel uygulamalar olup, cilt testi ve kişisel bakım planlaması öncesinde Erkek Cilt Bakım İşlemleri Nelerdir?, Hangi Yöntemler Uygulanır? ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt bakımları, cilt problemlerine neden olacak faktörlerin ortadan kaldırılması, cilt sağlığının desteklenmesi ve cildin arındırılması amacı ile uygulanmaktadır. Akne ve sivilce problemlerinde, siyah nokta ve cilt lekeleri ile mücadelede de sıklıkla tercih edilen cilt bakımı cildin tazeliğini koruyarak pürüzsüz ve estetik görünümün kaybedilmemesini sağlamaktadır.

  Rutin olarak yapılması gereken cilt bakımı estetik kaygıları daha fazla olan kadınlar tarafından tercih edildiği düşünülse de cildine, estetiğine ve hijyenine özen gösteren erkekler tarafından da yaygın olarak tercih edilmektedir. Erkeklerde yüzün büyük bölümünü sakallar ve bıyık oluşturduğu için pek ihtiyaçları olmadığı düşünülse de düzenli olarak yapılan tıraşlar cildin tahriş olmasına ve diş etkenlere karşı aşırı hassas olmasına neden olmaktadır.

  Erkek Cilt Bakımı

  Özellikle rutin yapılan tıraş sonrasında cilt tahrişi, hassasiyet, batık ve sivilce gibi problemlerden kaynaklı görülen cilt problemlerinin hafifletilmesinde ve yağlı erkek ciltlerinin nem dengesinin sağlanarak daha sağlıklı bir dokuya kavuşmasını sağlayan Erkek Cilt Bakımı uygulamaları öncesinde cilt analizi yaptırarak en ideal bakım planının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Klinik değerlendirme ve cilt analizi yaptırmak için de ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cilt sağlığının desteklenmesi, cilt kalitesinin arttırılması ve cilt yaşlanmasının geciktirilmesi amacı ile uygulanan medikal ve profesyonel cilt bakımları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik değerlendirme ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Erkek Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Altın Maske
  BENZER TEDAVİLER
  Altın Maske
  Altın Maske Tedavisi, ciltteki nem dengesini düzenleyerek ciltte daha parlak ve genç bir görünüm elde edilmesine yarayan bir cilt bakımı yöntemidir.

  Erkek Cilt Bakımı Uygulamaları

  Erkek Cilt Bakımı işlemleri özelleştirilmiş planlamalar dahilinde uygulanmaktadır. Her cilt kalitesi ve ciltte görülen problemler kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için uygulanacak bakımlar ve tedaviler klinik muayene ve cilt analizi sonrasında elde edilen bulgular dahilinde uygulanmaktadır. Her cilt tipinde ve cilt probleminde cildin desteklenerek arındırılmasını sağlayan profesyonel cilt bakımları ise aşağıda yer almaktadır.

  Karbon Peeling ile Erkek Cilt Bakımı

  Cilt lekeleri, sivilce ve akne problemleri, yağlı cilt problemleri ve mat görünüm gibi problemlerde etkili sonuçlar ortaya çıkaran Karbon Peeling, Erkek Cilt Bakımı uygulamalarında en çok başvurulan işlemdir. Lazer teknolojisinden yararlanılan bu cilt bakım tedavisinde cilt yüzeyine karbon solüsyon uygulanarak gözeneklerin içerisine nüfuz etmesi beklenmektedir. Daha sonrasında lazerin ciltteki etkinliğinden yararlanılarak karbon partikülleri patlatılmaktadır.

  Karbon ciltte peeling etkisi yaratırken aynı anda lazer ışını da sivilce ve akne problemlerine yol açan geniş gözeneklerin daralmasına, yağlanmaya neden olan cilt altı problemlerinin hafiflemesine ve cilt altı dokularındaki kollajen üretiminin tetiklenmesine yardımcı olmaktadır.

  Oksijen Terapi ile Erkek Cilt Bakımı

  Oksijen Terapi adından da anlaşılacağı üzere cildin ihtiyaç duyduğu oksijenin desteklenmesi ve cilt altı dokularının oksijenlenmesi amacı ile uygulanmaktadır. Erkeklerde bıyık ve sakallardan kaynaklı oksijen yetersizliğine bağlı cilt altında kan dolaşım hızı az olmakta ve bunun sonucunda da kollajen üretimi az olduğu için cilt yaşlanması erken görülebilmektedir.

  Cilt yaşlanması, cilt altında ihtiyaç duyulan maddelerin iletilmesi ve cilt sağlığının desteklenmesi için kombine ya da tekli olarak uygulanan basınçlı oksijen terapisi ile Erkek Cilt Bakımı işlemi, cilt yüzeyine sürülen ürün ve formülasyonların yüksek basınçla cilt altına iletilmesini sağlayarak dokulardaki onarım sürecini de aktive eden özelliklere sahiptir. Ayrıca cilt katmanlarında hücresel düzeyde detoks etkisi yarattığı için cilt bakımının yanı sıra gençleştirici etkiye de sahiptir.

  DermaFrac ile Erkek Cilt Bakımı

  DermaFrac, Erkek Cilt Bakımı tedavilerinde tercih edilen ve üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir yöntemdir. Cildin arındırılması, doğal güzelliğinin desteklenmesi ve leke problemlerinin giderilmesi gibi üstün etkileri olan bu uygulama ürün ve formülasyonların cilt altına iletilmesini sağlayan mikro iğneleme yöntemidir. LED Terapi ile beraber uygulanan bu bakım yöntemi cildin her alanında güvenle uygulanabilmektedir. Uygulandığı bölgelerde de cilt problemleri ile savaşırken aynı anda antiaging etki ortaya çıkarmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Erkek Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button