Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Nefertiti Botoks

Nefertiti Botoks

  Nefertiti Botoks; Boyun gençleştirme botoksu olarak da adlandırılan Nefertiti Botoks çene ve boyun hattındaki cilt problemlerinin giderilmesini sağlayarak cilt gençleştirme etkisi ortaya çıkaran bir botoks enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi, enjeksiyon alanlarının belirlenmesi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Nefertiti Nedir? Boyun Gençleştirme Etkisi Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde en popüler işlem olan botoks tedavisi hem cilt gençleştirme hem de antiaging etkileri sayesinde kadınlar ve erkekler tarafından güvenle tercih edilmektedir. İç ve dış pek çok faktörün etkileri ile deforme olan cilt kırışıklıklarının, elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin giderilmesi amacı ile sıklıkla başvurulan botoks enjeksiyonları boyun gençleştirme tedavilerinde de kullanılmaktadır.

  Nefertiti Botoks ya da Boyun Gençleştirme Botoksu olarak da adlandırılan bu tedavi, çenenin şekillendirilmesi, çene – gıdı – boyun hattının yukarı kaldırılarak toparlanması ve mimik kaslarından kaynaklı oluşan cilt kırışıklıkların giderilmesinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kırışıklıkları açarak sıkı ve formda bir görünüm oluşturan bu botoks tedavisi ile yaşlanmayı durdurmak ve geciktirmek mümkündür.

  Nefertiti Botoks

  Boyun ve çene bölgesindeki tüm cilt problemlerini hedef alarak yaşlanma ile birlikte gelişen deformasyonlara çözüm üreten nefertiti botoksu öncesinde cilt analizinin yapılması ve analiz sonrasında elde edilen verilen doğrultusunda enjeksiyon alanlarının ve kullanılacak botoks dozunun belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Boyun estetiği ameliyatlarının komplikasyonlarını ve risklerini ortadan kaldıran botoks enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Nefertiti Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulanan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Boyun Dekolte Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Boyun Dekolte Botoksu
  Boyun Dekolte Botoksu boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların, gevşemelerin ve hacim kayıplarının azaltılması için uygulanan botoks enjeksiyonudur.

  Nefertiti Botoks Nedir?

  Nefertiti Botoks bir lift tekniğidir. Boyun ve çene hattının gençleştirilmesi için gerçekleştirilen bu işlem enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen ameliyatsız estetik uygulamadır. Botulinum toksin A tipinin kullanıldığı botoks boyun bölgesindeki yaşlanma ile oluşan deformasyonların azaltılması ya da yumuşatılması amacı ile uygulanmaktadır.

  Nefertiti Botoks Nasıl Yapılır?

  Nefertiti Botoks öncesinde yapılan cilt analizi ile cilt kalitesi değerlendirilken; muayene esnasında boyun ve çene hattındaki sarkmalar, çene konturundaki bozulmalar ve silikleşmeler incelenmektedir. Daha sonrasında boyun bölgesindeki bantlar yani platisma kasının gelişimine bakılmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler sonrasında da enjeksiyon alanlarına ve botulinum toksinin oranına karar verilmektedir.

  Gerekli tüm değerlendirmelerin yapılmasının ardından cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek makyaj ve kir kalıntılarından arındırılmaktadır. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşma elde edilmektedir. Çene kenarlarından boyun bölgesine kadar olan hatlardan platisma kasının olduğu belirli alanlara botoks enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir. İnce uçlu iğneler veya kanüller ile küçük dozlar halinde gerçekleştirilen Nefertiti Botoks işlemi ortalama 15 ila 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmış olmaktadır.

  Nefertiti Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Boyun ve çene hattındaki platisma kası yanakların ve gıdının alt kısımlarını aşağı doğru çekmektedir. Bu aşağı çekme eğilimi boyun bölgesinde kırışıklıklara ve sarkmalara yol açmaktadır. Platisma kasına yapılan botoks enjeksiyonu sonrasında platisma kası gevşediği için yanaklarda ve boyun hattında yukarı toplanma yani lift etkisi ortaya çıkmaktadır. İşlemden hemen sonra ilk etkileri görmek mümkün değildir. Botoksun enjekte edildiği alandaki etkisini maksimum seviyeye çıkarması ortalama 4 ila 7 günü bulmaktadır. Bu sürenin sonunda lift etkisi gözlemlenebilmektedir.

  Nefertiti Botoks Etki Süresi

  Dermal enjeksiyon yöntemi olan botoks tedavileri kalıcı uygulamalar değildir. Tüm botoks tedavileri gibi tekrarlanabilir özelliğe sahip olan Nefertiti Botoks işleminin etkinliği de ortalama olarak 6 ila 9 ay arasında değişmektedir. Bu süre kullanılan doz miktarına, botoks maddesinin özelliklerine, yaşa, cilt kalitesine ve mimik kullanım sıklığına bağlı olarak değişmekle birlikte etki süresi boyunca istenilen gerginlik ve kontur hattı devam etmektedir.

  İşlem sonrasında elde edilen estetik görünümün sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonrasında işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca botoks enjeksiyonunun düzenli olarak tekrar edilmesi etki süresinin uzamasına ve görünümün etkinlik süresi sonunda dahi daha iyi olmasına yardımcı olmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Nefertiti Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button