Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır?

PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır?

  PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır?; PRP Tedavisi, kanın trombositten zengin plazma kısmının ayrıştırılarak ince uçlu iğneler ile cilt altına enjekte edildiği oldukça güvenli bir tedavi olup, PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır? PRP Tedavisi Özellikleri ve Hangi Problemlerde Kullanılır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  PRP olarak ifade etmekte olduğumuz tedavimizin Türkçesi zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. Bu tedavi kendini kanıtlamış, birçok sıkıntıya çare olmuş ve olmaya devam etmekte olan bir tedavidir. Başta saç tedavisi ve cilt gençleştirme işlemleri için uygulanmakta olan bu tedavi yöntemi; son yıllarda farklı tedavilerde de kullanılmaya başlanmıştır.

  Tedavi sırasında hastadan yaklaşık olarak 15-20cc kan alınmakta ve bu kanlar santrifüj makinelerinde santrifüj edilmektedir. Daha sonra ise tedavi sırasında serum gibi işlemlerde kullanılmakta olan enjektörler ile derinin içine enjekte işlemleri yapılmaktadır. Tedavinin genel amacı bir noktaya gelen kan pıhtısı sayısını artırmak ve buna bağlı o bölgede kan dolaşımını artırmak olacaktır. Böylece sorunsuz bir şekilde kan dolaşımında hızlanma görüleceği için de sorunsuz bir şekilde tedavi amacına ulaşmış olacaktır.

  PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır?

  İşlem sırasında dokularınız üzerinde herhangi bir hasar oluşmayacağı için de korkmanızı gerektirecek hiçbir durum da olmamaktadır. Ayrıca dokularınıza enjekte edilen maddeler kan pıhtıları ile ilgili çalışmalar yaparak dokularınız üzerinde onarım süreçlerini hızlı bir şekilde başlatabilecektir. PRP uygulamasının amaçlarından birisi de kan pıhtı hücrelerinin sağlıklı ve diğer dokulara zarar vermeden hedef noktaya gelmesi ve taşınmasıdır. Bu kurala her zaman dikkat edilmekte ve özen gösterilmektedir.

  Hedef dokunun onarımı işlemi yapan kişi ile de doğru orantılı olmaktadır. Kişinin becerisi oldukça önemlidir. Bu nedenle sizlerde bizim uzman ekibimiz ile tanışabilir ve çalışmalarınızı o yönde geliştirebilirsiniz. Yapacağımız işlemler ile ilgili olarak birçok farklı seansı sizlere sunabileceğiz. Sizlerde bizlerle görüşme yaparak tedavinin size uygun şeklini görüntüleyebilirsiniz. Genel olarak PRP enjeksiyonu işleminden sonra bir takım serumlar elde edilmektedir. Bu serumların yoğunluğu ise insan kanından biraz daha yoğun olduğu için kanın pıhtılaşması ve dokuların onarımı daha hızlı gerçekleşebilmektedir.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri gibi vücut bölgelerine ürün ve formülasyonların ince uçlu iğnelerle enjekte edildiği bir işlemdir.

  PRP Tedavisi Özellikleri

  PRP Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır? PRP tedavisinde kullandığımız serumlar kimyasal maddelerin birleşimi ile elde edilen bir ürün değil, tamamen size ait maddelerden ortaya konmuş olan bir serumdur. Elde edilmekte olduğumuz bu serumdaki pıhtı hücrelerinin ortalama yoğunluğu kan yoğunluğunun 2 katı yoğunlukta olmaktadır. Pıhtı hücreler; yaraların daha kolay yenilenmesini, iyileşmesini ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamaktadır.

  PRP tedavisi tüm iyileşme ve onarım süreçlerini geliştirmekte, hızlandırmakta ve başarılı bir şekilde bitmesini sağlamaktadır. Cildinizde istemediğiniz görüntüler varsa, cildinizdeki görüntülerin hoş olmadığını düşünüyorsanız, yanık izleri ve geçmesi uzun süreceğini düşündüğünüz yaralar varsa ve buna ek cildinizle ilgili her türlü sorunlarınız için ekibimizi tercih edebilirsiniz. Ekibimiz size kuşkusuz her türlü konuda yardımcı olacaktır.

