Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Baby Botoks

Baby Botoks

  Baby Botoks; Minimal Botoks olarak da adlandırılan Baby Botoks cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kasların tümünü bloke etmeden yüzün genel ifadesini koruyan minimal bir botoks enjeksiyonu işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Baby Botoks Nedir? Özellikleri Nelerdir? Kalıcılığı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız estetik uygulamalar içerisinde etkili ve güvenli bir tedavi yöntemi olarak uygulanan botoks enjeksiyonu, cilt yüzeyinde yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklık, ince çizgi, hacim kaybı, çökme ve sarkma gibi problemlerin hafifletilmesi, ortadan kaldırılması ve geciktirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Botoks uygulamaları içerisinde yapılan Baby Botoks işlemi, cilt yüzeyinde kendini gösteren deformasyonların hafifletilmesi aşamasında kas haraketlerinin bloke edilmesine bağlı mimikleri kısıtlamayan ve donuk ifade ortaya çıkarmayan bir teknik içermektedir.

  Baby Botoks

  Az dozlarda ve düşük etkiler ile cilt problemlerini iyileştiren bu uygulama ile yüz kaslarının doğal hareketleri korunmaktadır. Böylece mimik kaslarının kullanımı sırasında oluşan cilt problemleri dışındaki kırışıklık ve ince çizgileri önleyerek yaşlanmaya karşı önlem alınmasına olanak sunmaktadır.

  Düşük ve minimal dozlar kullanılarak kasları gevşetme, kırışıklıkları azaltma ve cilt problemlerini önleme etkilerine sahip olan baby botox uygulaması öncesinde cilt analizinin yapılması, enjeksiyon bölgelerinin tespit edilmesi ve kullanılacak dozların belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kırışıklık tedavisi içerisinde kullanılmakta olan botoks enjeksiyonu hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Baby Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kırışıklık Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Kırışıklık Tedavileri
  Kırışıklık Tedavileri, yaşlanma ile yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve ince çizgi probleminin botoks maddesi ile giderilmesi tedavilerini kapsamaktadır.

  Baby Botoks Nasıl Yapılır?

  Baby Botoks, genel botoks tedavilerinin dışında farklı uygulama tekniğine sahip bir işlemdir. Bu işlemde her kasa botoks enjekte edilmemekte kasların bloke edilmesinden kaynaklanan ifadesiz görümünüm önüne geçilmektedir. Ayrıca minimal dozlar ile kırışıklıkların açılması ve önlenmesi sağlanmaktadır.

  Klasik botoks uygulamalarına kıyasla farklı işlem tekniğine sahip olan tedavi öncesinde, doğal görünümün korunması açısından cilt analizleri yapılmaktadır. Bu analiz doğrultusunda özelleştirilmiş işlem planı oluşturulmakta ve enjeksiyon alanlarına karar verilmektedir.

  Dinamik yüz kaslarının gevşetilmesi amacı ile yapılan bu işlem öncesinde uygulama bölgeleri lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında 15 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde ince uçlu iğneler aracılığı ile az miktarlarda ve düşük dozlarda botilinum toksini cilt altına enjekte edilmektedir.

  Kimler Baby Botoks Yaptırabilir?

  Baby botox uygulaması genel olarak yaşlanma belirtilerini hafifletmek ya da geciktirmek amacı ile uygulanmaktadır. Bu kapsamda doğal görünümünü ve ifadesini korumak isterken yaşanma ile birlikte gelen cilt problemlerini de geciktirmek isteyen tüm kadın ve erkekler Baby Botoks yaptırabilirler.

  Baby Botoks Sonrası Görülen Etkiler

  Baby Botoks işleminin temel amacı düşük dozlarda ve az miktarlarda toksin ile kasların gevşetilmesini sağlamak ve bu gevşeme ile cilt yüzeyinde oluşabilecek kırışıklık, ince çizgi ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerinin oluşumunu engellemektedir. Bu nedenle tedavinin ilk etkilerini işlemden sonra hemen görmek mümkün değildir. Tedavinin etkileri ortalama 2 ila 3 gün sonrasında belirginleşmektedir.

  Botoks enjeksiyonu genel olarak yüzün doğal görünümünü korurken; kaş arasındaki ince çizgileri, mimik kaslarının aşırı kullanımı sonrasında ortaya çıkan kaz ayakları ve alın bölgesindeki yatay çizgilerin oluşumunu geciktirmektedir. Bununla birlikte ilk etkilerin görülmesi ile cilt yüzeyinde oluşmuş kırışıklıklar her geçen gün açılarak daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm almaktadır.

  Baby Botoks Kalıcılık Süresi

  Botoks kalıcı bir uygulama olmamakla birlikte tekrarlanabilir özelliğe sahip bir işlemdir. Bu nedenle tedaviden sonra görülen etkilerin sürdürülebilmesi ve tedavinin etkinliğinin arttırılması için işlemin belirli periyotlar ile tekrarlanması önerilmektedir. İşlemin etkinlik süresi ise kişiden kişiye, kullanılan doza ve uygulama bölgelerine göre değişiklik göstermektedir.

  Baby Botoks Yan Etikleri Var Mıdır?

  Ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisi olarak da adlandırılabilen bu işlem sonrasında herhangi bir yan etki ya da komplikasyon riski bulunmamaktadır. Bazı durumlarda enjeksiyon alanlarında kızarıklık görülebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen bir durum olup; ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Baby Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button