Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Minimal Botoks

Minimal Botoks

  Minimal Botoks; Baby Botoks olarak da adlandırılan Minimal Botoks mimik kaslarının aşırı kullanımı ile oluşan kırışıklıkların geciktirilmesi amacı ile düşük dozlarda uygulanan botoks enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi öncesinde merak edilen Minimal Yüz Botoksu Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Mimik kullanımları, yaşın ilerlemesi, genetik ve çevresel faktörler sonrasında cilt ve cilt altı dokusunda deformasyonlar oluşmakta ve deformasyonlar cilt yüzeyinde kendini kırışıklık olarak göstermektedir. Genellikle göz çevresinde, kaş arasında, burun kökünde ve dudak üstünde kendini gösteren bu cilt kırışıklıkları yüz gençleştirme ya da antiaging tedaviler ile geciktirilebilmektedir.

  Kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olan cilt kırışıklıkları medikal estetik alanda sıklıkla tercih edilmekte olan botoks uygulamaları ile pratik bir şekilde giderilebilmektedir. Uygun dozlarda ve uygun bölgelere yapıldığında ifadede donukluk oluşturmadan istenilen başarılı etkinin elde edilmesine olanak sunan bu botoks enjeksiyonlarında en çok tercih edilen işlem ise Minimal Botoks enjeksiyonudur.

  Minimal Botoks

  Yaşlılık belirtilerinin ve etkilerinin geciktirilmesi amacı ile tercih edilmekte olan ve Önleyici Botoks olarak da adlandırılan minimal yüz botoksu öncesinde cilt analizi gerçekleştirerek cilt altı problemlerin detaylı olarak değerlendirilmesine olanak sunmak ve ideal dozlarda etkin botoks enjeksiyonunun gerçekleştirilmesini sağlamak için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Yaşlanmayı geciktirici etkisi ile hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan doğal görünümlü botoks enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talep etmek ya da Minimal Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Baby Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Baby Botoks
  Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemidir.

  Minimal Botoks Nedir?

  Önleyici botoks olarak da adlandırılan Minimal Botoks, herhangi bir mimik kaybına yol açmadan dinamik görünümün ve ifadenin korunmasını sağlayacak dozlarda botoksun cilt altına iletilmesi prosedürüne sahip bir işlemdir. Genel olarak yaşlılık etkilerinin geciktirilmesini sağlamak amacı ile uygulanan bu işlem, cilt yüzeyinde çok fazla kırışıklığı bulunmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

  Minimal Botoks Nasıl Uygulanır?

  Minimal Botoks enjeksiyonu ince uçlu iğneler aracılığı ile uygulanan bir enjeksiyon işlemidir. İşlemin uygulama basamakları bulunmaktadır. İlk olarak klinik muayene ve cilt analizi gerçekleştirilmektedir. Cilt görüntüleme sistemleri ile yapılan bu cilt analizi sonrasında elde edilen veriler ışığında cilt problemleri derinlemesine teşhis ve tespit edilmektedir. Daha sonrasında uygulanacak botoks miktarı ve enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  İkinci aşamada cildin kir ve kozmetiklerden arındırılması gerekmektedir. Solüsyonlar kullanılarak cilt yüzeyi temizlenmekte ve enjeksiyon alanlarına lokal anastezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile ince uçlu iğneler kullanılarak kırışıklıkların oluşmasına neden olan ya da olabilecek kaslar üzerine minimal dozlarda botoks enjekte edilmektedir.

  Sonrası Görülen Etkileri ve Kalıcılık Süresi

  Minimal Botoks kalıcı etkilere sahip olan bir işlem değildir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu işlem yaklaşık olarak 3 ila 6 ay arasında bir etkinliğe sahiptir. Mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda oluşan cilt kırışıklıklarını kasların hareketliliğini bloke etme etkisi ile yavaşlattığı için tedaviden beklenilen etkilerin sürdürülebilmesi için işlemin bu etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması önerilmektedir. Ayrıca tedavinin etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması ile birlikte işlemin kalıcılığı da paralel olarak artış göstermektedir. Düzenli olarak yapılan botoks enjeksiyonlarında maksimum kalıcı etki ile cilt gençleştirme etkisini elde etmek mümkündür.

  Kimler Minimal Botoks Yaptırabilir?

  Emziren anne ve hamileler dışında tüm kadın ve erkeklerin yaptırabileceği bir işlemdir. Yaşlılık belirtilerinin ve cilt yaşlanmasının önlenmesi amacı ile uygulandığında için genellikle 25 ya da 30 yaş sonrasında tercih edilmektedir.

  Minimal Botoks Yan Etkileri Var Mıdır?

  Minimal Botoks enjeksiyonu oldukça pratik ve hızlı işlem prosedürüne sahiptir. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmamaktadır. Ancak uygulamadan sonra enjeksiyon giriş bölgelerinde morarma, kızarıklık ve şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler olarak ifade edilebilmektedir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Minimal Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button