Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Karbon Peeling

Karbon Peeling

  Karbon Peeling; Bir cilt tedavisi ve bakım prosedürü olan Karbon Peeling lazer teknolojisiyle aktif karbon maddesinin cilt yüzeyine uygulanması ile lazer enerjisinin emilimini arttıran bir cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Karbon Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır? Etkisi ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer teknolojisinin kullanıldığı Karbon Peeling, aktif karbon maddesinin cilt yüzeyine uygulanması ile lazer enerjisinin emilim arttıran bir cilt tedavisi yöntemidir. Cilt yüzeyindeki aktif karbon solüsyonunun lazer enerjisi ile süblimleştiği bu tedavide, siyah renkli karbon lazer ışınları ile oluşturulan ısı ve ses dalgalarının etkinliğini arttırmaktadır.

  Aktif karbon parçacıklarının cilt yüzeyine sürülerek lazerle cilt tedavisi yapılmasına ve maksimum etkilerle cilt problemlerinin hafifletilmesine olanak sunan bu işlem, lazerin cilt katmanlarındaki iyileştirici etkisi ve karbonun antibakteriyel etkisinden yararlanılarak oluşturulmuştur.

  Karbon Peeling

  Son dönemlerde yaygın olarak kullanılmakta olan lazerle peeling tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak seans sürelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Bir cilt yenileme ve cilt bakımı tedavisi olarak adlandırılan peeling işlemi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Karbon Peeling fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mavi Peeling
  BENZER TEDAVİLER
  Mavi Peeling
  Mavi Peeling güneş hasarlarının yol açtığı leke, kırışıklık gibi şikayetlerle hassas ve sorunlu cilt tiplerinde uygulanan etkili bir peeling yöntemidir.

  Lazerle Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

  Karbon Peeling işlemi cilt analizi doğrultusunda hazırlamış olan aktif karbon solüsyonunun cilt yüzeyine bir fırça yardımı ile sürülmesi ile başlamaktadır. Tüm yüzeye eşit oranlarda sürülen solüsyonun kuruması ve cilt tarafından emiliminin sağlanması için 15 dakika gibi çok kısa bir süre beklenmektedir.

  Yeterli sürenin geçmesinin ardından cilt yüzeyindeki karbon solüsyonu lazer sistemi başlığı sayesinde yapılan atışlar ile taranmaktadır. Bu tarama esnasında kullanılan ısı ve ses dalgaları karbon solüsyonunun buharlaşarak cilt yüzeyinden atılmasını sağlamaktadır. Aktif karbon maddelerinin lazer atışları esnasında patlatıldığı bu işlem, cilt yüzeyinde mikroskobik boyutlarda pulcukların dökülmesini sağlamaktadır.

  Temizleme atışları olarak adlandırılan bu aşama ortalama 15 ila 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tüm cilt yüzeyine uygulanarak tamamlanmaktadır. Lazer ışınları ile karbondan arındırılmış cilt yüzeyine nemlendirici sürülmektedir. Hafif masaj yöntemi ile cilt dokusunun nem dengesini sağlayan bu son uygulama ile tedavi sonlandırılmaktadır.

  Kimler Karbon Peeling Yaptırabilir?

  Lazer ışınlarının ve aktif karbon maddesinin cildi iyileştirici etkisinden yararlanılan bu tedaviyi tüm kadın ve erkekler güvenli bir şekilde yaptırabilirler.

  Karbon Peeling Seans Süresi, Seans Sayısı ve Seans Aralığı

  Karbon Peeling seanslar şeklinde uygulanan bir cilt bakım tedavisidir. Seans süreleri, seans sayıları ve seans aralıkları cilt problemine, yaşa ve tedaviden alınan yanıtlara göre oluşturulmaktadır. Genel olarak 1 ila 2 hafta aralıklar ile toplamda 4 – 5 seans yapılan uygulama ile optimum sonuçlar alınabilmektedir.

  Karbon Peeling Sonrası Görülen Etkiler

  İşlem sonrasında tedavinin ilk etkilerini görmek mümkündür. Etkinliğini her seans sonrasında giderek arttıran bu işlem sonrasında kollajen yapılarının uyarılması ve cilt tosunun iyileştirilmesi ile cilt dokusunda toparlanma gözlenmektedir.

  Aktif karbon solüsyonunun cilt yüzeyine sürülmesi ve yeterli emilimin sağlanması ile yapılan lazer atışlarından sonra gözenek problemi bulunan kişilerde kapanma refleksi oluşmaktadır. Aynı esnada patlamalar cilt yüzeyindeki ölü tabakanın dökülmesini sağlarken, yağ bezlerinin büzülmesine ve cilt lekesi probleminin  giderilmesine yardımcı olmaktadır.

  Lazerle Karbon Peeling Yan Etkisi Var Mıdır?

  Lazer teknolojisi, cilt tedavilerinde etkinliğini kanıtlamış ve yan etki gözlemlenmeyen bir uygulamadır. Bununla birlikte lazer atışları esnasında sistem içerisinde bulunan soğutma sistemi ile ısı artışına bağlı gelişen ağrı ya da acı hissini de en aza indirmektedir. Böylece atışlarda duyulan his hafif bir batma şeklindedir.

  Karbon Peeling işleminden sonra cilt hassasiyetinin ve ısısının artmasından kaynaklı hafif kızarıklık görülebilmektedir. Cildin yatışmasının ardından ortalama 1 ila 2 saat içerisinde bu etki hafifleyerek kaybolmaktadır. Yani işlem sonrasında herhangi bir iyileşme süreci, komplikasyon riski ya da yan etki oluşmadan sosyal ve profesyonel hayata dönülebilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Karbon Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button