Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Botoks ile Migren Tedavisi

Botoks ile Migren Tedavisi

  Botoks ile Migren Tedavisi; Botulinum toksinin tedavi edici özelliğinden yararlanılan Botoks ile Migren Tedavisi şiddetli migren ataklarına neden olan sinir hücrelerinin botoks ile bloke edilmesini sağlayan bir enjeksiyon uygulaması olup, klinik değerlendirme ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesinde önce merak edilen Botoksun Migren ile Tedavisi Nasıl Yapılır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Migren, günümüz koşullarında hemen herkeste görülen bir baş ağrısı çeşididir. Baş ağrıları, toplamda 14 ana sınıf hâlinde kategorileştirildiği gibi, migren ağrıları bu kategoriler arasında yer alan ve başka hiçbir hastalıkla ilgili olmayan “Primer Baş Ağrıları” olarak tanımlanmaktadır. Nedeni bilinmeyen ve sadece baş ağrısı şeklinde kendini göstermektedir.

  Botoks ile Migren Tedavisi

  Kişinin yaşam kalitesini düşüren, sosyal hayatından koparan ve oldukça can sıkıcı bir hâle sokan migren ağrılarının tedavisinde kullanılan Botoks ile Migren Tedavisi öncesinde kliniğimizi ücretsiz muayenemizden yararlanarak ziyaret edip, hastalığa ilişkin ön kontrolün gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca iletişim formunu doldurarak Botoks ile Migren Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve ücretsiz ön muayene için uygun tarih için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Koltukaltı Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Koltukaltı Botoksu
  Koltukaltı Botoksu aşırı terleme problemine yol açan ter bezlerinin botoks enjeksiyonuyla bloke edilmesini sağlayan oldukça güvenli enjeksiyon işlemidir.

  Migren Ağrısında Botoks Nasıl Uygulanır?

  Migren ağrılarında uygulanan botoks tedavisi işlemi, bir enjeksiyon uygulamasıdır. Şakaklar, alın bölgesi, omuzlar ve boyun bölgesi başta olmak üzere 31 farklı cilt altındaki bölgeye uygulanabilmektedir. Bu işlem, ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  İlk kez uygulama yapıldığında, ilk yıl içerisinde 3 aylık periyotlar hâlinde işlem tekrarlanabilir. Bir yılın sonunda ise belirli periyotlarda yapılan kontroller eşliğinde gerekmesi durumunda botoks işlemi yenilenebilir. İlk işlem sonrasında herhangi bir etki görmeyen kişilere 2 enjeksiyon uygulaması daha yapılmaktadır. Toplamda 3 botoks uygulamasında bile etki görmeyen kronik migren hastaları için daha farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

  Yapılan işlemden sonra, uygulanan botoks maddesinin bölgenin başka alanlarına yayılmaması için işlem sonrasını takip eden ilk birkaç saat boyunca işlem gören bölgeye darbe alınmaması ve baş bölgesinin aşağı doğru sarkıtılmaması gerekmektedir. Yine aynı şekilde işlemden sonra ilk 2-3 saat çok sıcak ya da çok soğuk su ile duş alınmaması da önerilmektedir.

  Botoks ile Migren Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Sürekli ve şiddetli olarak migren atakları geçiren kişiler için genellikle ilaç ve iğne tedavisi uygulanmakta olup, bu tedavi yöntemlerinin hiçbir etki göstermemesi son derece can sıkıcı ve bir o kadar da ağrılı bir süreç olmaktadır. Yaşanan bu ağrılar, yalnızca biyolojik olarak değil ilerleyen zamanlarda artık psikolojik olarak da rahatsız etmeye başlamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı da Botoks ile Migren Tedavisi hamileler, emzirme döneminde olan kişiler ve küçük çocuklar dışında hemen herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

  Botoks Tedavisinin Migren Ağrıları Üzerindeki Etkisi

  Yapılan tedavinin etkisinin görülmesi için ortalama olarak 4 ile 10 gün beklenmesi gerekebilir. Bu sürenin sonunda etkisini tam anlamı ile gösteren botoks tedavisi, bilimsel olarak da kanıtlanmış olan bir tedavi yöntemidir.

  Migren ağrısına sebep olabilecek tüm kimyasal iletilerin botoks içerisindeki madde ile bloke edilmesi temeline dayanmaktadır. Bu sebeple de tek bir seansta bile yaşanan ağrıların sıklığı ve şiddeti de azalmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Botoks ile Migren Tedavisi kapsamında yalnızca ağrıya sebep olan kimyasal iletilerin bloke edilmesi değil aynı zamanda bu ağrılar ile birlikte kullanılan ilaçlara olan bağımlılığın da önüne geçilmektedir.

  Botoks ile Migren Tedavisi Yan Etkileri

  Botoks ile Migren Tedavisi kapsamında görülen herhangi bir yan etki bulunmamaktadır. Yalnızca geçici olmak ile birlikte işlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık meydana gelebilmektedir. Bu gibi problemlerin ortaya çıkmaması için genellikle işlem öncesinde bir buz kompresi uygulanmaktadır. Yine geçici olmak ile birlikte işlem yapılan bölgede geçici olarak kas hareketlerinin esnemesi ve yüz simetrinin bozulması görülebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Botoks ile Migren Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×