  Kişiden alınan kanların özel bir şekilde hazırlandığını, filtrelendiğini ve güzel bir şekilde serum haline getirildiğini yukarıda yazmıştık. Bunun neden yapıldığını ve faydalarını da sizlere aktarmıştık. Genel olarak bu serumların kıvamından ve hangi işlemlerden geçtiğini de aktarmıştık. Şimdi ise bu serum ve uygulanan tedavinin süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle sizlere belirtmek isteriz ki; İlk uygulamadan itibaren tedavinin etkilerini görmek mümkün olabilecektir.

  Cildinize enjekte edilen size özel serum sayesinde cildinizde oldukça güzel ve sağlıklı bir görünüm olacaktır. Cildiniz oldukça parlak olacak ve 4.seanstan itibaren de tedavi neredeyse tamamlanmış olacaktır. Bu tedavi süreçleri ve etki görülme süreçleri kişiden kişiye ve kişinin şikayetlerine göre değişebilse de tecrübelerimiz neticesinde sizlere bu tür bilgileri vermek oldukça doğru olacaktır.

  Tedavinin amacı kuşkusuz sizleri daha iyi bir görünüme kavuşturmak, sosyal yaşantınızı iyileştirmek, şikayetlerinizi gidermek, sorularınıza cevap vermek, sizin vücudunuza tamamen doğal ve sizin vücudunuza uyumlu maddeleri kullanmak, kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçınmak olacaktır. Böylece tedavi sonrasında herhangi bir ağrı, kızarıklık ve yanma gibi hisler de oluşmayacaktır.

  Genel olarak bu tedaviler; hatalı yapılan işlemler sonucunda tercih edilmektedir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz asla tecrübesi olmayan ekiplerle çalışmayın. Bizim ekibimizde oldukça tecrübeli cilt uzmanları ve sağlık personelleri yer almaktadır. Sizlerde bu uzman kişiler ile beraber tedavi işlemlerinizi yürütebilir ve rahat bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sorunsuz ve şikayetsiz bir yaşam için PRP tedavisi tam size uygun bir tedavi olacaktır.

  Prp Kimlerde ve Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

  • Saç dökülmesi ve saçlarında bir takım sorunları olan kişiler için,
  • Cildini ve yüzünü gençleştirmek isteyen kişiler için,
  • İyileşmeyen yaraları olan kişilerin tedavisinde,
  • Omuz ve çevresinde yaraları olan kişilerin tedavisinde,
  • Dış bağların zorlanmasına bağlı oluşacak sorunların tedavisinde,
  • İç bağların zorlanmasına bağlı oluşacak sorunların tedavisinde,
  • Uyluk ve uyluk arkası kasların yaralanması,
  • Diz ve diz bağlarının yaralanması ve zorlanmasının tedavisinde,
  • Bir takım kireçlenme durumlarında,
  • Ayak bileğinde oluşan burkulma ve zedelenmelerin tedavilerinde,
  • Menisküs yırtıklarının tedavisinde,
  • Bel ağrılarının azaltılmasında ya da ortadan kaldırılmasında,
  • Herhangi bir kemiğin kaynama sürecini hızlandırmak ve iyileşme süresini kısaltmak amacıyla

  Prp tedavi yöntemi kullanılmakta ve önerilmektedir.

  Prp Kimlerde Uygulanmaz?

  Genel olarak her yaştan hastaya ve kişilere bu tedavinin uygulanması mümkün olabilmektedir. Ancak çok az bir kesim için tedavinin uygulanması önerilmediği için bu kişilerin mevcut durumu değerlendirilerek işlem yapılıp yapılmamasına karar verilmektedir.

