Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi; Lazerin cilt katmanlarındaki olumlu etkilerinden yararlanıldığı Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sivilcelerin neden olduğu lekelerin lazer ışınıyla ortadan kaldırılmasına sağlamak amacıyla uygulanan bir cilt tedavisi prosedürü olup, cilt analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Lazer ile Sivilce Tedavisi Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Sivilceler özellikle ergenlik döneminde hemen herkesin yaşamış olduğu bir cilt problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki çoğu kişide sivilce oluşumu oldukça yoğun olduğundan bu konuda tedavi gören birçok kişide bulunmaktadır. Ergenlik dönemi sonrası giderek azalan sivilceler, maalesef geride izler bırakabilmektedir. Sivilce sonrası özellikle yüz bölümünde kalan izler, kişilerin sosyal hayatlarını da olumsuz etkilemektedir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilcenin yapısı, derinliği ve ne derece yaygın olduğu sonrasında kalacak izlerler de bağlantılıdır. Şayet sivilceler yüzeyel bir şekilde oluşmuşsa, ardından ciltte görülen sivilc izleri kırmızı veya kahverenginde olmaktadır. Deride hafif bir şekilde çöküntüye sebep olan yüzeyel sivilcelerin tedavisi yüksek oranda olumlu yanıt vermektedir. Fakat derin sivilce izlerinde, derinin en alt tabakaları da etkilenmiş olacaktır. Ciltte oldukça belirgin çukurlar oluşmasına neden olurlar. Renkleri kırmızı, kahve veya deri renginde olabilmektedir.

  Akne Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Akne Tedavisi
  Lazerle Akne Tedavisi cilt üzerinde oluşan aknelerin kontrol altına alınarak ilerlemesini önleyen ve akne izlerinde etkili olan bir cilt tedavisidir.

  Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilce ve sivilce izi tedavisinde pek çok tedavi metodu uygulanmaktadır. Fakat içlerinde en etkili olan yöntem Lazerle Sivilce İzi Tedavisi yöntemidir. Lazer ışınları sayesinde cilt altına iletilen 50-60 derecelik atımlar ile ciltte kolajen liflerin kısalması sağlanmaktadır. Bu sayede cilt germe etkisi ile oluşan sivilce izlerinin yol açtığı çukurlukların yok olması sağlanır. Lazer ışınları sonrası ciltteki kolajen yapımı tetiklenerek artması ve cildin kendi kendini yenileyerek izlerin azalması sağlanmaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazer ile sivilce izi tedavisi için ücretsiz ön muayene ile ön kontrolden geçerek, sivilce izlerinin derinliği ve tedavinin seans süreleri hakkında hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Lazerle Sivilce İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

  Son yıllarda Lazer ile cilt tedavileri en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazer tedavisi oldukça etkin ve başarılı sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir. Özellikle yüz gençleştirme alanında sıkça tercih edilen lazer yöntemi, cilde uygulanan ışınlar sayesinde belli bir derinliğine ulaşarak cildin üst katmanlarını buharlaştırır ve cildin kendi kendini yenileme mekanizmasını aktif hale getirir. Bu sayede cilt hem kendini yenileyecek hem de cilt üzerinde var olan iz veya leke gibi tüm sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Kliniğimizde ücretsiz ön muayene sırasında yapılan ön kontrolde, kişilerin cilt tipi ve sivilce izlerinin derinliği belirlenerek tedavi planlaması oluşturulmaktadır. İşleme başlanmadan önce, kişilerin sivilcelerinin yer aldığı bölgeye anestezi krem uygulanmaktadır. Bu sayede işlem sırasında ağrı veya acı hissedilmesinin önüne geçilmiş olacaktır.

  Ayrıca işlem sırasında uygulana soğuk hava ile de hem cildin hasar görmesi engellenmekte hem de oldukça konforlu bir tedavi süreci gerçekleşmiş olmaktadır. Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sivilcelerin yoğunluğu ve derinliğe bağlı olarak değişmekte olup, genelde 20-30 dakika süren bir işlemdir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Sonrası Süreç

  Lazerle sivilce izi tedavisi sonrasında, kişilerin yüzlerde kızarıklık oluşması ve sıcaklık hissetmeleri normaldir. Bu yüzden genellikle tedavi sonrasında bu bölgelere soğuk uygulama yapılması tavsiye edilmektedir. Oluşan kızarıklık ve ısı artışı 3-4 saat sonra kendiliğinden geçmektedir. Tedavi sonrası ilk bir hafta içinde ciltte kabuklanma oluşabilmektedir. Oluşan kabuklanmalar yine kendi kendine dökülerek altta ki sağlıklı cilt ortaya çıkacaktır. Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cildin sürekli olarak nemlendirilmesi ve güneş ışınlarına karşı koruyucu sürülmesidir.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Seans Süre Ve Aralığı

  Sivilce yoğunluğu ve derinliği kişiden kişiye değişkenlik göstereceğinden; ön kontrol sırasında yapılan cilt analizinde, sivilcelerin yoğunluğu ve derinliği belirlenerek gerekli seans süresi belirlenmektedir. Fakat genel olarak lazerle sivilce izi tedavileri 2-4 seans sürmekte ve her seans arası yaklaşık 3-4 hafta olarak belirlenmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button