Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mavi Peeling

Mavi Peeling

  Mavi Peeling; Cilt yenileme ve bir cilt bakım prosedürü olan Mavi Peeling güneş hasarlarının yol açtığı leke, kırışıklık gibi şikayetlerle hassas ve sorunlu cilt tiplerinde uygulanan etkili bir peeling yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Mavi Peel Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkinlikleri ve Özellikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Peeling, cildin en üst tabakasındaki ölü tabakanın farklı kimyasalların konsantrasyonu soyulduğu bir işlemdir. Cildin ölü ve yaşlı hücrelerden arındırılarak yenilenmesini sağlayan bu işlem, dokunun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getirerek hasarlı dokunun yerine taze ve sağlıklı cilt yüzeyini ortaya çıkararak etkinliğini göstermektedir.

  Peeling uygulamaları içerisinde yerini alan ve bir cilt yenileme tedavisi olarak kullanılan Mavi Peeling, yaşlılık ve güneş lekeleri, akne ve sivilce lekeleri, cilt kırışıklıkları ve cildin yüzeyel hasarlarında kullanılan masksimum sonuçlar veren bir kimyasal soyma uygulamasıdır.

  Mavi Peeling

  Orta dereceli soyma etkisine sahip olan mavi peeling işlemi öncesinde cilt analizinin yapılması, cilt problemlerinin tespit edilmesi ve cilt kalitesinin incelenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, seanslık kür şeklinde uygulanan tedavinin seans sayısının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cilt lekesi, pigmentasyon sorunları, iz, kuruluk ve kırışıklık problemlerinde üstün etkilere sahip peeling uygulaması hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Mavi Peeling fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kimyasal Peeling
  BENZER TEDAVİLER
  Kimyasal Peeling
  Kimyasal Peeling cildin daha canlı ve parlak bir görünüm kazanması için kimyasal solüsyonlar aracılığı ile cilt yüzeyine uygulanan derin soyma işlemidir.

  Mavi Peeling Nasıl Uygulanır

  Mavi Peeling salisilik bazlı içeriğe sahiptir. Bu nedenle orta dereceli soymalarda etkilidir. Uygulama öncesinde yapılan cilt analizine göre seanslık kürler belirlenmektedir. Bunun ardından fırça ya da pamuk uçlu aplikatör yardımı ile uygulama bölgesine sürülmektedir.

  Bekleme süresi cilt problemine ve uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekte olup, ilk seansın süresi fazla olabilmektedir. Seans süresinin bitmesi ile peeling cilt yüzeyinden temizlenmektedir. Temizleme işleminin ardından cildin nem dengesinin sağlanabilmesi için nemlendirici ile yoğun bir mesaj yapılarak işlem sonlandırılmaktadır.

  Kimler Mavi Peeling Yaptırabilir?

  Mavi peel akne ve sivilce tedavilerine olumlu yanıtlar veren bir soyma işlemidir. Bununla birlikte orta dereceli sivilce izi ve skar izi tedavilerinde, cilt lekelerinde ve kırışıklık tedavilerinde de başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada cildinde homojen bir görünüm elde etmek, parlak, sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Ancak tedavi bölgesinde aktif enfeksiyon olan kişilere uygulanmamaktadır.

  Mavi Peeling Sonrası Görülen Etkiler

  Mavi Peeling, ilk seanstan itibaren etkisini gösteren ve maksimum etkilere sahip bir cilt tedavisi yöntemidir. Özellikle güneş hasarları sonrasında cilt yüzeyinde ortaya çıkan lekelerin, kurulukların ve cilt tonusu kabalaşmalarının çözümlenmesini sağlamaktadır. Özellikle derin cilt lekelerinde orta dereceli soyma işlemi ile onarım başlattığı için leke sorunun renk tonunu cilt beyazlatma etkisi ile eşitleyerek ortadan kaldırmaktadır.

  Uygulama sonrasında gözenekleri sıkıştırmaktadır. Bununla birlikte cilt dokusu üzerinde rejenerasyon sürecini başlattığı için sivilce ve akne sorunlarının da hafifletilmesinde rol oynamaktadır. İlk seans sonrasında ise; temiz, canlı ve parlak bir cilt dokusu dikkat çekmektedir.

  Mavi Peling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Peeling tedavilerinde olduğu gibi Mavi Peeling işlemi sonrasında da cilt hassasiyetinin artmaması ve cilt lekelerinin oluşmaması için güneş ışınlarından korunmak gerekmektedir. Sosyal ve profesyonel hayatı aksatmadan güneş koruyucu kremler ile cilt yüzeyinin korunması önerilmektedir. Bununla birlikte hassas cilt dokusu üzerine kozmetik ürünleri sürülerek ya da kese gibi uygulamalar yapılmamasına özen gösterilmelidir.

  Mavi Peeling Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

  Mavi peel orta dereceli bir cilt soyma işlemi olduğu için işlemden sonra özellikle ilk seans sonunda hafif soyulmaya eşlik eden bir kızarıklık görülebilmektedir. Bu etkiler tedavi sonrasında görülmesi beklenen ve istenilen durumlardır. Enfeksiyon, yara izi oluşma ve komplikasyon riski gibi yan etkilere sahip değildir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mavi Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button