Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yanık İzi Tedavisi

Yanık İzi Tedavisi

  Yanık İzi Tedavisi; Cilt bütünlüğünü ve genel görünümü bozan izlerde kullanılan Yanık İzi Tedavisi cilt dokusunda yanık sonrası oluşan izin lazer ışını ile kontrollü ısı ve hasar oluşturularak yok olmasını sağlayan tedavi yöntemi olup, Lazer ile İz Tedavisi Nasıl Uygulanır? Etkinliği ve İyileşme Süreci gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt üzerinde çeşitli nedenlerden ötürü yanık oluşabilmektedir. Genel olarak sıcak sıvıların ve kimyasal maddelerin deriye nüfus etmeleri sonucu yanık oluşabildiği gibi, uzun süre soğuğa maruz kalmakta yanığa neden olmaktadır. Cilt üzerine yanığa neden olan maddelerin uzun süre teması yanığın derecesini de yükselterek, daha ciddi problemlere neden olmaktadır.

  Yanık İzi Tedavisi

  Ciltte meydana gelen yanıklar her ne kadar iyileşmiş olsalar da, ardında büyük ölçüde izler bırakmaktadır. Ciltte oluşan yanık izleri de kişileri hem psikolojik hem de sosyal yaşam içerisinde, görünüşlerinden ötürü olumsuz yönde etkilemektedir. Gelişen ve ilerleyen teknoloji ile birlikte artık Yanık İzi Tedavisi de mümkün hale gelmiş bulunmaktadır.

  Kliniğimizde yanık izi tedavisi için lazer tedavisi yöntemini uygulamaktayız. Sizlerde cildinizde yanık izlerinden kurtulmak istiyorsanız, kliniğimizde uygulamış olduğumuz Lazerle Yanık izi Tedavisi için ücretsiz ön muayenemizden yararlanıp, ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Yanık İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Yara İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Yara İzi Tedavisi
  Yara İzi Tedavisi, teknolojik yöntemler ve estetik uygulamalar ile cilt dokusu üzerinde bütünlüğü bozan skar ve yara izlerinin tedavisini amaçlamaktadır.

  Lazerle Yanık İzi Tedavisi

  Yanık izleri, ciltte var olan diğer problemlerde de olduğu gibi Lazer yöntemiyle tedavi edilebilmektedir. Lazerle İz Tedavisi, vücudun yanık izi bulunan bölgelerine gönderilen lazer ışınları ile kontrollü ısı ve hasar oluşturarak, izlerin yok olması sağlanmaktadır. Yanık izleri için uygulamış olduğumuz lazer yöntemi Fraksiyonel Lazer’dir. Fraksiyonel Lazer yöntemi tedavi edilen yanık izlerinde, bölgeye gönderilen lazer ışınları sayesinde derinin kendi kendini onarma mekanizması tetiklenmiş olmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer kullanılarak yapılan tedavi tüm leke ve yanık izlerinde kullanılmaktadır. Tedavinin başarısı, yanık izinin özelliklerine bağlıdır. Fakat Fraksiyonel Lazer yöntemi kullanılarak yapılan yanık izi tedavilerinde, hastalar daha estetik bir görünüm kazanarak sonuçtan memnun kalmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer ile Yanık İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer yöntemiyle iz tedavisi başlamadan önce, yanık izinin yer aldığı bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı hissi duyulmaz. Fraksiyonel Lazer ile yanık izi tedavilerinin amacı, derinin üst tabakasının lazer ışınları sayesinde soyulmasıdır. Bu sayede cilt soyma işlemi gerçekleştikten sonra, bölgedeki sağlam dokular yeni doku üretimini de tetiklemiş olacaktır.

  Cilt üzerinde meydana gelen yeni doku üretimi sayesinde, yanık izi bölgesinde ciddi oranda düzelme görülmektedir. Her seansta tekrar eden bu süreç sonunda, hastalar eski kötü görüntüsünden büyük oranda kurtulmuş olacaklardır. Her seans sırasında tedavi edilen bölgede %20 oranında iyileşme sağlanmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer ile Yanık İzi Tedavi Sonrası

  Fraksiyonel Lazer yöntemi kullanılarak tedavi edilen yanık izlerinde iyileşme süresi yanığın derinliği, vücutta bulunduğu bölge ve yanığın genişliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yanık İzi Tedavisi genel olarak 4 ila 6 seans ve 4 hafta aralıklarla uygulanan bir yöntemdir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık oluşabilmektedir. Fakat bu durum 1-2 saat sonra kendiliğinden geçmektedir. Ayrıca işlem sonrası ciltte kabuklanma görülebileceği gibi, bu durumda 1 hafta içerisinde düzelmektedir.

  Lazerle yanık izi tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, güneş ışınlarından korunmak ve bölgeyi devamlı olarak nemli tutmak olmalıdır. Lazer ışınlarından dolayı zarar gören cilt tabakası, dış etmenlere karşı daha zayıf olduğundan korunması gerekmektedir. İşlem sonrasında görülen kızarıklık ve kabuklanma geçtikten sonra gerçek ten rengi ortaya çıkacak ve yanık izi büyük oranda azalmış olacaktır.

  Ciltte oluşan yanık izi, sosyal yaşamda ve psikolojik anlamda kişileri olumsuz etkilemektedir. Sizlerde yanık izlerinizden kurtulmak istiyorsanız, kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yaralanarak Yanık İzi Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve ön kontrolden geçebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizlere ulaşarak, Yanık İzi Tedavisi fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Yanık İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button