Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı Terleme Tedavisi; Botulinum toksinin tedavi edici özelliğinden yararlanılan Aşırı Terleme Tedavisi estetik ve hijyen sorunlarına yol açan aşırı terleme sorunun ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan bir enjeksiyon işlemi olup, klinik değerlendirme ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Botoksun Aşırı Terlemedeki Etkileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sosyal hayatı derinden etkileyen ve kişilerin kendilerine olan güvenlerini yerle bir eden aşırı terleme problemi, kozmetik ürünler ile geçici olarak kontrol altına alınsa da muhakkak bir tedavi uygulanması gereken bir problemdir.

  Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı Terleme Tedavisi, özellikle yaz aylarında çok daha yoğun bir şekilde terleme müsait olan mevsimlerde kişilerin hem sosyal hayatları hem de hijyenleri için oldukça önemlidir. Vücudun her bir metrekaresi için bir mililitre terlenmesi, normal olan terleme miktarıdır. Hiperhidroz yani aşırı terleme problemi olan kişilerde ise bu durum yaklaşık 40 mililitre kadar terleme demektir.

  Tıbbi bir problem olan Hiperhidroz sorunu için kliniğimizde aşırı terleme tedavisi uygulanmaktadır. Siz de ücretsiz ilk muayeneden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki iletişim formunu doldurarak Aşırı Terleme Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve uygun olan ilk tarihe randevunuzu alabilirsiniz.

  Botoks ile Migren Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Botoks ile Migren Tedavisi
  Botoks ile Migren Tedavisi, şiddetli migren ataklarına neden olan sinir hücrelerinin botoks maddesi ile bloke edilmesini sağlayan bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı terleme problemi ile karşı karşıya kalan kişilerde daha el, ayak ve koltuk altı gibi bölgelerde daha yoğun bir terleme görülmektedir. Bu bölgelerde uygulanan terleme tedavilerinin sayısı oldukça az olmakta olup, bu kapsamda en etkili tedavi yöntemi botoks tedavisi olmaktadır. Ter bezlerinin çalışmasını sağlayan sinir sistemlerinin işlevini durduran bu yöntemde, hem erkek hem de kadınlar uzun süre boyunca aşırı terleme problemi yaşamamaktadır. Böylelikle hem hijyenlerini daha rahat sağlayabilmekte hem de artık sosyal yaşamlarında kendilerine olan güvenleri çok daha yüksek olmaktadır.

  Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Aşırı Terleme Tedavisi kapsamında uygulanan botoks işlemi, hem erkek hem de kadınlara uygulanabilen ve son derece kısa bir süre içerisinde konforlu bir alanda uygulanmaktadır. İlk olarak terleme probleminin aşırı olduğu bölgeler tespit edilmektedir.

  Çok fazla bir acı ya da ağrı yaşanmamasına rağmen yine de işleme başlamadan 15 dakika önce işlem yapılacak olan bölgeye anestezik özelliği olan kremler uygulanmaktadır. Böylelikle kişilerin işlem boyunca hiçbir şey hissetmeyerek tedavilerini bitirmeleri sağlanmaktadır.

  Uyuşmanın gerçekleşmesi durumunda ise, ince uçlu iğneler yardımı ile botoks maddesi sorunlu olan bölgeye enjekte edilmektedir. Oldukça kısa süren işlem sonrasında kişi normal hayatına hemen dönebilmektedir. Kalıcı bir tedavi olmadığı için de 6 ayda bir olacak şekilde düzenli periyotlarla yenilenmesi gerekmektedir.

  Aşırı Terleme Botoks Tedavisinin Etkisi

  Aşırı Terleme Tedavisi içerisinde uygulanan botoks tedavisi, cerrahi bir müdahale olmadığı gibi yaşanan terleme probleminin geçici bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayan etkin bir tedavi yöntemidir.

  Ter bezlerinin aktif olarak çalışmasını sağlayan sempatik sinirlerin çalışması, botoks içerisinde yer alan bazı maddeler sayesinde geçici olarak ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede hem kişilerin aşırı terleme problemi ortadan kalkar hem de özellikle terlemeye bağlı olarak meydana gelen kötü koku sorununun da yaşanmaması sağlanmaktadır.

  Botoks tedavisi, genellikle 1 yıla kadar etkinliğini sürdürmeye devam etse de 6 ayda bir düzenli olarak kontrole gitmenin faydası vardır. Herkesin cilt yapısı ve yaşadığı sorunun şiddeti farklı olabileceğinden çoğu kişide 6 ayda bir botoks yenileme işlemi uygulanabilmektedir.

  Botoks Tedavisinin Yan Etkileri

  Aşırı terleme sorununda sıklıkla uygulanan botoks tedavisi, doğru ve uygun koşullar altında uygulanması durumunda herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Fakat uygulanan botoksun içerisindeki maddeler, kimi bünyede farklı yan etkilere sebep olabilmektedir.

  Bu kapsamda en yaygın olarak görülen yan etki ise birkaç gün içerisinde geçen ve şiddetli olmayan ağrılardır. Genellikle işlem yapılan bölgede görülen bu ağrılar dayanılmayacak kadar şiddetli ya da günlerce süren ağrılar değildir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button