Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Burun Botoksu

Burun Botoksu

  Burun Botoksu; Ameliyatsız Burun Estetiği prosedürü olan Burun Botoksu burun kanatları, burun ucu ve sırtındaki problemlerinin ve bozuklukların botoksla düzeltilmesi amacıyla uygulanan enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Burun Botoks Tedavisi Nasıl Uygulanır? Özellikleri ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri içerisinde kullanılmakta olan Burun Botoksu, burun küçültme ve fonksiyon dışında kalan diğer şekil bozukluklarında uygulanabilen bir enjeksiyon uygulamasıdır. Bunun dışında yaşlanma ve yerçekimi etkisi ile burun üzeri ve burun kenarlarında belirginleşen çizgilerin de giderilmesi amacı ile uygulanabilmektedir.

  Profil düzeltme işlemlerine olanak sunan botoks enjeksiyonu özellikle konuşma esnasında haraketli olan burun kaslarına yönelik yapılan bir işlemdir. Genel olarak aktif bir şekilde mimik hareketleri içerisinde bulunmayan bu kaslara yapılan botoks enjeksiyonu sonrasında özellikle gülme esnasında burun kanatlarının genişlemesi gibi estetik problemler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Burun Botoksu

  Cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan yalnızca ince uçlu iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen botoks enjeksiyonu öncesinde burun ve burun dokusuna ait problemlerin teşhis edilmesi ve uygun enjeksiyon alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla kullanılmakta olan botoks maddesi ve burun botoks tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Burun Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Botoksu
  Çene Botoksu ince uçlu iğneler yardımı ile botoks maddesinin cilt altı massetter kasına enjekte edilmesi esasına dayanan medikal estetik bir uygulamadır.

  Burun Botoksu Nasıl Yapılır?

  Burun Botoksu, botoks maddesinin ince uçlu iğneler araçlığı ile enjekte edildiği bir uygulamadır. Uygulama öncesinde iğne girişlerinden kaynaklanacak acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi amacı ile burun ve çevresine lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ön kontrol esnasında belirlenen dozlarda ve probleme uygun belirlenen enjeksiyon alanlarından botoks maddesi cilt altına iletilmektedir. Ortalama 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan enjeksiyon işlemi sonrasında da uygulama sonlandırılmaktadır.

  Kimler Burun Botoksu Yaptırabilir?

  Burun botoks tedavisi burun estetiği ameliyatlarına ihtiyaç duyulan; burun yapısı problemleri, burun kemiği eğrilikleri, burun kıkırdak ya da kemik yapısına bağlı olarak ortaya çıkan solunum problemleri olan kişilere uygulanabilen bir işlem değildir. Ayrıca burun ameliyatı olmuş kişilere de botoks işlemi uygulanamamaktadır. Bu tablo dışında kalan burun dokusunda problem olan tüm kadın ve erkekler rahatlıkla yaptırabilmektedir.

  Burun Botoksu Sonrası Görülen Etkiler

  Burun Botoksu işleminde botoks maddesinin cilt tedavilerinde de kullanılmasına neden olan etki mekanizmasından yararlanılmaktadır. Yani bu işlem, burun ucundaki hareketliliğe yol açan kasların geçici olarak bloke edilmesi ve fonksiyon dışı kalması amacı ile uygulanmaktadır.

  İşlemden hemen sonra kırışıklık, burun ucu düşüklüğü, ince çizgi ve burun deliklerindeki istemsiz genişleme problemlerinde başarılı bir şekilde etkinliğini gösterirken; fonksiyon dışı kalan kaslar sayesinde kırışıklıkların ve ince çizgilerin de derinleşmesinin önüne geçmektedir.

  Özellikle burun ucu düşüklüğü problemlerinde burnun ortalama 1 ila 2 cm yukarı kalkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ilk etkileri enjeksiyon işlemi sonrasında direkt olarak görmek mümkündür. Ancak botoks uygulamasının maksimum etkileri ortalama 4 ila 6 gün içerisinde kendini göstermektedir. Bu süre sonrasında burun istenilen şekli alarak düzgün konturlu bir burun görünümü elde edilmektedir.

  Burun Botoksu Kalıcılık Süres

  Cilt altına enjekte edilerek uygulanan botoks tedavileri kalıcı etkilere sahip bir işlem değildir. Botoks maddesinin diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi Burun Botoksu işleminde de uygulama bölgesine ve kullanılan dozuna bağlı olarak bir etkinlik süresi bulunmaktadır. Burun botoks tedavisinin etkinlik süresinin 4 ila 8 ay olduğunu ifade etmek mümkündür. Bu süre sonrasında işlemden elde edilen olumlu etkilerin sürdürülebilmesi amacı ile botoks enjeksiyonunun tekrarlanması önerilmektedir.

  Burun Botoksu Yan Etkileri

  Burun estetiği uygulamaları içerisinde alternatif işlem olarak tercih edilen botoks tedavisi, yan etki ve komplikasyon riski en düşük işlemdir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Burun Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button