Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Analizi

Cilt Analizi

  Cilt Analizi; Yeni nesil cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen Cilt Analizi destek bakım ve tedaviler öncesinde cilt problemlerinin tespit edilmesine ve ideal planlamanın oluşturulmasına ışık tutan cilt testi olup, cilt problemlerinin tespiti ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Cilt Testi Nedir? Nasıl Yapılır? ve Avantajları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen cilt analizleri uygulanacak bakım planlarından tedavilere kadar hangi işlemin kullanılması gerektiği ile ilgili veriler ve analizler doğrultusunda bilgi aktaran testtir. Cilt tipi, cildin kalitesi, cilt sağlığı ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım programları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek amacı ile kullanılan Cilt Analizi ile cilt problemleri doğru bir şekilde ortaya çıkmakta ve değerlendirilmektedir.

  Cilt yaşı, cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, elastikiyet kayıpları, cildin nem dengesi ve cilt düzensizlikleri gibi tüm kusurların ortaya çıkmasına yardımcı olan cilt testi ile problemler derinleşmeden ve yaygınlaşmadan müdahale etme ve ideal tedavi yönteminin ya da bakım planlarının uygulanmasına yardımcı olmaktadır.

  Cilt Analizi

  Genetik ve çevresel pek çok iç ve dış etken sonucunda cilt altı dokularında ve cilt yüzeyinde görülen problemlerin objektif olarak değerlendirilmesine olanak sunan ve en etkin tedavi ya da bakım planının uygulanmasına yardımcı olan cilt analizimiz öncesinde klinik muayene gerçekleştirmek ve test sonrasında cildiniz ihtiyacına uygun bakım ya da tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yeni nesil cilt görüntüleme sistemleri ile cildin sorunlu bölgelerinin doğru ve detaylı bir şekilde değerlendirilmesine olanak sunan analizimiz ve görüntüleme sistemlerimiz hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz cilt analizimiz için randevu talep etmek ya da Cilt Analizi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Görüntüleme Sistemi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Görüntüleme Sistemi
  Cilt Görüntüleme Sistemi, cilt ve cilt altı katmanlardaki epidermal düzensizliklerin incelenmesine ve gözlemlenmesine olanak sunan yeni nesil sistemdir.

  Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

  Cilt kalitesi, cilt sağlığı ve cildin yapısı hakkında ayrıntılı bilgi veren cilt testi oldukça pratik ve hazlı bir işlem prosedürüne sahiptir. Cilt Analizi öncesinde elde edilecek bilgi ve bulguların doğru olabilmesi için ilk olarak cildin temizlenmesi gerekmektedir. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılmakta olan özel solüsyonlar kullanılarak cilt yüzeyi kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Cilt temizliğinin tamamlanmasının ardından cilt görüntüleme sistemi ile gerçekleştirilecek olan cilt testine geçilmektedir.

  Cilt bakımı ve cilt tedavileri öncesinde rutin olarak uygulanmakta olan bu işlem esnasında cildin farklı açılardan fotoğrafları çekilmektedir. Polarize UV aydınlatma cilt analizörlerinin kullanıldığı bu fotoğraflandırma işleminin ardından cilt sağlığına ve problemlerine ilişkin bilgiler belirli yüzdeler ve grafikler halinde sistem üzerinden değerlendirilebilmektedir. Görüntüleme sistemi aracılığı ile elde edilen bu veriler klinik muayene esnasında da detaylı olarak değerlendirildikten sonra probleme ve hedefe uygun etkin bakım ve tedavi planlamaları oluşturulmaktadır.

  Cilt Analizi Faydaları ve Avantajları

  Cilt Analizi işleminin en önemli faydası kişisel tedavi planlamasına ışık tutmasıdır. Cildin ve cilde ait problemlerin istatiksel olarak analiz edilmesine yardımcı olması ile bakım ve tedavi uygulamaları sonrasında olumlu etkilerin objektif olarak değerlendirilmesine de olanak tanımaktadır. Böylece tedavi ve bakım uygulamaları sürecinde cilt ve cilt altı katmanlarındaki değişimler tekrarlanan analizler ile takip edilebilmektedir.

  Cilt analizi sonrasında uygulanan bakım ve tedavi işlemlerinin sonuçları ve etkinlikleri her kişide ve cilt tipinde aynı olumlu etkilere ve işlem başarısına sahip olamamaktadır. Bu etkinlik düşünüldüğünde uygulanan işlemlerin başarısını değerlendirmek açısından da oldukça avantajlı bilgiler aktarmaktadır.

  Cilt Analizi ile Elde Edilen Bilgiler

  Çoklu spektral bir görüntüleme ile cildin sorunlu bölgelerinin tespit edilmesi aşamasında büyük avantaj sağlayan Cilt Analizi ile cilt yüzeyinde ve cilt altı katmanlarında oluşan epidermal düzensizliklerinin ve pigmentlerin klinik ölçümünü yapmaktadır. Yaşa bağlı görülen cilt problemleri hakkında bilgi veren cilt testi ile ince yüz hatları, cilt kırışıklıkları, hiperpigmentasyon olarak adlandırılan yaş ve koyu cilt lekeleri, genişlemiş gözenek problemleri, cilt donundaki düzensizlikler, bakteriler, güneşin cilt yüzeyinde oluşturduğu hasarlar, cildin nem dengesi ve daha pek çok bilgiyi elde etmek mümkündür.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button