  • Kan hücrelerinden birisi olan trombosit hücresi düşük olan kişilerde,
  • Karaciğer ve karaciğere bağlı olarak gelişen hastalıkları olan kişilerde,
  • Enfeksiyon hastalıklarından birisine sahip olan kişilerde,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde,
  • Pıhtılaşma sorun yani hemofili hastası olan kişilerde,
  • Kanser hastası olan kişilerde,
  • Hamileler ve hamilelik ihtimali olan kişilerde,
  • Bebek emziren kişilerde,

  Tedavinin uygulanması önerilmemekte ve pek tavsiye de edilmemektedir.

  Prp Tedavisi Seans Süresi

  Bu konuda net bir sayı vermek mümkün değildir. Prp tedavisi kişiye özel bir tedavi olması nedeniyle seans sayılarında da kişiye özel sayılar verilmektedir. Bu tedavi yönteminde oldukça uygun ve maliyeti düşük seans sayıları ile sonuca ulaşıp cilt üzerinde bulunan sorunları çözmek mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak seans sayıları, tüm cilt sorunları için ayrı ayrı hesaplanmakta ve size tüm seans tarihleri bir program halinde verilmektedir.

  PRP Tedavisi Yan Etkileri

  Tedavide cerrahi girişim ve anestezik girişimler yapılmadığı için büyük yan etkileri görmek mümkün olmamaktadır. Tedavi sırasında hiçbir sorun yaşamayacak, sonrasında ise ilaçsız bir şekilde sonuca hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabileceksiniz. Tedavi sırasında ve sonrasında herhangi bir yan etki görülmesi mümkün olmamaktadır. Detayları kliniğimizi ziyaret ettiğinizde ekibimizden birebir öğrenebilir ve yapılacak işlemler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

  PRP Tedavisinin Fiyatı

  Fiyat konusunu etkileyen birçok farklı faktör bulunmaktadır. Tedavi sırasında kullanılacak olan malzeme ve malzeme sayısı; yaşınıza, cinsiyetinize, mevcut hastalıklarınıza ve cildinizin üzerinde bulunan mevcut sorunlara göre değişiklik göstermektedir. Tüm bu faktörler uzman ekibimiz tarafından incelendikten sonra size geri dönüş yapılmakta ve buna uygun bir şekilde de ilerleme gözlenmektedir. Fiyat konusunu en net şekilde öğrenmek için kliniğimizde

  PRP Tedavisinde Hangi Aletler Kullanılır?

  Tedavi sırasında klinikte bulunan tüm aletler doktor, hemşire ve diğer sağlık personellerimiz tarafından siz değerli hastalarımıza uygulanmaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir endişe yaşamanıza gerek yoktur. Kullanılan aletler arasında ise; çeşitli sağlık kuruluşlarından onay almış ve kullanımının insan sağlığına hiçbir zararı olmayan aletler tedavide uzmanlar tarafından kullanılmaktadır.

  PRP Tedavisinde Ağrı Olur Mu?

  Uzman ekibimiz tedavi sırasında sürekli sizi kontrol edecek ve mevcut durumunuza göre yaklaşımlar gösterecektir. Ağrı ve yanma hissi duygularınıza göre; anestezik etki yaratan kremler kullanılabilir ve tercih edebilir. Tedavi sırasında herhangi bir ağrınız olduğunda ekibimize iletirseniz; dönüşümlerde daha da hızlanma olduğunu görebilirsiniz.

  PRP Tedavisi Öncesi Anestezi

  Kliğimizde uyguladığımız estetik tedavilerinde anestezi kullanımı söz konusu bile değildir. Ancak yanmaları ve ağrı oluşumlarını azaltmak amacıyla anestezik etki yaratan kremler lokal olarak tercih edilmektedir. Bu kremlerinde diğer anestezi yöntemlerinde görülen yan etkileri göstermesi mümkün olmamaktadır.

