Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

  Cilt Gençleştirme; Ameliyatsız cilt tedavileri yöntemi olan Cilt Gençleştirme işlemleri cilt ve cilt altı dokularının onarılması ve hücre yenilenmesinin sağlanması amacı ile yapılan medikal estetik uygulamalar olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Yenileme ve Gençleştirme Tedavileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? ve Etkinlikleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Zaman içerisinde vücudumuzu saran cilt dokusu genetik veya sigara, güneş ışınları, makyaj malzemesi kullanımı ve diğer dış etmenlerin etkisi altında hem cildin üst tabakası olan epidermis hem de alt tabakası olan dermisin zarar görmesine neden olmaktadır. Ciltte lekelenmeler ve pürüzler oluşmaya başlamaktadır. Giderek cansızlaşan cilt yüzeyinde kırışıklık ve kuruluk meydana gelmektedir. Cilt elastikiyetini kaybederek, kolajen sentezi de azalmaktadır.

  Cilt Gençleştirme

  Ciltte meydana gelen tüm bu sorunların tedavisi Cilt Gençleştirme tedavisi altında gerçekleşmektedir. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz ve Cilt Yenileme ve Gençleştirme tedavisi altında yer alan birçok yöntem bulunmaktadır.

  Cildinize uygun yöntemin belirlenmesi ve cildin analizinin yapılabilmesi için kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak Cilt Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Antiaging Tedavileri
  BENZER TEDAVİLER
  Antiaging Tedavileri
  Antiaging Tedavileri genetik ve çevresel faktörlerin yol açtığı cilt ve cilt altı problemlerinin önlenmesi ve geciktirilmesi için yapılan uygulamalardır.

  Cilt Gençleştirme Tedavileri Nelerdir?

  Ciltte zaman içerisinde oluşan tüm sorunlar cilt gençleştirme yöntemleriyle tedavi edilebilmektedir. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Cilt Gençleştirme yöntemleri ile amaçlanan epidermal ve dermal tabakanın üst bölümünü soyarak, altta yer alan sağlıklı hücreler ile yeni bir tabakanın oluşmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kolajen liflerinin kalitesini arttırılması sağlanarak daha sıkı bir cilt yapısı oluşturulmaktadır.

  Kliniğimizde cilt yenileme alanında uyguladığımız tedaviler arasında Oksijen Terapi, Altın iğne, Kimyasal Peeling, Fraksiyonel Lazer ve Prp Tedavisi gibi yöntemler yer almaktadır.

  Oksijen Terapi İle Cilt Gençleştirme

  Yaş ilerledikçe ve çevresel faktörlerin etkisi altında cildimiz eski canlılığını ve parlaklığını kaybetmeye başlamaktadır. Genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için ise cildimizin tazeliğini koruması gerekir. Ciltte meydana gelen dolaşım bozukluğu sonucunda cildin hem besin hem de oksijen seviyesi giderek azalır. Bunun sonucunda ise kırışıklık, leke ve yorgun bir ifade meydana gelmektedir. Cildin eski canlılığı ve parlaklığı Oksijen Terapi ile geri kazandırılmaktadır.

  Oksijen terapi işlemi, içeriğinde 57 aktif maddeli kök hücreden oluşan özel bir serum ile  %98 oranında saf oksijenin birleştirilerek cilde difüzyon yöntemi kullanılarak verilmesidir. Cildin nem oranı yeniden kazandırarak ciltteki kırışıklık ve lekelerin yok olması sağlanır. Cilt eski ışıltısına kavuşur.

  Altın İğne İle Cilt Gençleştirme

  Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler ve kimyasal malzemelerden kaynaklı cilt yaşlanması meydana gelmektedir. Yaşlanma belirtileri arasında kırışıklıkla ve lekelenmeler yer almaktadır. Son zamanlarda ciltte meydana gelen bu olumsuz etkileri yok etmek için altın iğne tedavisinden yararlanılmaktadır.

  Fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları sayesinde, cildin direkt olarak altına etki ederek cildin gergin, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Altın iğne Tedavisi cilt yenileme ve gençleştirme tedavisi dışında birçok cilt sorununda uygulanmaktadır.

  Kimyasal Peeling İle Cilt Gençleştirme

  Cilt Gençleştirme alanında uygulamış olduğumuz bir diğer tedavi yöntemi Kimyasal Peeling’tir. Kimyasal Peeling yöntemi ile cildin hasar görmüş, parlaklığını ve tazeliğini kaybetmiş olan üst tabakası soyulur. Soyulan üst tabaka dökülerek, cildin alt tabakasında ki yapılanma süreci ile kolajen sentezi uyarılarak sağlıklı ve genç derinin ortaya çıkması sağlanır.

  Fraksiyonel Lazer İle Cilt Gençleştirme

  Cilt yenileme tedavisi etkili olan bir diğer yöntem Fraksiyonel Lazer uygulamasıdır. Fraksiyonel Lazer işlemi cildin epidermis ve dermis tabakalarına etki etmektedir. Lazer ışınları cilde minik sütunlar halinde gönderilerek kolajen oluşumu tetiklenmektedir. Bu sayede ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma, lekelenme ve izlerin giderilmesi sağlanmaktadır. Fraksiyonel Lazer işlemi çok az bir bölgede hasar oluşturduğundan, yan etkisi de oldukça azdır.

  Prp Tedavisi ile Cilt Gençleştirme

  Cilt gençleştirme alanında uygulanan ve son zamanlarda sıkça tercih edilen yöntemlerden biri de Prp “Platet Rich Plasma” yöntemidir. Ciltte meydana gelen ufak bir hasarda, kanda bulunan pıhtı hücreleri hasarlı bölgeye toplanarak onarım sürecini başlatmaktadır. PRP Tedavisi ile işlem öncesinde hastadan alınan 10-20 cc miktarında ki kan, santrifüj işleminden geçirildikten sonra tekrar hastaya enjekte edilir.

  İşlemin asıl amacı, ciltteki hasarlı bölgeye gerektiğinden çok daha fazla miktardaki pıhtı hücresini ileterek hızlı bir iyileşme ve onarma süreci başlatmaktır. Prp yöntemi ile ciltte oluşan kırışıklık ve sarkma gibi sorunlar ortadan kalkarken, daha sağlıklı ve parlak bir cilt ortaya çıkmaktadır.

  Cilt yenileme ve gençleştirme alanında uygulamış olduğumuz yöntemler hakkında bilgi almak, cilt analizi yaptırarak cildinize uygun tedavi yöntemini belirleyebilmek için kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Cilt Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Gençleştirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button