  PRP Tedavisinin Avantajları

  • Diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha kısa sürede sonuç verir,
  • Vücuda yabancı herhangi bir madde kullanılmaz,
  • Kullanılan aletlerin hepsi vücut yapısı ile uyumludur,
  • Kişinin kendi kanı kullanılarak enjekte edilecek olan maddeler üretilir,
  • Mikro düzeyde iğneler kullanılır, bu sayede vücudunuzda herhangi bir tahriş olmaz,
  • Kullanılan maddelerin vücudunuz ile uyumlu olmasından dolayı yan etki görülmez,
  • Seanslar sizi yoracak düzeyde uzun olmaz,
  • Seans sonrasında sosyal hayatınıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapabilirsiniz,
  • Şişlik, morluk ve ağrı tedavi sonrasında sizinle birlikte olmaz,
  • Tedavinin maliyeti diğer estetik yöntemlerine göre daha uygun olur,
  • Cerrahi girişim gerektiren tedavi yöntemlerine kıyasla çok daha kısa sürede sonuç vermeye başlar,
  • Tedavi sonrasında yatağa bağlı olarak birkaç gün geçirilmesi gerekmez,
  • Tekrar tekrar uygulanması mümkündür,
  • Hem kadın hem de erkek hastalara uygulanması mümkündür,
  • Hastalığı azaltıcı ve sonlandırıcı bir etkiyi kişiye sunmaktadır,
  • Cilt üzerinde bulunan sorunları ilerletici bir etki yaratmaz, haliyle cilt üzerinde bulunan sorunlarda azalmalar görülür,
  • Cildin yenilenme süresini azaltır,
  • Cilde giden kan damarlarının genişlemesini ve buna bağlı olarak o bölgeye daha fazla kan gitmesini sağlayarak cildin yenilenmesine büyük katkılarda bulunur,
  • Birçok kişiye rahatlıkla uygulanabildiği için kişiler hangi yaşta olursa olsunlar tedaviyi uygulatabilirler,
  • Ağrı kesiciler gibi kısa süre sonra etkisi geçmez, PRP bir tedavi yöntemidir ve mevcut sorunlarınızı oldukça uzun bir süre ortadan kaldırabilecektir,

  PRP Tedavisi Süresi

  Tedavi süresince her seans yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Tedavide herhangi bir ağrı hissedilmeyecek, yanma ve tahriş durumu da olmayacaktır. Tedavi tamamen acısız bir şekilde bitecek ve kişi sağlığına kavuşacaktır. PRP tedavisinde tüm işlemler doktor, hemşire ve diğer sağlık personelleri tarafından yapıldığı için de herhangi bir tehdit unsuru kliğimiz üzerinde mevcut olmamaktadır. Tamamen hijyenik, steril ve sağlık kurallarına uygun bir ortamda uygulamalar tarafınıza ilerletilmektedir.

  PRP Tedavisi Yaptıranların Yorumları

  Kliğimizde PRP tedavisini olmuş, uzman ekibimizin tecrübelerini bizzat görmüş olan tüm hastalarımız bilirler ki kliğimizde sunulan hizmet eşi benzeri olmayan, müşteri memnuniyeti odaklı ve her hastaya ayrı bir özen ve özveri ile yaklaşmakta olan bir kliniktir. Kliniğimizde özel alanlar ve özel uygulama alanları bulunmaktadır. Uygulama yapılan alanlar her uygulama sonrasında tekrar steril hale getirilmekte ve temizlenmektedir. Böylece bir sonraki hasta için hiçbir risk faktörü kalmamakta ve hastalarımızın sağlığı uzun bir süre korunabilmektedir.

  Yapılan uygulamalarda kullanılmakta ve tercih edilmekte olan her türlü malzeme başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede bulunan sağlık araştırma komisyonlarından onay almış ve insan sağlığına zararlı olmadığı saptanmıştır.  Sizlerin sağlığı ve güzelliğini sizlerden daha çok önemsemekte olan bu klinik ile sizlerde hem güzelliğinize tekrar kavuşacak hem de sağlığınıza sağlık katacaksınız.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  PRP Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button